The Music Never Stopped

Film   2011     Altyazılar: [2]   [1] [17-02-2017 -> 26-09-2021]

Bu filmde bir babanın yaptığı hatalardan dolayı çektiği pişmanlıklar beyaz perdeye aktarılmıştır. Baba işleri ve sosyal hayatından dolayı çocuğuyla çok vakit geçirememiştir. Bir gün oğlunun beyninde bir tümör olduğunu öğrenen baba pişmanlığın acısıyla artık oğlu için bir şeyler yapması gerektiğini anlayacaktır. Oğlu ise kendisini bu kötü durumlardan kurtarmak için müziğe adayacaktır. Babası oğlu için elinden gelen her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışacaktır. Bakalım oğluna hastalanana kadar gösteremediği ilgi hastalığı sürecinde işe yarayacak mı.


Yayın Tarihi: 20-01-2011 [489] Aka:
  • Mr. Tamburine Man
  • The Last Hippie
  • Untitled Oliver Sacks Project
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Henry Sawyer

Helen Sawyer

Gabriel Sawyer

Dr. Biscow

Mike Tappin

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Young Gabriel

Bernie

Florence

Mark Ferris

Steve

Dianne Daley

College Representative

Celia

Activist

Rocker Dude

Police Officer

Hippie Vendor

Jerry Garcia

Bob Weir

Bill Kreutzmann

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Music
SÜRE
105 Dakika
OY VER

benteksizhepin    01-03-2018 22:20     Id:2470


Moderator

Ailenin insan yaşamında ne kadar yapıcı ama ne yazık bazen de bir o kadar yıkıcı olabileceğini gösteren bir film bu. Nöroloji ve psikoloji profesörü Oliver Sacks'ın, Mars’ta bir Antropolog adlı yaşanmış nöroloji vakalarını topladığı eserinin Son Hippie bölümünden uyarlanmış… Ben kitabı okumadım ama merak uyandırdı. Kitapçıda bir karıştırmak gerek.  50’lerden başlayıp 80’lere kadar uzanan bir hikâye bu. Amerika’da bir çocuk Gabriel Sawyer (Lou Taylor Pucci) ve babası Henry Sawyer (J.K. Simmons) arasındaki ilişkilere bakışlar denebilir. Ya da Vietnam savaşının 50’lere kadar tek vücut gibi görünen ülkeyi nasıl ikiye böldüğü…  68 kuşağı diye adlandırılan kuşağa ve onun müziklerine naif göndermeler var. O müzikleri dinlemek ayrı bir keyif. Genç yaşta babasıyla, bayrak yakma, nedeniyle çatışan çocuk evden ayrılır ve yirmi yıl sonra döndüğünde bir beyin tümörü vardır... ekşi sözlükten bir iki alıntı~~~-hazır mıyız?+ilaçları aldım.-çantayı da ben aldım.*beyin tümörü de bende. (ekinoksah)~~~adamın boğazına koca bir düğüm atıp bırakan bir film. baba-oğul ilişkisi, müziğin hayatımıza etkileri son derece başarılı bir şekilde aktarılmış. (mark amca)~~~baba olmadan önce mutlaka izlenmesi gereken bir film. içinde müzik, baba-oğul ilişkisi, ölüm gibi hassas konulara dair muhteşem ipuçları barındırıyor. (misch)~~~babam ve oğlum'u al içine müzik koy, biraz memento serpiştir, biraz crazy ekle karıştır ve duygusal bir bomba elde et. bomba diyorum zira izleyip de etkilenmeyen insan değildir, ölsün gitsin daha iyi ( (porco rosso)~~~ J.K. Simmons yine döktürmüş resmen. Her zaman ki gibi çok sade ama çok da parlak. Onu görünce aklıma hep Whiplash (2014)' ü tekrar izlemek geliyor aklıma. Ama beş defa izledim. Hem de kulaklık takıp sesi sonuna kadar açarak. Film bir bütün olarak çok güzel ve mutlaka izlenmeli. Beğendiğim filmlere genelde iMDb ortalamasının üzerinde not veriyorum. Bu defa 7.5 da kaldım. Çünkü çok tiyatro gibi bir film. Benim tarzım değil. Lou Taylor Pucci’nin oyunculuğunu da çok donuk buldum. Filmi izledikten sonra bende oluşan düşünce… Hiç bir konuda önyargılı olmayın. Çünkü en ufak bir kıvılcım bile çok şey kaybettirebilir. İnsanlara sevginiz vermekte gecikmeyin. Çünkü bir an sonra bile çok geç olabilir.Tabi tersi de geçerli, istersek hiç bir şey için geç değildir.

Franz_K    17-01-2019 22:38     Id:5086


Sinefil

Neredeyse çocuk yaşta evini terk eden ve yaşadığı beyin rahatsızlığı nedeniyle geçici hafıza yaratmakta sorun yaşayan bir gencin anne babasıyla tekrar bir araya gelişini anlatan The Music Never Stopped, dokunaklı ayrıntıları, kaliteli esprileri ve muhteşem müzikleri ile nefis bir yapım. Geçmişte yaşanan yürek burkan olaylar geriye dönüşlerle açığa çıktıkça dramatik alt yapısı derinleşen film, bir geçmişle hesaplaşma, hatalarla yüzleşme filmine dönüşüyor. İlk çeyrekte çok da bir şey vaat etmeyen film kazandığı bu dramatik derinliği kaliteli espriler, muhteşem müzikler ve dokunaklı ayrıntılarla süsleyince özellikle ikinci yarısıyla puanının filmi olduğunu kanıtlıyor. Müzik, adından da anlaşılacağı üzere hem çalan şarkılarla hem de olay örgüsündeki rolüyle çok önemli bir yer tutuyor filmde. Müzik hafızasının gücü üzerine kurulmuş film bu bağlamda işitsel olarak da seyirciye keyifli dakikalar geçirtiyor.
7,6 /10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:57 kutlay 16
Sürüm: SPARKS Not: The.Music.Never.Stopped.2011.LIMITED.720p.BluRay.x264-SPARKS

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:46 kutlay 3
Sürüm: TWiZTED, UnKnOwN Not: The.Music.Never.Stopped.LIMITED.DVDRip.XviD-TWiZTED

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:21 DVD-Rip 4
Sürüm: TWiZTED Not: The.Music.Never.Stopped.LIMITED.DVDRip.XviD-TWiZTED