Zack Snyder's Justice League

(Adalet Birliği (Zack Snyder))

Film   2021     Altyazılar: [9]   [7] [21-08-2020 -> 10-10-2021]

2017’de ki ilk filmden oldukça farklı olacağı konuşulan filmin DC öykü evrenini kapsamlı bir biçimde perdeye yansıtma projesinin en önemli ayaklarından biri olan Justice League, çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiriyor. Superman’in fedakarlıklarından ilham alan Batman’in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki Wonder Woman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlardır. Ancak karşılarına çıkan yeni tehditin büyüklüğü karşısında kendilerini süper güçlü bir takım toplamak için çok kısa bir süreleri kalmış bir halde bulurlar. Ancak bu süper kahraman ekibi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır? Gönderen : @benteksizhepin

Yayın Tarihi: 18-03-2021  [ABD] [8127] Aka:
  • Zack Snyder's Justice League
Dil: İngilizce, İzlandaca, Fransızca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Batman / Bruce Wayne

Superman / Clark Kent

Lois Lane

Wonder Woman / Diana Prince

Cyborg / Victor Stone

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Aquaman / Arthur Curry

The Flash / Barry Allen

Vulko

Lex Luthor

Alfred

Martha Kent

Queen Hippolyta

Commissioner Gordon

Steppenwolf

Ryan Choi

Silas Stone

Menalippe

Philippus

Young Icelandic Woman

Young Icelandic Woman

Singing Icelandic Woman

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD, İngiltere
YÖNETMEN
TÜR
Aksiyon, Macera, Kurgu, Bilim Kurgu
SÜRE
242 Dakika
7.8 /10 - (19)

mr_enes    18-03-2021 01:17     Id:12396


Çevirmen

İzledim de geldim. İflah olmaz bir çizgi roman takipçisiyim. Marvel'in genelini beğenmesem de özellikle son iki Avengers filmi bana göre en iyi çizgi roman uyarlamalarındandır. DC bu konuda geri kaldı, yetişmeye çalıştı sonra da sıvadı. Keşke bu kadar aceleye getirmeselerdi. Keşke Joss Whedon ve Geoff Johns denilen şaklabanlara bırakıp Justice League garabetine izin vermeselerdi. Büyük çuvalladılar o filmde, inanılır gibi değil gerçekten.
Zack Snyder'ın filmi kesinlikle önceki filmden iyi. Hatta katbekat iyi. Dc'nin alıştığımız ve bildiğimiz çizgi roman karakterleriyle dalga  geçmeyen, düzgün bir hikayesi olup bunu da (kısmen) iyi anlatan, ayrıca da hem karakterlerin solo filmlerine hem de ekibin devam filmine yol açan bir yapıda. Bvs filminde olan bazı olaylar ile de güzel bağlanmış. Bu filmi çöpe atıp o garabete nasıl izin verdiler, nasıl bir mantık gerçekten inanılmaz.
Filme gelince, bana göre kurguda ve sahne geçişlerinde yine sıkıntılar var. Özellikle ilk 1 saat, çok belli ediyor kendisini. Snyder bu konuda çizgi romanları baz aldığını, oradaki yapıda bir hikaye anlatıcılığını tercih ettiğini söylemişti bir röportajında. Bana kalırsa olmuyor, sinema ve çizgi roman çok farklı alanlar. Keşke biraz daha üzerine düşseydi bu kısmın. Devamında yer yer sıkıcı olsa da ki 4 saat film, normal, özellikle son 2 saatlik kısmı zevkle izledim. Çok keyif aldım. Bunda Dc hayranı olmamın ve filmin, bana kalırsa çoğu çizgi roman hayranının arzu ettiği bir yapıda olmasının etkisi var. Beklenilen ve istenen o epik ve ağır hava bence çok iyi kotarılmış. Bir diğer eksi puan ise CGI. Bazı sahnelerde çok sırıtıyordu, göze bu kadar batmasını garipsedim. 
Benim beklediğim bir film olması sebebiyle sıkılmadan izledim. Önceki filmi izlemeyenler hiç bulaşmadan direkt bunu izlesinler, izlemiş olanlar Superman ve Batman'in onurunu kurtardığı için ve Darkseid'i ekranda görmek için bu filme bir daha şans versinler 🙂 
İyi seyirler.
10/8

