War of the Worlds

Dizi  2019     [15-10-2019 -> 21-12-2020]

War of the Worlds, H.G. Wells’in ünlü bilimkurgu romanından uyarlanıyor. Günümüzde geçen ve sekiz bölümden oluşan dizide önlerine çıkan her şeyi yok eden uzaylı istilası konu ediliyor. Gökyüzünde görülen yabancı cisimler insanları adeta dehşete düşürür. Ancak onların yeryüzüne inmesi ile asıl kıyamet başlar. Bilmedikleri bir güç tarafından istila edilen dünyada hayatta kalmayı başaran bir grup insan başlarına gelecek olan felaketleri çaresizce beklemeye başlar. Hepsinin aklında tek bir soru vardır bu saldırganlar kimdir ve onlardan ne istemektedir? Gönderen : @nemoberk

Yayın Tarihi: 28-10-2019 [965] Aka:
  • War of the Worlds
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Catherine Durand

Bill Ward

Colonel Mokrani

Sarah Gresham

Helen Brown

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Emily Gresham

Kariem Gat Wich Machar

Jonathan Gresham

Ash Daniel

Chloe Dumont

Officier Clara

Rachel

Chris

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere, Fransa, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Gizem, Bilim Kurgu
SÜRE
49 Dakika
OY VER

Radyoaktif Zeytin    26-01-2020 03:49 Id:7838


Diziye biraz çekinerek başladım ama ilk bölüm itibariyle kendini izletmeyi başarıyor. Dizi filme aynı konuya sahip gerek oyunculuklar gerek anlatım bana daha tatminkar geldi. Dünyanın bir anda saldırı altında kalması, milyarlarca insanın ölmesi hiçbir teknolojik anlatım olmadan ifade edilmiş. Dizide daha çok ana karakterlerin bulundukları duruma nasıl adapte oldukları ve nasıl mücadele ettikleri anlatılmış ve bu son derece başarılı bir şekilde yapılmış. Uzaylılarla ilgili görsel olarak tek kontak noktamız sanki bir üniversite laboratuarında kısıtlı maddi imkanlarla üretilmiş gibi duran robot köpekler ama o kadar başarılı kulanılmışlar ki buna çok takmıyorsunuz ve "böyle olmaması için hiç bir sebep yok" diyorsunuz. Dizi İngiltere ve Fransada geçiyor şu ana kadar ABD henüz dahil olmuş değil olacak gibide durmuyor zaten.

Sonuç olarak dizi ilk sezon itibariyle beni kendine bağladı ve finale kadar son derece sürükleyici bir şekilde getirdi. Sezon finali ise kafada soru işaretlerini oluşturmayı başardı. Devam sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum.