The Heiresses

(Mirasçılar)

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1,

Paraguaylı yönetmen Marcelo Martinessi, dünya prömiyerini yaptığı Berlin Film Festivali’nden ödülle dönen ilk uzun metrajlı filminde iki kadının 30 yıllık birlikteliklerinin ekonomik sorunlarla nasıl yıprandığını ve yeni bir niteliğe büründüğünü anlatıyor. Ailelerinden kalan mirasın son kırıntılarını da satınca, Chela ve Chiquita çaresiz kalır–Chiquita hapse düşer, Chela ise korsan taksicilik yapmaya başlar. Hayatın zorluklarının boylarını aştığını düşündükleri anda Chela yeni bir aşka düşer. Sınıf farklılıklarına ve kadın özgürleşmesine özgün bir bakışla yaklaşan Mirasçılar, sinema üretiminin kısıtlı olduğu Paraguay’dan çıkan en nitelikli filmlerden. Gönderen : @busillis

Orijinal Başlık: Las herederas

Aka:
  • Las herederas
Dil: İspanyolca, Guaraní Dili

Oyuncular

Chela

Chiquita

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Carmela

Buyer #4

Interna Principal

Car Buyer

Angy's Friend #1

Buyer #2

Interna que hace Relato

Woman Customer

Odilia

Guard #1

Buyer #3

Buyer #1

Pitita

Camele

Singer

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Paraguay, Almanya, Uruguay, Brezilya, Norveç, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
98 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-02-27 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-02-23

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 04-01-2019 21:22 mercul Franz_K 45
Sürüm: DVDRip HORİZON

Franz_K 07-01-2019 09:01

Berlin Film Festivali’nden üç ödülle dönen ve Paraguay’lı yönetmen Marcelo Martinessi’nin ilk uzun metraj filmi olan Las Herederas yönetmenin hikaye ve anlatı üzerindeki etkileyici kontrolü ile ilk film oluşunu hiç belli etmeyen bir ilk film. Görkemli bir konakta ailelerinden kalan mirası harcayarak geçinen iki kadının hikâyesini anlatan film sınıf farklılaşmasına ve kadın özgürleşmesine yaptığı vurguyla başarılı bir “kadın” filmi.
Ana anlatıda hazırdan yiyerek tüm varlıklarını bitiren iki kadından biri borçlar nedeniyle hapse girince 30 yıldır birlikte yaşadığı hayat arkadaşının yokluğu ile boşluğa düşen Chela’nın dönüşümü anlatılıyor. İkilinin yaşadığı finansal sıkıntılar ve bu sıkıntıların doğurduğu sonuç bu ikili arasında bir ilişki krizine ardından da Chela’da bir ruhsal krize dönüşüyor. Para kazanmak için taksicilik yapabileceğini keşfetmesi ve bu esnada Angy ile tanışması Chela’da köklü bir dönüşümü tetikliyor. Görece ağır ilerleyen temposuna rağmen yarattığı başarılı atmosfer, görüntü ve sanat yönetmenliğindeki ustalık ve etkileyici finali ile bu yılın aldığı ödülü hak eden filmlerinden.
7,8 /10

Videolar

Galeri