Fullmetall    19-03-2021 00:11     Id:12398


Filmi orjinale göre ve Endgame e göre değerlendirdim, doğal olarak, ki zaten orjinal filmde ki o kötü sahneler yine bu filmde de mevcuttu ve öncekini de beğenmediğim gibi bu filmi de beğenmedim. Özellikle Marvel in Endgame filminden çok daha kötüydü ki ben o filmi fazla beğenmedim, 2. yarısı kahramanlar geçişi idi, ilk yarısı ise daha bir old film tarzıydı. Çok fazla eksiği olduğunu düşündüğüm aceleye gelmiş bir filmdi benim için. Bu da öyle. 1 senede yeni sahneler çekip bir sözde yeni bir film çıkartmaya çalışılmış ama eskisinin farklı rengi ama yine de kalite aynı. Bu filmde dair söyleyebileceğim "tek" iyi şey, orjinal filmde ki kötü sahnelerin snyder a ait olup olmadığını öğrenmek. Mesela I'm Rich sözünün ona ait olduğunu görüp, Tell Me, Do You Bleed in ona ait olmadığını görmek gibi. Ama nitekim orjinal filmde ki Superman ve Batman sahnesi bence daha iyidi, Lois in geldiği sahne olsun Batman in Dünyanın sana ihtiyacı var dediği sahne olsun bence iyidi. Benim için bu film DC nin Star Wars ı olmuş, zira  J.J Abrams ın o Star Wars filmlerinden en ufak bir farkı yok, Force Awakens ile Rise of Skywalker arasında bir yerlerde. İmparator un yıldırım atması ne kadar saçma ise rüya sekansı da o kadar saçma idi. :d Kamera açıları ve sahne geçişleri çok kötüydü, sanki filmi birbirisnden bağımsız 5 dk, 5 dk videoları birleştirerek yapmış gibiler. Bu özellikle kendisini filmin sonlarına doğru belli ediyor, sahne geçişleri bir öncekinden çok fazla alakasızdı. DC fanları beğenmiş olabilir ama ben ne DC fanıyım Ne de Marvel fanı. Evet komedi karışık olduğu için seviyorum. Ama kesinlikle fanı değilim ve End game, Thor 3. film, Spider man 2. filmi beğenmemiştim. Sen marvel fanı denmesini istemem sırf bu filmi beğenmedim diye. :d Beğenen e benim sözüm yok katılmasamda, seven sever. :d Ama film olmamış.
Bundan sonrası spoilerlı.. 🙂 Sadece gömmek olmasın amaç, filmde ki sahnelerden de bahsetmek lazım. 

Film kendisini daha ilk sahnede belli ediyor. Superman in ses olayı gerçekten kötüydü, BvS de olmayan bir sahne eklemiş o sahne o kadar uzun değildi. İlk filmde nasıl tetikleniyordu unuttum. Ama böyle de başlamıyordu. Devamında ki Amazonlar'ın sahneleri gerek cgi açısından gerek diğer mevzulardan ötürü kötüydü, mesela ilk filmde ki kötü sahneleri (ok ile kutuyu aymak) tekrar izlemek bezdirdi beni. Başka bir tanesi Wonder woman ın 30 kurşunu eli ile yakaladığı sahne, bu sahnenin Zack Snyder a ait olduğunu öğrendik. Flach filmi için adamlar ek sahne çekmişler ve gerçekten kötüydü, slow motion da saçma salak bir müzik çalıyordu. D Ayrıca diğer müzikler de kötüydü, Dc nin eli altında eminim daha iyi daha kaliteli müzikler yapabilecek insanlar vardır. Belli ki bazı parasal durumlardan kaçınmışlar çünkü hem cgi kötü yıl 2021 hem müzikler kötü. Film özellikle finale doğru kötüleşti. Önce Lex luthor sanesi sonra da yine Batman e mağlum olmalar, yine rüyalar ve son sahne gerek cgi gerekse mantıksız olduğu için çok kötüydü. Ne alaka dedim. Beğendim tek iyi sahne Superman in çıkıp geldiği ve Steppenwolf un baltasını durduğu kısımdı orjinalde "kafaya nişan alsana" dedirten bir sahne vardı. :d Kafaya nişan alsana demişken, adam gidip infinity war'ın darkside versiyonunu çekmiş.. Bir şey diyemiyorum sadece yine kafaya nişan alsana demekten başka.. :d Artılardan birisi Bruce wanye nin Daina ya bana şu ingiliz anahtarını uzatsana dediği sahneyi çıkartmış olması sanırım. Evet bu tarz çok ufak artılar vardı ama filmin geneli kötüydü, mesela o çatıda kaybolma olayı ve sona flash ın kalması bildiğin marvelden ve kötü bir sahne idi bu film için. Bunu söylüyorum çünkü geçen günlerde Zack Snyder ın yaptığı açıklamayı okudum ve açıklamasında kendisinin çektiği bu filmin çok ciddi olduğunu söylüyordu ve azda olsa bu açıklama sonrası belki diyerek beklentim arttı. Ama izlerken beklentimin boşa olduğunu gördüm. Darkside ın finalde ki sahnesini de beğenmedim fazla Thanos gibiydi, Thanos un o ilk Avengers de ki "en iyisi kendin yap" diyen hali gibiydi. Steppenwolf de burda Loki rolü oynadığı açık.. :d Dediğim gibi doğal olarak Avengers ile karşılaştırdım izlerken, ve böyle sahneler benim tuhafıma gitti. Ayırca Steppenwolf u bir güçlü yapmışlar bir güçsüz. Hadi orjinalde üstünde zırh yoktu, ama bu filmde çöp cgi içinde Amazonları biçiyordu, ama 4 kişi ile uğraşamıyor yine... 
Bu yorumumu izledikten 10 dk sonra yazdım, ve buna rağmen ne yazık ki aklımda kalanlar bunlar. Star Wars filmlerinde bile daha fazla aklımda şey kaldı... :d Gerçekten öyle. Ama bu film gerçekten 4 saat çok uzun olduğu için aklımda neredeyse hiç bir şey kalmadı sadece bu yazdıklarım. 2,5 saat max 3 saat olması gereken bir film olduğunu düşünüyorum. 

