The Swallows of Kabul

Yıl: 2019 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

1998 yazı. Genç aşıklar Mohsen ve Zunaira, Taliban’ın tüm baskı ve müdahalelerine rağmen tutkulu aşklarını gizlice sürdürmeye çalışırlar. Yaşça büyük Atiq ve Massarat çifti ise kökten dincilikten bile daha ölümcül bir tehditle mücadele etmektedir. Gönderen : @DeanJames

Orijinal Başlık: Les hirondelles de Kaboul

Yayın Tarihi: 16-05-2019 Aka:
  • Les hirondelles de Kaboul
Dil: Fransızca

Oyuncular

Zunaira

Mohsen

Mussarat

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Quassim / Le grand borgne

Professeur Arash Bayazid

Mirza

Le cul-de-jatte / L'oncle de Zahir / Qazi 1

Père bébé / Taliban 1

Milicienne / Gardienne 1

Médecin

Voisin / Taliban 2

Gardienne 2

Dignitaire

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa, İsviçre, Lüksemburg, Monako
YÖNETMEN
SÜRE
81 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 10-05-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 25-03-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 15-03-2020 19:08 Net-Rip Vanya Dayı 28
Sürüm: Les.Hirondelles.de.Kaboul.2019.FRENCH.HDRip.XviD-EXTREME

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 15-03-2020 19:07 Net-Rip Vanya Dayı 3
Sürüm: Mubi | Genel

Franz_K 24-03-2020 10:31 Id:8555

Les Hirondelles de Kaboul, bilime kafa tutarak küresel tehdit olmanın ötesine geçmiş bir salgına “Abdestinde namazında olan insanlara bulaşmaz, camilere giremez.” diyen, salgını dualarla aşabileceğimize inanan bireylere sahip bir ulusun COVID-19 karantinasındayken izlendiğinde ayrı hisler uyandıran, şer’i hükümlerle yönetilen bir ülkede egemen olan yobazlığın, geri kafalılığın bireyler üzerinde yarattığı travmalara, sosyal trajedilere dair Persepolis tadında bir film. Taliban yönetimindeki Kabil’den yolları birbiriyle kesişen iki karı kocanın hikâyesini anlatan film, suluboya tekniğiyle yaratılmış görselliği ve muhteşem hikâyesi bir yana Şeriat adındaki, sevdalısı kitleleri peşinden sürükleyen çağ dışı sistemin toplumları nerelere sürüklediğini göstermesi bakımından çok dikkate değer bir yapım. Cihat uğruna harabeye dönen şehirlerde sadece erkekler için akan, korkunun egemenliğinde ve silah sesleri altında bir sosyal yaşamı anlatan film her ne kadar bir Fransız yapımı olsa da Pakistan coğrafyasında yaşananları oldukça objektif bir biçimde aktarmayı başarıyor. Recmin, stadyumlarda bir gösteri halinde sunulan ölüm cezalarının normalleştiği, kadınların burka giymeden sokağa çıkamadığı, burka altına beyaz ayakkabı giymenin bile suç sayıldığı, erkeklerin kollarını sıvayamadığı, “Ama gerçek İslam bu değil” ile tanımlanan Taliban yönetimindeki İslami rejimin egemenliğindeki bir coğrafyadan anlayana çok anlamlı mesajlar veren muhteşem bir animasyon Les Hirondelles de Kaboul.
8,0 /10

Videolar

Galeri