The Platform

Film   2019     Altyazılar: [1]   [1] [12-10-2019 -> 17-01-2021]

İzleyiciyi distopik bir geleceğe götüren The Platform, her katta bir hücrenin, her hücrede iki kişinin olduğu dikey bir hapishanede geçiyor. Her gün sadece iki dakika bu dikey hapishanenin en üst katından aşağı yiyecek gönderiliyor. Üst kattakiler yiyecekleri ele geçirmek için zamana karşı yarışırken, en alt kattakiler açlık içinde her geçen gün biraz daha vahşi, biraz daha radikal hâle geliyor. Filmde üst kattakilerin alttakilere göre daha iyi beslendiği bu hapishanedeki bir mahkûmun, herkese yeterince yemek ulaşması için sistemde değişiklik yapmaya başlamasıyla yaşanan olayları konu alıyor. Gönderen : @Chaotic_Cinema

Orijinal Başlık: El hoyo

Yayın Tarihi: 06-09-2019 [7424] Aka:
  • The Platform
  • El hoyo
Dil: İspanyolca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Trimagasi

Imoguiri

Baharat

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Amigo de Baharat

Jefe de Restaurante

Sr. Brambang

Cocinero

Preso Nivel 5

Presa Nivel 5

Preso Síndrome de Down

Cocinera

Cocinero

Cocinero

Cocinero

Cocinera

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İspanya
TÜR
Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
SÜRE
94 Dakika
7 /10 - (28)

KaNaT    20-03-2020 09:24 Id:8505


Dialogları ,atmosferi,kurgusu ve içeriğiyle filmi çok sevdim.

alpalp84    25-03-2020 03:26 Id:8565


Uzman

Girenlerin girmek için bir nedeni olduğu ve kendi istekleriyle girdiği bir tek katlı hapishane vari bir yer. Her gün koca bir masanın üzerine mükemmel ve girişte mahkumlara ne istersin diye sorulan yemekler konuluyor. Yemeklerin kalitesi ve kalorisi mahkumlara yetecek kadar. En üst kattan bırakılıyor ve her katta 2 dk kalıyor... Üst kattakiler ziyafet çekerken her katta yemek bir miktar daha azalıyor, orta sınıf katlar artıkları yerken malesef en alt katlar malesef aç kalıyor.  Psikolojik, düşündürücü bir yapım. Kesinlikle insanoğlunu anlatan bir yapım. Daha iyi anlamak için 2. kere bile izlenebilir.

Franz_K    25-03-2020 11:53 Id:8570


Sinefil

Distopik bir evrende geçen ve insanın hayatta kalma içgüdüsünü, acımasızlığını, doyumsuzluğunu, bencilliğini, kariyer mücadelesini, sınıfsal farklılıklar arasındaki çatışmaları son derece orijinal metaforlarla anlatan sıra dışı bir film El Hoyo. İnsanlığa ve sisteme dair sert eleştirisi ile dikkat çeken film, oldukça yaratıcı bir fikir üzerine kurulu. Kaç kat olduğu tam olarak bilinmeyen ve her katında iki mahkûmun yaşadığı, ortasında kocaman bir delik olan bir hapishanede, bu delikten aşağıya doğru inerek her katta bir süre bekleyen üstü yemek dolu bir platformdan beslenen mahkûmların hayatta kalma mücadelesini anlatıyor film. İnsanların neden orada oldukları, buranın bir hapishane olup olmadığı, sistemi kimin işlettiği gibi muallaktaki birçok bilgiyle birlikte film, adını aldığı yiyecek dolu platform üzerinden insanoğlunun derinlerde yatan en vahşi içgüdülerinin dışavurumunu aktarıyor seyircisine. Yer yer kullandığı oldukça kapalı metaforlar nedeniyle üzerinde kafa yormak gereken, ancak yüzeysel bir bakışla da sağlam bir korku - gerilim filmi havası veren El Hoyo; sağlam mide gerektiren bazı sahneleri, karamsar atmosferi, orijinal kurgusu, verdiği sert mesajlarla izlemesi zor ama özgün ve etkileyici bir yapım. Geride kalanı düşünmeden marketleri talan eden tiplerin ortalıkta cirit attığı şu günlerde izlemek ise daha bir anlamlı.
6,8 /10

19Tufan03    27-03-2020 12:34 Id:8590


Sinefil

İspanyol gerilimleri sıra dışı fikirler bulmaya devam ederken, aynı zamanda buldukları fikri geliştirme, devamını getirme ve işleme konusunda sıkıntılar çekmeye devam ediyor. El hoyo insanın acımasızlığını, bencilliğini, aç gözlülüğünü, merhametsizliğini anlatan ve başından sonuna kadar savunduğu fikriyle tutarlı, ancak yer yer abes ve özensiz işlenilmiş bir ispanyol gerilimi. Film; alt yapısını dayandırdığı Cube ve Snowpiercer'a göre daha iyi bir film izlenimi verirken, vermek istediği mesajı sorun yaşamadan ve eveleyip gevelemeden izleyiciye iletme görevini başarıyla yerine getiriyor. Bu arada, El bar filmiyle de bazı benzerlikleri olduğunu düşünüyorum filmin. En azından verdiği/vermek istediği mesajlar benzeşiyor. Film için insan üzerinde yapılmış psikolojik bir deney olduğunu söylemek doğru olsa da, insan psikolojisinin resmini gerçekçi yansıtamaması ile ivme kaybediyor. Bir gün önce en kral yemekleri yerken, bir gün sonra farklı bir katta uyanınca hadi dur hücre arkadaşımı yiyeyim diyemezsin. Bu denli büyük ve ani bir değişimin bu kadar kısa süre zarfında olması namümkün. Ya da oraya kendi isteğiyle girmiş ve o kaldığı yerin özellikleri hakkında yeterince bilgi sahibi olan birinin yukarıya ip atarak kurtulacağını sanması gibi bazı içe sinmeyen sahneler var filmde. Yemekhane şefinin tanrı, aşçıların melek, platformun dünya olarak metaforlandırıldığı, başından beri savunduğu fikrine sadık kalmış, aç gözlülüğü, adaletsizliği ve insanoğlunun iki yüzlülüğünü eleştirmiş ve bulduğu sıra dışı fikriyle ortalamanın üstünde seyir zevki vermiş, izlemeye değer bir film olduğunu söyleyebilirim El hoyo için. 6.8/10

borrang    09-04-2020 11:45 Id:8754


Kıdemli

Netflix'ten tuhaf bir fantastik gerilim. İnsanın bencilliğini, açgözlülüğünü, acımasızlığını anlatıyor... Yarım kalmış, devamı varmış gibi olması filmi zayıf kılmış.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 20-03-2020 11:48 Net-Rip RagnarLothbrok 4229
Sürüm: El.hoyo.(The.Platform).2019.720p.NF.WEB-DL.DDP5.1.x264-NTG | VXT | TunePat
Not: Tüm WEBRip/WEB-DL sürümlerle uyumludur. Keyifli Seyirler...

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 20-03-2020 15:22 Net-Rip RagnarLothbrok 466
Sürüm: El.hoyo.2019.1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.x264-NTG | VXT | TunePat

Diğer Altyazı
Diğer 25 1 SubRip 24-03-2020 09:13 Net-Rip z3ta 1
Sürüm: TunePat Not: Greek/Yunanca

İspanyolca Altyazı
İspanyolca 25 1 SubRip 24-03-2020 09:11 Net-Rip z3ta 7
Sürüm: TunePat