ismail0100    19-03-2021 22:15     Id:12407


Uploader

Ben gayet beğenerek izledim. Batman serileriyle beraber en güzel bulduğum DC filmiydi. Ve devamını da bekliyorum merakla.

KeLKaPaN    20-03-2021 13:43     Id:12412


+/- [abartıya da yergiye de] hacet yok.  2017 yapımı filmin "Genişletilmiş Sürüm"ü deyip geçelim.

ben geldim    21-03-2021 17:04     Id:12416


Kıdemli

20-30 dakikalık Extended sahnelere razıyken, 4 saatlik bambaşka bir film olmuş. Bu filmi izledikten sonra hemen ilk filmi tekrar izledim, DC LEGO çizgi filmi gibi geldi.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 30-05-2021 16:24 ferio thrasher 198
Sürüm: Justice.League.Snyders.Cut.2021.1080p.BluRay.x264.TrueHD.Atmos.7.1-FGT
Not: İkinci cd geçişindeki 11 saniyelik kayma giderildi.

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 2 SubRip 28-05-2021 10:25 ferio mnyksvsc 83
Sürüm: 2160p.BluRay.x265.10bit.SDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 23-05-2021 12:53 ferio RagnarLothbrok 158
Sürüm: Zack Snyder's Justice League (2021) (1080p BluRay x265 10bit Tigole) | 720p.BluRay.x264-SURCODE | ZACK | iFT

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 23-05-2021 12:51 ferio RagnarLothbrok 182
Sürüm: BluRay & BRRip >>> EVO | YTS.MX | RARBG | FGT | ESiR | PSA | Pahe.in

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 31-03-2021 17:19 ferio umfuk55 212
Sürüm: Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.HMAX.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-MZABI | EVO | GalaxyRG | ION10 | MkvCage | MRCS | PSA
Not: (Türkçe Dublaj İçin FORCED Altyazı)

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 31-03-2021 17:19 ferio umfuk55 108
Sürüm: Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-MZABI | Pahe | CM
Not: (Türkçe Dublaj İçin FORCED Altyazı)

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 18-03-2021 17:25 ferio WhiteJAWS 959
Sürüm: Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-MZABI | Pahe

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 18-03-2021 10:51 ferio WhiteJAWS 1760
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> EVO | GalaxyRG | ION10 | MkvCage | MRCS
Not: NAISU | PSA | RARBG | RMTeam | [YTS.MX] | MZABI | TOMMY | Atmos-SWTYBLZ

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 18-03-2021 04:41 ferio ferio 545
Sürüm: Justice.League.Snyders.Cut.2021.WEBRip.PD Not: GÜNCEL

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 23-05-2021 14:36 BluRay RagnarLothbrok 19
Sürüm: BluRay & BRRip >>> EVO | YTS.MX | RARBG | FGT | ESiR | PSA | Pahe.in | c0kE

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 23-05-2021 14:36 BluRay RagnarLothbrok 8
Sürüm: BluRay & BRRip >>> EVO | YTS.MX | RARBG | FGT | ESiR | PSA | Pahe.in | c0kE HI

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 18-03-2021 17:26 Net-Rip WhiteJAWS 47
Sürüm: Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-MZABI

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 18-03-2021 17:26 Net-Rip WhiteJAWS 19
Sürüm: Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-MZABI

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 18-03-2021 10:56 Net-Rip WhiteJAWS 62
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> EVO | GalaxyRG | ION10 | MkvCage | MRCS | NAISU | PSA | RARBG | RMTeam | [YTS.MX]

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 18-03-2021 10:55 Net-Rip WhiteJAWS 17
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> EVO | GalaxyRG | ION10 | MkvCage | MRCS | NAISU | PSA | RARBG | RMTeam | [YTS.MX]

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-03-2021 21:23 Net-Rip VisamLord 50
Sürüm: Justice.League.Snyders.Cut.2021.1080p.HDRip.X264.WORM