The Insult

(Hakaret)

Yıl: 2017 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2, İngilizce 2

Araba tamircisi Tony'nin hamile eşi Shirine'le sade bir hayatı vardır. Sokaklarındaki altyapı çalışmalarından Lübnan'a göç etmiş, yakınlardaki bir mülteci kampında yaşayan Filistinli ustabaşı Yasser'in şirketi sorumludur. Yasser, Tony'nin balkonundaki giderin akıttığını fark edip tamir etmek ister. Ancak Tony onu evine almamakta kararlıdır. Yasser dışarıdan da olsa gideri onarır. İlk anlaşmazlıkları bu olay üzerine çıkan ikili arasında git gide büyüyen gerilim, Tony'nin Yasser'e kurduğu bir cümle ile çok farklı bir noktaya taşınır. Aralarındaki bu husumet önce mahkemeye, sonrasında politikacıların da dahil olduğu bir kamuoyu davasına döner. İki taraf da sonuna kadar hakkını savunurken, geçmişin yaraları da tekrar açılacaktır. Gönderen : @Tuğrul Akça
Aka: Hakaret, L'insulte Dil: Arapça

Oyuncular

Tony Hanna

Yasser Abdallah Salameh

Wajdi Wehbe

Nadine Wehbe

Shirine Hanna

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Talal

Manal Salameh

Judge Colette Mansour

Samir Geagea

Judge Chahine

Georges Hanna

Elie

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa, Belçika, Kıbrıs, Lübnan, ABD
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
112 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-09-14 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-01-23

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 16-05-2018 00:50 samet_419 samet_419 230
Sürüm: CiNEFiLE, PROPER BluRay >>> SADPANDA | VoMiT

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 16-05-2018 20:08 samet_419 levanten 110
Sürüm: The.Insult.2017.1080p.BRRip.x264.AC3.HORiZON-ArtSubs

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 02-05-2018 15:21 BluRay zirtan 20
Sürüm: The.Insult.2017.720p.BluRay.x264-CiNEFiLE

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 10-05-2018 02:50 BluRay oTToMaNeK 9
Sürüm: PROPER BluRay >>> SADPANDA | VoMiT

Thracian82 05-05-2018 10:05

Film fazlasıyla Lübnan'a özgü, dolayısıyla tam olarak içine çekilemiyorsunuz. Bir ülkenin sorunlarına dışarıdan bakan bir göz, tanıksınız. Farhadi gibi evrensel, herkesin yüreğine dokunacak bir sinema dili beklenmemeli. Zaten filmin yaratıcılarının da böyle bir derdi olduğunu sanmıyorum. Yönetmen, hapsolduğu politik doğruculuk kıskacında kendine açabileceği kadar alan açmış. Orta Doğu denen bir garip coğrafyada yaşanan hayatlardan bir kesit izlemek isteyenler için The Insult mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında.

Franz_K 19-05-2018 10:05

Din savaşlarının tam merkezinden, Lübnan’dan, bu karışık Ortadoğu coğrafyasının çözümsüz çatışmalarına dair zihin açıcı bir film. Zihin açıcı, zira film en basit çatışmaların nasıl devasa meselelere dönüştüğüne, basit görünen çatışmaların altında aslında ne tür trajediler yattığına, aynı yaratıcıya inanıp farklı yöntemlerle ibadet ediyor olmanın aslında uzlaşmaktan daha zor olan çatışmaya neden sebebiyet verdiğine çok etkileyici cevaplar veriyor. Farklı dinlere mensup bir ev sahibi ile işçi arasında balkondaki su giderinden çıkan tartışmanın nasıl ulusal çapta bir meseleye dönüştüğünü anlatan film, siyasi anlamda olduğu kadar sosyal anlamda da çok karmaşık ve doğru ile yanlışın asla kesin çizgilerle belli olmadığı bir coğrafyada, basit bir sorun üzerine yaşanan altı yaşanmışlıklara dayalı farklı öfkelerle dolu çatışmaları ve haklı ile haksızın kim olduğunu sorguluyor, bu sıradan çatışmanın altında yatan ve Ortadoğu coğrafyasında hala kan akmasına sebep olan dinler arası çatışmayı etkileyici bir şekilde aktarıyor seyirciye. Bir miktar karikatürize edilmiş görünen kahramanlarına ve çok da tarafsız olmayan duruşuna rağmen arka planına böylesi hassas bir konuyu yerleştiren ve bunu etkili biçimde işleyen böyle cesur bir filme sadece saygı duymak gerek.
 8,0 /10

DeanJames 23-05-2018 12:05

Ben filmi çok beğendim. Bazı kesimleri kızdırabilir ama çok doğru şeyler söylüyor bence.Daha iyi olabilir miydi? Tabii ki olabilirdi ama bu kadar hassas bir konu üzerine film yaparken iki kez düşünmek gerekiyor ne yazık ki! Öncellikle, filme çok yabancı kalmamak için az da olsa Orta-Doğu yakın tarihini bilmek gerekiyor.1. Dünya Savaşı öncesi ve sonrası oluşan siyasal durum ve sonrasında 2.Dünya Savaşının bitmesiyle  İsrail'in kurulması , peşinden gelen Arap-İsrail savaşları, özellikle 6 Gün Savaşını ve bu savaşların Lübnan üzerine etkileri konusunda az çok fikir sahibi olunursa, Lübnan iç savaşı daha iyi anlaşılabilir diye düşünüyorum ki filmin anlattıkları bağlamında bunun anlaşılması önemli. Ben bunlara kafa yormam ,benim için sadece film önemli derseniz de yine de ortalamanın biraz üzerinde bir film sizi bekliyor.Belki oyunculuklar biraz abartı bulunabilir ama yine de ben beğendim açıkçası. Film özellikle Orta-Doğu'daki ilişkilerin ne kadar diken üzerinde ve kırılgan olduğuna parmak basıyor temelde, bunun yanında kim haklı kim haksız perspektifinden çıkıp aslında birbirine benzeyen ,aynı insanların nasıl birbirlerine düşman olduklarını ve nefret ettiklerini akılcı bir biçimde anlatıyor.İnsan ve insan doğası üzerinden sanki bütün bir tarihi sürece ışık tutuyor.Ben burada politikaya girmeyeceğim çünkü benim açımdan da ortadaki durum birçok insanın düşündüğü gibi çok net, yine de filmin cesur duruşunu takdir ettim. Ne yazık ki şiddet her zaman daha fazla şiddet doğuruyor, haklı da olsanız haksız da olsanız fark etmiyor.

alpalp84 23-05-2018 11:05

2 farklı düşünceden insanın incir çekirdeğini doldurmayacak sebeble tartışması, bir tarafın avukatının daha önce siyasi bir davayı kaybettiği için ölümüne bu davayı kazanmak istemesi ve bu sırada işlerin çirkinleşmesini konu alan yegane bir film. Mahkeme filmlerini her zaman sevmişimdir. Bu filmde çok iyiydi. Kesinlikle seyredilmeli.

Videolar

Galeri