The Silent Sea

(The Silent Sea)

Dizi  2021     Altyazılar: [1]   [2] [27-11-2021 -> 26-07-2022]

Uzay kaşifleri, Ay'da geçen 24 saatlik tehlikeli bir görevde, sırlarla dolu terk edilmiş bir araştırma tesisinden örnekler almaya çalışırlar. Gönderen : @puskulata

Yayın Tarihi: 24-12-2021  [ABD]   24-12-2021  [TR] [353] Aka:
  • The Silent Sea
  • The Sea of ​​Silence
  • Sea of Tranquility
  • Goyoui Bada
Dil: Korece Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Doctor Song Ji-an

Han Yoon-jae

Captain Ryoo Tae-seok

Doctor Hong Ga-Young

Kim Hee Sun

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Mr. Hwang

Director Choi

Kim Jae-sun

Lee Gi-Su [co-pilot]

Song Won-Kyung

Chief Gong Soo-Hyuk

Gong Soo-Chan

Doctor Song Ji-An

Kim Hee-sun

Luna

Various

Song Ji-An [Young]

Doctor in NMC

Lee Gi-Su

Automated therapist

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Güney Kore
YÖNETMEN
TÜR
Macera, Drama, Gizem
SÜRE
45 Dakika
OY VER

Armatör    29-06-2022 04:02     Id:14835


Uzman

Kore yapımı bir "Macera, Dram, Gizem" (imdb'ye göre) dizi. Bence birçok benzerinde olduğu gibi "Bilim-Kurgu" dizisi ama imdb es geçmiş. Çekimler, görsel  efektler, oyunculuklar güzel. Standart olarak "Koreliler yapmış abi!" dedirtiyor. Ama gerek imdb yorumlarında gerekse de başka bir sitede yazdığı gibi mantık hataları yoğun. Diğer sitede bir yorumcu: "Bilim-kurgu dizisinde mantık aranır mı? Adı üzerinde "Bilim-Kurgu"..." demiş. Şimdi ben tutup, başka bir bilim-kurgu dizisinde (örneğin Alien/Yaratık) "Hiç uzaylı yaratık böyle olur mu? Ne biçim uzaylı yaratık bu? Hiç mantıklı değil!" dersem o zaman belki "Kardeşim, sen kafayı mı yedin, zaten öyle bir yaratık yok, olmayan yaratıkta mantık mı arıyorsun?" diyebilirsiniz. Ama bu dizide olduğu gibi davranışlarda, eylemlerde, olayların gidişinde sıkıntı varsa, benim gibi sürekli "Neden? Neden? Neden?" diye sorup duruyorsanız, bunda "Mantık hatası var!" denir. Ha bu mantık hatalarını hiç sorgulamadan, bu neden böyle, şu neden öyle oldu demeden izlerim diyorsanız, 45 dakikalık 8 bölümde keyifle izleyeceğiniz bir dizi olur. Bir not düşeyim: Ay'da olayların geçtiği ve diziye de adına veren bölge "Sessiz Deniz" değil, "Sessizlik Denizi". NF'nin iş bilmez çevirmenleri biraz araştırıp çevirseler adam gibi doğrusunu yazarlardı. Ama yalap şalap iş yapılınca böyle oluyor.
Ayrıca dizinin Korelileri övmek yerine (bence) çok kötü ve beceriksiz gösterdiğini düşünüyorum. Dizideki olay örgüsünün öncesinde ve olaylar sırasında yaşananlarda Korelileri beceriksiz, iş bilmez göstermelerine Koreliler neden tepki göstermemiş anlamadım. (Belki tepki göstermişlerdir ama ben görmedim.) Diziye bence hak ettiği nota "1" puan da NF'nin sapkınlıklarına taviz vermedikleri için ekliyorum. Aferim Korelilere.

!! Spoiler !!

Birçok mantık hatasından bir tanesini spoiler içinde yazayım dedim:
Koreliler uzaya çıkmak için "uzay mekiği" kullanıyorlar. Uzay mekiği, şu anki şartlarde var olduğu ve kullanım usül ve konsepti belli olduğu için, bu konuda eleştiri yazsam "Bilim-Kurgu'da mantık mı arıyorsun?" diyen çıkmaz umarım. Uzay mekiğinin kendi motorları atmosferi terk etmeye yetmediği için, itici roketlere bağlanır, itici roketlerin yardım ve desteği ile mekik atmosferden ayrılır. Daha sonra itici roketlerin yakıtları tükendiği için mekikten ayrılması sağlanarak, mekik yoluna kendi roketleriyle devam eder. Hatta dünyaya dönüşünde de kendi motorlarıyla döner ve dünyaya (piste) adeta bir uçak gibi iniş yapar. Bizim mantıksız dizimizde ise atmosterden ayrıdıktan sonra ta aya kadar mekiğimiz boş roketlerle birlikte gidiyor, aya yaklaşıp iniş yörüngesine girmek üzereyken roketlerle bağlantılarda terslikler yaşanmaya başlıyor. O kocaman roketlerin üzerindeyken aya nasıl iniş yapacaklarsa artık... Daha birçok mantık hatasını yazmaya kalksam sayfalar sürer.

NOTUM: 7+1=8

umfuk55    26-07-2022 18:07     Id:14924


Uzman

Dünyada su kıtlığının yaşandığı bir dönemde bir kaç bilim insanı bir görev için aya gider ve dünyaya getirilmemesi gereken bir şeyle ölüm kalım mücadelesine girerler. Görsel efektler, dekorlar yerli yerinde, süresi makul, seyretmesi keyifli bir yapım. Kısaca Güney Kore'den güzel bir uzay bilimkurgu dizisi. 7/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir
1. Sezon The Silent Sea Altyazıları

S:1-B:Paket Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 8 SubRip 24-12-2021 11:20 Net-Rip oTToMaNeK 73
Sürüm: The.Silent.Sea.S01.1080p.NF.WEB-DL.DUAL.DDP5.1.Atmos.x264-TEPES | GalaxyTV | ION10 | ION265 | PSA | RARBG
Not: [FORCED altyazılar dahildir.]

S:1-B:Paket İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 8 SubRip 24-12-2021 11:24 Net-Rip oTToMaNeK 9
Sürüm: The.Silent.Sea.S01.1080p.NF.WEB-DL.DUAL.DDP5.1.Atmos.x264-TEPES | GalaxyTV | ION10 | ION265 | PSA | RARBG
Not: [FORCED altyazılar dahildir.]

S:1-B:Paket İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 8 SubRip 24-12-2021 11:24 Net-Rip oTToMaNeK 4
Sürüm: The.Silent.Sea.S01.1080p.NF.WEB-DL.DUAL.DDP5.1.Atmos.x264-TEPES | GalaxyTV | ION10 | ION265 | PSA | RARBG