The Nightingale

Film   2018    

1825 yılında Avustralya’da geçen, ailesini katleden bir İngiliz teğmenin peşinden intikam almak için vahşi ormanlarda bir başına yola çıkan bir kadının hikayesi. Gönderen : @benteksizhepin

Yayın Tarihi: 06-09-2018 Aka:
  • The Nightingale
Dil: İngilizce, Irish, Aboriginal Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Baby Brigit

Baby Brigit

Harriet

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Hawkins

Goodwin

Goodwin's Ensign

Convict Violinist

Wallace

Outpost Soldier

Ruse's Corporal

Archie

Crown Jewels Soldier

Magistrate / Voice Artist

Uncle Charlie

'Bean Pole' Convict

'Dull' Convict

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Avustralya
YÖNETMEN
TÜR
Macera, Drama, Gerilim
SÜRE
136 Dakika
OY VER

Con Vayne    04-05-2020 09:08 Id:9105


Etkin

Western tadında değişik bir film. Avustralya 'da eski mahkum irlandalı genç bir kadın eline özgürlük kağıdını alıp kıcası ve bebeğiyle hayatına devam etmek için ordu karargahında garsonluk ve şarkıcılık yapar ama teğmenin tecavüzüne uğrar.  Kadının kocası da artık dayanamayıp teğmene kafa tutunca öldürülür, bebeği katledilir ve genç kadın askerlerin tecavüzüne uğrar.  Kadın artık kaybedecek bir şeyi olmayınca bir `aborjin` rehberliğinde intikamını almak için yola düşer. 
Klasik western'den alıştığımız şeklinde öyle cevval, sempatisini kazanacağımız bir anakarakterimiz yok. Arkasında durduğumuz o zulüm gören kişiye bir mallık ve yav**klık hakim, bu bakımdan yaptıkları ile izleyiciyi sinir edip, kendisine gıcık edebiliyor. Neyse ki finali ile bekleneni veriyor ve süresi 2 saati geçmesine rağmen oldukça akıcı. 

Videolar

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir