The Painted Bird

(Boyalı Kuş)

Film   2019     Altyazılar: [1]   [1]

Jerzy Kosinski‘nin romanından uyarlanan The Painted Bird, izleyicileri II. Dünya Savaşı dönemindeki Doğu Avrupa’ya götürüyor ve sığınacak bir yer ararken birbirinden ilginç karakterlerle yolu kesişen Yahudi bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Bu zorlu yolculuğu sırasında savaşın akıl almaz şiddetiyle yüz yüze gelen çocuk, savaş bittiğinde bir daha asla aynı olmayacaktır. 35mm filmle siyah beyaz formatta çekilen film, o dönemdeki Doğu Avrupa’nın vahşi ve primitif dünyasını beyazperdeye yansıtmayı amaçlıyor. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 03-09-2019 Aka:
  • The Painted Bird
  • Boyalı Kuş
Dil: Çekçe, Almanca, Rusça, Latince

Oyuncular

Joska

Marta

Villager

Peasant

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Labourer

Miller's wife

Miller

Tall adolescent

Woman #2

Horse owner

Red partisan commander

Feldwebel

Waffen SS soldier

Jewish woman with baby

Jewish boy

Jewish man

Zealous man

Priest

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Ukrayna
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Savaş
SÜRE
169 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 29-07-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 17-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 09-05-2020 18:33 Enes Biga Enes_Biga 333
Sürüm: BluRay & WEBRip & WEB-DL >>> RARBG | USURY | BiPOLAR | ION10 | GLiMMER | SECRECY | FGT | NTG | YTS.MX | PSA

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 09-05-2020 18:32 BluRay Spectre 6
Sürüm: The.Painted.Bird.2019.1080p.BluRay.H264.AAC-RARBG

Franz_K 08-05-2020 12:29 Id:9147

II. Dünya Savaşı’na ve Holocaust’a dair çok film çekildi, çok film izledi seyirci şimdiye kadar. Ancak 1945’i saymazsak son dönemde cephe gerisinde yaşananlara dair çok da akılda kalır bir yapım yok pek. The Painted Bird’i özel ve izlemeye değer kılan en önemli sebep belki de bu. Zira film, 10-12 yaşında bir erkek çocuğunun gözünden II. Dünya Savaşı’nın cephe gerisi Doğru Avrupası’na dair muhteşem bir panorama çiziyor her şeyden önce. The Painted Bird, bir yanda Yahudi bir anne babanın bir şekilde birilerine emanet edilmiş geride kalan bir çocuğunun neredeyse iki yıllık bir süre boyunca oradan oraya savrulmasını, savrulduğu her yerde yolunun kesiştiği iyi ya da kötü insanlarla yaşadığı deneyimleri anlatırken diğer yanda bir dünya savaşının gölgesinde “kendince” süren sosyal yaşama ışık tutuyor. İsmini filmin sonunda öğrendiğimiz erkek çocuğunu takip eden kamera; onun destansı ve erken olgunlaşmasına sebep olan macerası boyunca yaşadığı acı tatlı deneyimlerine, yolunun kesiştiği savaşın etkisiyle yozlaşmış farklı sosyal sınıflardan insanların hayatlarına, savaşın tarafı olan farklı askeri birliklere ve o askerlerin başrolünü üstlendiği “Idi i Smotri”yi aratmayacak gerçeklikte ve etkileyicilikte savaş sahnelerine tanık olmaya davet ediyor seyircisini. Jerzy Kosinski‘nin aynı isimli romanından uyarlanan film, siyah beyaz çekimin etkisi ve arka plan manzaraları ile başarıyla yansıttığı dönem havasını güçlü ve epik bir senaryoyla destekliyor. Neredeyse üç saate yakın süresine rağmen çok az diyalog içerdiği halde seyirciye her dakikasında farklı deneyimler yaşatarak sıkıcı olmaktan kurtulmayı başaran film; “Boyalı Kuş” adının (ilgili sahneyle) sadece filme değil “öteki” olan her kesime slogan olacak metaforik adıyla da dikkate değer bir tespit yapıyor. Güzel yapımlara hasret kaldığımız son günlerde hem teknik, hem görsel anlamda, hem de anlattığı hikâye ile çok keyif veren başarılı bir film The Painted Bird.
8,2/10

Geronimo1999 22-05-2020 01:17 Id:9335

İzlemeye değer bir film, tarzını çok sevemesem de sıradışı olduğunu söyleyebilirim.

Videolar

Galeri