The Irishman

Yıl: 2019 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci'nin rol aldığı Martin Scorsese imzalı THE IRISHMAN'de, 2. Dünya Savaşı sonrası Amerika'daki organize suç dünyası; gazi, dolandırıcı ve 20. yüzyılın en azılı isimlerinin yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran'ın gözünden anlatılıyor. Onlarca yıllık bir süreci anlatan film, Amerikan tarihindeki çözülememiş en büyük gizemlerden biri olan efsanevi sendika patronu Jimmy Hoffa'nın ortadan kaybolma hikâyesini ele alıyor. THE IRISHMAN, izleyicileri organize suç dünyasının gizli koridorlarında, bu dünyanın nasıl işlediğini, rekabetleri ve ana akım politikayla bağlantılarını gözler önüne seren muazzam bir yolculuğa çıkarıyor.


Yayın Tarihi: 27-09-2019 Aka:
  • I Heard You Paint Houses
Dil: İngilizce, İtalyanca, Latince

Oyuncular

Frank Sheeran

Jimmy Hoffa

Russell Bufalino

Older Peggy Sheeran

Chuckie O'Brien

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Anthony 'Tony Pro' Provenzano

Carrie Bufalino

Robert Kennedy / RFK

Skinny Razor

Jerry Vale

Angelo Bruno

Young Dolores

Mary Sheeran

Fat Tony Salerno

Bill Bufalino

Joseph 'Crazy Joe' Gallo

Irene Sheeran

Older Dolores Sheeran

Allen Dorfman

Jake Gottlieb

Sally Bugs

Older Connie Sheeran

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
SÜRE
209 Dakika
8.4 /10 - (8)

Oluşturulma Tarihi: 12-09-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 29-11-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 27-11-2019 11:34 Net-Rip Onurlu90 1772
Sürüm: WEB-DL CMRG / EVO / FGT / GalaxyRG / ION10 / NTG / PSA / RARBG / YTS.LT Not: FORCED Altyazı Dahil.

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 27-11-2019 11:35 Net-Rip Onurlu90 80
Sürüm: WEB-DL CMRG / EVO / FGT / ION10 / NTG / PSA / RARBG / YTS.LT

19Tufan03 29-11-2019 02:17 Id:7251

Salt mafya filmi olmadan, gangster temalı suç filmlerinde bir devri açmış Scorsese'nin, yine devri açtığı muhteşem oyuncularla bir devri kapattığı film. Filme geçmeden önce, bu filmin Goodfellas veya Casino'dan iyi olmasının mümkünatı yok. Belki oyuncuların en verimli döneminin geçmesinden, belki senaryodan, belki de zirveyi çok önceden görüp bu tarz konuları tüketmesinden, belki de birden fazla sebepten bilemiyorum. Bu filmin Scorsese'in en güzel filmlerinden biri olmadığı bariz. Ancak yozlaşan ve vasat super hero filmlerinde yüzen sinemaya her halükarda ilaç gibi geldi film. Uzun süresine rağmen, katiyen sıkılmadan tek seferde bitirdim filmi. Bu arada sonunun biraz fazla gereksiz uzadığını düşünüyorum. Film sürelerini problem etmeyen biri olarak, sanki sonu biraz fazla uzatılmış gibi geldi bana. Film, sinematografideki başarısından, oyunculuklara ve bu mesleğin yarattığı aile içi tahribata, mutsuzluğa ve pişmanlıklara da yine çok başarılı ve yerinde eleştiriler yapıyor. Oyunculuklar yine muhteşem, Al Pacino ve Robert De Niro yine çok başarılı. Ancak Joe Pesgi hepsinden iyi. Adam bu tarz gangster filmleri için yaratılmış resmen. Onun olmadığı gangster filmlerinde hep bir şeyler eksik olacak. Bu arada Robert De Niro'nun gençliği olmamış, Scorsese izleyiciye onun genç olduğu hissini geçirememiş. Saçını boyamakla veya yüzüne maske yapmakla genç olunmuyor. Genç gibi görünse de hareketleri ve refleksleri 70-80 yaşındaki bir ihtiyar gibiydi. Üstadın bunu gözden kaçırmasını ve çözüm bulmamasını yadırgadım açıkçası. Her şeye rağmen başarılı, 90's gansgter filmleri özlemimizi dindiren, geçmişe selam çakan ve ustaların harika oyunculuğuyla taçlanmış çok güzel bir filmdi. 7.8/10

fotifoti 29-11-2019 08:12 Id:7259

and oscar goes to ... 9/10

Yurttaş 30-11-2019 06:25 Id:7268

Good fellas (sıkı dostlar) çakması gibi bir şey olmuş açıkçası. Evet kadro muhteşem ama bu kadro artık bu tarz filmlere uygun değil. Çok yaşlanmışlar ve makyaj oyunları ile gençleştirme çabaları ciddi bir yapaylık katmış ve konu her ne kadar gerçek bir uyarlama olsa da beni açmadı. Netflix in tamamen para gücüyle ortaya çıkarmaya çalıştığı eğreti duran bir "Sıkı Dostlar" benzeri yapay bir film. Beni tatmin etmedi. Hep derim Netflix dizi yapsın sinema filmi yapmasın.

DeanJames 01-12-2019 03:46 Id:7277

Yani şimdi tam olarak ne yazayım bu filme bilmiyorum ama her dakikasından keyif aldım diyebilirim. İyi bir hikaye, iyi oyuncular ve iyi bir yönetmen. Sinema adına her şey var. Evet süre uzun ve çok fazla karakter var ama böyle bir hikaye böyle oyuncularla ancak bu şekilde anlatılabilirdi. Bu isimleri tekrar bir arada görme şansımız yok zaten, kıymetini bilmek gerek. Filmi uzun süredir bekleyenleri tatmin etmiştir diye düşünüyorum. Film zaten uzun olduğu için yorumu uzatma niyetinde değilim. Ben filmi oldukça beğendim. Sonu biraz uzamış fakat sonunu da sevdim. Türün meraklıları, yönetmeni ve filmdeki oyuncuları takip edenler mutlaka izleyecektir zaten.
9/10

Con Vayne 03-12-2019 08:53 Id:7291

`ihtiyar`ların da başrol oynayıp, hatta tüm kadro ihtiyar dahi olsa filmin kaliteli olabileceğini bize göstermiş filmdir. Bu yüzden filmlerde güzel kız yakışıklı oğlan görmek isteyenlere kapak olsun. Film yine bildik `martin scorsese` filmi; bir adamın inişli çıkışlı hayatının hikayesini izliyoruz. Bu o kadar iyi anlatılıyor ki, aralıksız ve soluksuz izledik. 2007'den bu yana, hiçbir filmi tek başıma izlemedim, şayet sıkıcı yada yol almayan bir film olur da birimiz devam etmek istemezsek o filmi izlemeyi bırakırız, yada baktık süresi çok uzun (bkz: rüzgar gibi geçti) filmi ikiye böler iki gün izleriz. Fakat bu sefer böyle şeyler olmadı, üç buçuk saat boyunca ihtiyaca bile kalkmadık. 

Videolar

Galeri