Venice

Film   2010     Altyazılar: [1]   [1] [17-02-2017 -> 26-03-2021]

Filmin kahramanı 11 yaşındaki Marek. Savaş Avrupada başlamak üzeredir ve Marek askeri bir yatılı okulda okumaktadır. O ise Venedik’e gitme hayalleriyle yaşamaktadır. Venedik’in bütün meydanlarını, kiliselerini, en iyi dondurmacısının nerede olduğunu bilir. Yaşamayı düşlediği yere anne ve babasıyla gitmeyi beklerken, savaş babasını ve abisini çağırır, annesi ise bambaşka bir alemdedir. Bir gün evin bodrumunda umutsuzca uyurken, sular içinde uyanır Marek. Bodrumu su basmıştır. Artık Venedik karnaval zamanına hazırdır. O Venedik’e gidemese de Venedik ona gelir. Ya da kendi kurar kendi Venedik’ini. Gönderen : @benteksizhepin

Orijinal Başlık: Wenecja

Yayın Tarihi: 25-05-2010 [211] Aka:
  • Venice
Dil: Lehçe, Almanca, Rusça, Çekçe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Joanna - Marek's mother

Barbara - Joanna's sister

Weronika - Joannas sister

Klaudyna - Joannas sister

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Marek's grandmother

Karolina - Klaudyna's daughter

Roman . Marek's father

Servant Frosia

Lillian - Karolina's private tutor

Wiktor - Marek's brother

Naumek Perlman

Servant Seweryn

Dr. Kazimierz Zaruba

von Rasmus

Perlman

Baginski

Joanna's lover

Aide-de-camp of von Rasmus

Polish Soldier

German cameraman

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Polonya
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
110 Dakika
OY VER

benteksizhepin    07-03-2018 08:18 Id:2529


Moderator

Wlodzimierz Odojewski'nin kısa öykülerine dayanan film, 2. Dünya Savaşı'yla Polonya'da geçiyor. Hayali Venedik’e gitmek ve aşk hakkında konuşmayı öğrenmek olan 11 yaşındaki Marek filmin kahramanı. Askeri bir yatılı okulda okumaktadır ve üst sınıfa mensup bir ailesi vardır. 1939 yılı savaş zamanı Polonya’da yaşanan sıradan yaşamlar ince ince işleniyor. Yavaş tam da doğu avrupa sinemasına özgü bir akışla ilerliyor film. Güzel çekimler, manzaralar ve insan yüzleri eşliğinde. Bir anlamda kadınlar ve çocuklar gözünden savaşa bakış da denebilir olan bitene.

Marek’in en sevdiği oyuncağı bir Venedik maketi. Bütün meydanlarını, kiliselerini, en iyi dondurmacının nerede olduğunu bilir. Yaşamayı düşlediği yere anne ve babasıyla gitmeyi beklerken, savaş babasını ve abisini çağırır, annesi ise bambaşka bir alemdedir. Onu bir kır evinde yaşayan teyzesinin ve kız kuzenlerinin yanına gönderirler. Orası Venedik’e çok uzak olsa da hayaller içimizde büyür gider. Düşlerimiz bizim esas gerçekliğimiz değil midir?

Bir gün evin bodrumunda umutsuzca uyurken, sular içinde uyanır Marek. Artık Venedik karnaval zamanına hazırdır. O Venedik’e gidemese de Venedik ona gelir. Ya da kendi kurar kendi Venedik’ini. Kendi gondolunda dolaşır Venedik sokaklarında. Sular üstünde bir şehirde kim yaşamak istemez ki? Sıvılardan cenin olup, su içinde büyüyüp ana karnında, doğup dünyaya gelmiyor muyuz? Ana karnında ki mutlu alemi arayıp durmuyor muyuz? Bir düş. Acı olan filmdeki bu düşlere savaşın girivermesi. Gerçek dünya böyle bir yer bunu unutmayın dercesine. Aman hep hatırlat kendini emi. Bir çocuk kemanından ayrılmak istemediği için öldürülür mü?

Genel olarak çekimler yaratıcılık açısından oldukça başarılı. Özellikle, ani hava baskının geçtiği sahnenin çekimleri olağanüstüydü. Polonyalı piyanist Frédéric Chopin'in müzikal temaları görsellere eşlik ediyor ve duygusal etkiyi tamamlıyor. Marek’i canlandıran Marcin Walewski’nin performansı da çok başarılı olarak not edilmeli.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:19 Fügen Atasoy 8
Sürüm: DvF, 1.36 GB Not: Venice.Wenecja.Jan.Jakub.Kolski.DVDRip.XviD.2010.1,36 GBWenecja.2010.DVDRip.XviD-DvF

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:58 Fansub 0
Sürüm: DvF Not: Wenecja.2010.DVDRip.XviD-DvF