Vodka Lemon

(Votka Limon)

Yıl: 2003 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Hamo Ermenistan’ın uzak bir kasabasında yaşayan altmışlı yaşlarında, dul bir adamdır. Her gün, kar kaplı uzun yolları aşarak karısının mezarına gider. İçindeki derin boşluğu bu ziyaretleri ve geçmişin hatıralarını canlı tutmaya çalışarak doldurur.

Değişen Sovyet rejimi yüzünden, kasabanın insanlarının maddi durumları artık eskisi gibi değildir. İçinde bulundukları geçim sıkınıtısı bazı değerlerin önüne geçmeye başlar. Hamo’nun ve çevresinin umut kapısı Paris’e giden oğludur.

Karısının mezar ziyaretleri sırasında, benzer kaderi paylaştıkları dul Nina ile tanışır. Bir barda çalışmakta olan Nina ‘nın hayatı da Hamo’nunkinden pek farklı değildir.
Gönderen : @PaRaNoYa7
Aka: Votka Limon Dil: Ermenice, Kürtçe, Rusça, Fransızca

Oyuncular

Dilovan

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Conducteur autobus

Femme acheteuse armoire

Homme Volga

Femme de Romik

Patron Nina

Homme acheteur armoire

Jeune homme TV

Fiancée jeune homme TV

Auto-stoppeur 1

Auto-stoppeur 2

Chauffeur bus armoire

Homme piano

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , , , , ,
ÜLKE
Fransa, İtalya, İsviçre, Ermenistan
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
90 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-11-16

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 20:42 heyamo 7
Sürüm: PROMiSE

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:01 Bilinmiyor 0
Sürüm: PROMiSE

Franz_K 15-04-2018 09:04

Umut tazeleyen bir hikâye. Sert coğrafyaya, yokluğa, çaresizliğe, yalnızlığa rağmen umudun ve aşkın her zaman var olacağına dair masalsı bir yolculuk…
 
“Özgürlük” hariç her şeyi hazır sunan Sosyalist rejime alışık Ermenistan coğrafyası insanlarının rejim sonrası yaşadıkları ekonomik sıkıntıları ve işsizliği arka planına alan film bir yandan sosyalizm ile kapitalizm arasındaki derin farkı sorgularken bir yandan da buruk bir yalnızlık hikâyesi anlatıyor seyirciye. Kürt Yönetmen Hiner Saleem oldukça zorlu bir coğrafyada, zor koşullar altında yaşayan bir köy halkına çevirdiği objektifiyle hem politik, hem sosyal, hem de duygusal anlamda derinlikli bir film yaratmayı başarmış.
 
Film, Kusturica ve Gatlif’i andıran sinema diliyle tebessüm ettiren, içinizi ısıtan, umut veren hikâyesine rağmen oldukça sert şeyler de söylüyor…

Videolar

Galeri