Wild Tigers I Have Known

Film   2006     Altyazılar: [1]   [1] [17-02-2017 -> 26-03-2021]

Film 13 yaşındaki Logan'ın cinsellik ağırlıklı gelişim sürecine ilginç bir bakış. Bu süreçte, kendinden yaşça ve cüsse olarak büyük okulun havalı yakışıklısı Rodeo’ya karmaşık duygularla bağlanır. Sevgisi karşılıksız kalınca, ona yaklaşabilmek için Leah adında yeni bir insan yaratmak zorunda kalır. Hayatla başa çıkmaya çalışan yalnız bir çocuğun iç burkucu hikayesidir anlatılan. Gönderen : @benteksizhepin

[168] Aka:
  • Wild Tigers I Have Known
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Logan's Mom

The Counselor

Daha Fazlası

için tıklayınız.

The Principal

Teacher

Excited woman / Teacher

José Jiménez

Kelly's Mom

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
88 Dakika
OY VER

benteksizhepin    01-03-2018 10:26 Id:2473


Moderator

Tesadüfen öğrenip, internette günlerce aradıktan sonra indirebildiğim bir filmden söz edeceğim. Kimsenin bilmediği ilginç filmleri bulmak ayrı bir zevktir benim için. Filmi Gus Van Sant'ın imdb sayfasını kurcalarken keşfetmiştim. Yönetici yapımcı o. Enfes ve çok değişik filmlere yapımcılık ve yönetmenlik yapan, benim için efsane biri o. Özellikle tanınmamış oyuncuları nasıl güzel oynatıyor şaşakalıyor insan. Onun en beğendiğim filmi Elephant (2003), küçücük bir bütçeyle harikalar yarattığı bir filmdi. Unutulmaz filmlerinden benim hoşuma giden diğerleri; Good Will Hunting (1997); Finding Forrester (2000); Paranoid Park (2007). Size söz etmek istediğim film ise, Wild Tigers I Have Known (2006). Altyazı çevirmeni, tanıdığım vahşi kaplanlar, olarak çevirmiş. İsmi gibi garip ama çok ilginç bir film. Eğlenceli değil, bilinen anlamda romantizm yok, macera da arama. Filmin neden bilmem iki versiyonu var ve Türkçe altyazının bağlı olduğu saphire isimli dosyadaki film eksik ve montajı farklı ve çok kötü. DVD'den riplenen torrent dosyası, tam film. Tüm diyaloglar ve sahneler bunda var.

Her karesi ve tüm diyalogları üzerine oturup, uzun uzun düşünülecek bir film. Simgesel anlatımı çok başarılı. Filmde her şey simge gibi, bu türün çok başarılı bir örneği. Coming age gay themed alanında, bence top 10'da yer alır. Ana simge, dağ aslanı, yani wild tiger. Vahşi yanımız ve cinselliğimiz, bu muammaya göndermeler var filmin bir çok yerinde. Konusu, 13 yaşındaki Logan'ın cinsellik ağırlıklı gelişim sürecine ilginç bir bakış denebilir. Kendinden yaşça ve cüsse olarak büyük bir arkadaşı olan Rodeo isimli oğlana duyduğu aşk ve cinsel çekim anlatılıyor. Ne yazık bu aşk karşılıksız. Logan her yolu denese bile. Filmde siyahi kadın şarkıcının söylediği şarkının sözleri beni çok etkiledi. hayatımın baharındaasma gibi serpildimçıktı benim karşımasahte bir delikanlıvaktimi çaldıvaktimibakıp duran bahçivanüç şey sundu banakaranfil menekşe kırmızı gülalmadım hiç birinihiç birini Logan'ın okulundan bir çocuğu hatırladığında, kafasından geçen düşünceler de oldukça ilginç; ... Okulda Daniel adında bir çocuk vardı. Hep pis geziyor ve herkes onunla dalga geçiyordu. Bir gün okuldan sonra kendini öldürdü. Annesi onu odasında asılı buldu. Kimse ondan bahsetmiyor artık. Sanki olmuş bitmiş bir olay gibi. Uzun zaman önce olmuş bir şey. Eminim şimdi bize bakıyordur. Belki sadece gülüyordur. Belki de hep gülüyordu içinden...

Naif, meraklı ve bir o kadar cesur Logan da gülümseyerek bakıyor bize. Okulda asılı, Go Tiger, yazılı afişin altındaki, üstü çizili dağ aslanı resminin sadece o farkında çünkü. Uygarlığın ve okulların ne istediğini asıl kendilerinin bimediğinin sadece o farkında .O nedenle herkesten farklı. Vücuduna yazdığı yazı, it didn't kill me, vahşi dağ aslanının onu öldürmediğini haykırıyor aslında. Gay olmak nasıl bir şey, çok güzel anlatıyor bu film... Ama farklı bir dille. Daha önce bir film forumunda bu filmle ilgili şunları yazmıştım. Filmde, Logan'ın dudaklarını boyadığı sahne, gözlerinin altı çökmüş ve mosmor. Mastrubasyon yapmayı daha ergenliğe girmeden erkenden keşfeden bir oğlan çocuğu değilseniz, bu mor göz altlarının nedenini de bilemezsiniz. Muhtemelen bu filmden de zevk alamazsınız.
 
yorumdaki metinlerin çoğu alıntı.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 20:57 Selçuk Efendi 9
Sürüm: SAPHiRE

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:48 DVD-Rip 2
Sürüm: SAPHiRE