The Rise of King Modu

Yıl: 2013 | IMDB: |

Film, Modu( Mo-Tun, Bagtur, Bagatur, Bahadır, Mete vs.) olarak bilinen Xiongnu(Büyük Hun) İmparatorluğu'nun efsanevi liderinin hayatını anlatıyor. Babası Tou-Man(Teoman) tarafından üvey annesinin entrikalarıyla, kendi oğlunu tahta çıkarmak için komşu krallığa (boy) rehin verdiği Modu'yu öldürmeleri için onlara saldırmasıyla başlayan film; Modu'nun kurtulması, kaçması ve babasını devirerek başa geçmesi, sonrasında komşu devletlerle ilişkileri ve bozkıra hükmetmesi gibi konuları işliyor. Gönderen : @DeanJames

Dil: Çince

Oyuncular

Xiale

Yanzhi

Modu Chanyu

Jiujiu

Touman

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Çin
YÖNETMEN
SÜRE
94 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 01-12-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 07-12-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

DeanJames 07-12-2019 11:27 Id:7342

Film, Modu( Mo-Tun, Bagtur, Bagatur, Bahadır, Mete vs.) olarak bilinen Xiongnu(Büyük Hun) İmparatorluğu'nun efsanevi liderinin hayatını anlatıyor. Babası Tou-Man(Teoman) tarafından üvey annesinin entrikalarıyla, kendi oğlunu tahta çıkarmak için komşu krallığa (boy) rehin verdiği Modu'yu öldürmeleri için onlara saldırmasıyla başlayan film; Modu'nun kurtulması, kaçması ve babasını devirerek başa geçmesi,  sonrasında komşu devletlerle ilişkileri ve bozkıra hükmetmesi gibi konuları işliyor. Arada efsanevi bazı hikayelerle desteklenen film, hikayeyi anlatış şekli olarak çok kötü olmasa da prodüksiyon olarak epey kötü. Oyuncular oldukça amatör ve sahneler pek etkili ve vurucu değil. Tarihi filmden çok pembe dizi kıvamında. Tabii filmi çeken Çinliler. Hem Türkler'in hem Moğollar'ın Modu(Mete)'yu kendi ataları olarak gördüklerini düşünürsek Çinlilerin kendi tarihleri açısından da önemli olan bu kişiliği film yapmaları hem ilginç hem ibretlik. 

Videolar