Who You Think I Am

(Hangi Kadın)

Film   2019     Altyazılar: [2]   [1]

Celle que vous croyez, sosyal medya çılgınlığının ve sanal dünya algılarının gerçek hayatı nasıl etkilediğine gençler değil farklı bir yaş grubu üzerinden bakıyor. Filmin kahramanı 50 yaşındaki iki çocuklu akademisyen Claire, genç sevgilisini sosyal medya üzerinden gözetlemek amacıyla Facebook’ta sahte bir hesap açıyor; 23 yaşında, sarışın, genç ve güzel Claire oluveriyor. Gönderen : @DeanJames

Orijinal Başlık: Celle que vous croyez

Yayın Tarihi: 10-02-2019 Aka:
  • Hangi Kadın
  • Celle que vous croyez
Dil: Fransızca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Claire Millaud

Dr. Catherine Bormans

Alex Chelly

Ludovic Dalaux

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Tristan

L'étudiante

Le patient

Solange

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa, Belçika
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Romantik
SÜRE
101 Dakika
OY VER

Franz_K    11-10-2020 11:26 Id:10813


Sinefil

“Küçük olmanın yaşı yoktur.”
 
Camille Laurens'in aynı isimli kitabından uyarlanan Celle Que Vous Croyez; yıllandıkça güzelleşen Juliette Binoche’un muhteşem bir performansla tek başına sırtlandığı başarılı bir psikolojik dram. 50’sinde dul bir akademisyen kadının yarı yaşındaki bir fotoğrafçı ile yaşadığı sanal aşkı anlatan film; ilk yarısıyla sosyal medyanın ve sanal ilişkilerin kişileri nasıl etkileyeceği, nerelere sürükleyebileceğine dair sıradan bir yapım gibi gözükse de ikinci yarısında art arda gelen sürprizlerle sert bir romantik/psikolojik gerilime dönüşüyor. Gençliğini ve gençlik heyecanlarını tekrar yaşamak isteyen başarılı bir akademisyenin, Claire Millaud’un, terapisti ile olan seansları üzerine kurulu film, hikâyesini geri dönüşlerle anlatıyor. Terapi seansları boyunca seyircisini Claire’in biri sahte bir profilden ibaret ikili yaşamına konuk eden film; bu terapiler vasıtasıyla karakterinin tercihleri altında yatan psikolojik travmalarıyla tanıştırıyor. Özellikle ikinci yarıdaki İspanyol sinemasını hatırlatan sürpriz niteliğindeki ayrıntılarla seyirciyi şaşırtmayı, meraklandırmayı ve heyecanlandırmayı başaran Celle Que Vous Croyez; yaşı geçkin olsa da geçmişten kalan kapanmamış derin yaralarıyla bir kadının hep küçük kalmaya, yaşadığı travmatik deneyimlerin üstesinden gelmek için aşkı solumaya olan karşı konulmaz arzusunu psikolojik alt yapısı güçlü bir kurgu ile anlatıyor. Finaldeki minik mantık hatasına rağmen gerek çok katmanlı senaryosu, gerek psikolojik derinliği, gerekse Juliette Binoche’un büyüleyici performansı ile kaçırılmaması gereken bir film Celle Que Vous Croyez.
7,8/10

Videolar

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 11-10-2020 18:23 RooS Franz_K 30
Sürüm: Celle.Que.Vous.Croyez.2019.FRENCH.1080p.WEB.x264-PREUMS | BluRay.DTS.x264-EXTREME

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 11-10-2020 13:23 RooS levanten 31
Sürüm: Celle.Que.Vous.Croyez.2019.FRENCH.BDRip.XviD-EXTREME

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 05-07-2020 01:30 Net-Rip sash® 3
Sürüm: GENEL