The Little Drummer Girl

Dizi  2018 - 2018    

The Little Drummer Girl, İsrail gizli haber alma teşkilatı Mossad tarafından Filistinli bir teröristi ele geçirmek için kullanılan Amerikalı bir aktrisin öyküsünü anlatıyor. Gönderen : @Tuğrul Akça

Yayın Tarihi: 14-10-2018 Aka:
  • The Little Drummer Girl
Dil: İngilizce

Oyuncular

Daniel

Charlie

Martin Kurtz

Gadi Becker

Rachel

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Miss Bach

Shimon Litvak

Mario Rossino

Fatmeh Al-Khadar

Michel

Noah Gavron

Khalil Al-Khadar

Helga Stern

Anton Mesterbein

Anton Mesterbein

Anna Witgen

Dr. Paul Alexis

Oded

Chancellor

Commander Picton

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Gerilim
SÜRE
55 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 09-11-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 25-05-2020

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Franz_K 01-06-2020 11:01 Id:9502

Mossad’ın Filistinli bir grup teröristi ele geçirmek için amatör bir tiyatrocudan yarattığı kadın ajan ile karşı grubun içine sızma çabalarını anlatan casusluk temalı bir mini dizi The Little Drummer Girl. John le Carré'nin 1983 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan dizi; kapalı anlatımı nedeniyle başlarda seyirciyi içine çekmese de olayları Mossad’ın bakış açısıyla anlatmasına rağmen Mossad övücülüğü yapıp Filistinlileri yerin dibine sokmayan, İsrail'i haklı çıkarma gibi bir kaygı taşımayan hatta Filistinlilerin yaptıkları eylemlerle ilgili olarak haklı gerekçeleri söylemeden çekinmeyen tarafsız politik duruşuyla takdire şayan bir iş yapıyor. Her ne kadar “Onlar yapmasa biz de yapmayız.” mantığıyla hareket edermiş gibi görünüyor olsa da dizi, İsrail zulmünü bir İsrail askeri olan Gadi Becker'ın ağzından anlatıyor ve "şiddet şiddeti doğurur ve şiddete başvurulduğu sürece iki taraf da kaybetmeye devam eder" fikrini savunarak görece tarafsız bir tavır sergiliyor. İlk birkaç bölümünde neden-sonuç ilişkileri, olayların gerekçeleri ve amaçları konusunda seyirciyi zorlayan dizi, finale yaklaştıkça hem tempo kazanıyor hem de anlatısındaki gizem aralandıkça heyecan dozu yükseliyor. Dönem havasını başarıyla yansıtan ve oyuncu performansları ile dikkat çeken The Little Drummer Girl, yer yer kafa karıştıran karmaşık kurgusuna rağmen merak uyandıran ve yıllardır süren İsrail-Filistin mücadelesinin arka planına ışık tutan hikâyesi ile izlemeye değer bir dizi.
7,4/10

Videolar

Galeri