The Hater

Film   2020     Altyazılar: [2]   [1] [07-03-2020 -> 02-08-2020]

Sosyal medya dünyasının karalama taktikleriyle başarıyı yakalayan iki yüzlü genç bir adamın sanal kötülükleri gerçek hayatına da yansır ve şiddet eğilimleri göstermeye başlar. İzleyiciye rahatsız edici bir drama sunan The Hater filmi Uluslararası Kurgusal Film Ödülü almaya hak kazanmıştır… Gönderen : @benteksizhepin

Orijinal Başlık: Sala samobójców. Hejter

Yayın Tarihi: 05-03-2020 [508] Aka:
  • Sala samobójców. Hejter
Dil: Lehçe, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Tomasz Giemza

Gabi Krasucka

Zofia Krasucka

Robert Krasucki

Beata Santorska

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Pawel Rudnicki

Stefan Guzkowski 'Guzek'

Staszek Rydel

Roommate Marcin Karpiuk

Natalia Krasucka

Volunteer

Maria Andrzejewska, friend of Gabi

Friend of Gabi

Security Guard

Hipster

Client's bodyguard

Maciej Szozda

Hindu supplier

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Polonya
YÖNETMEN
TÜR
Animasyon, Drama, Gerilim
SÜRE
135 Dakika
6.3 /10 - (6)

Putte    22-08-2020 12:57 Id:10398


*Admin

Bunu seyreden varsa yorum ve puan lütfen

Franz_K    22-08-2020 11:28 Id:10412


Sinefil

Günümüz süper gücünün sosyal medya olduğunu kanıtlayan, siber zorbalığa ve bilgi dezenformasyonuna açık bu alanın yanlış kişiler eline geçtiğinde ne tür sonuçlar doğurabileceğini çok çarpıcı bir şekilde anlatan, sürükleyici ve en başta yarattığı merak duygusunu son ana kadar taşıyan güçlü bir film Sala Samobójców. Hejter. Başarılı kurgusuna rağmen kolaycılığa kaçan ve yer yer inandırıcılıktan uzak ayrıntıları göz ardı edildiğinde film; gerek Avrupa’da yükselişe geçen milliyetçi muhafazakâr anlayışa ve bu anlayışın beraberinde getirdiği İslamofobi ve yabancı düşmanlığına dair politik alt yapısıyla gerekse cahil gençlerin coşkulu bir hamaset edebiyatı ve etkili bir hitabetle en kanlı eylemlerin faili olacak şekilde nasıl fanatikleştirilebileceğine dair vurgusuyla etkileyici bir arka plana sahip. Öte yandan işlediği bir kabahatten dolayı makul bir ceza ile cezalandırmak yerine sistemin dışına itilen, yetmiyormuş gibi sınıfsal farklılıklardan doğan ön yargı ve aşağılamaya maruz kalan sevgiye, beğeniye aç hırslı bir gencin içindeki öfke ve nefretle nasıl toplumu tehdit eden bir güce dönüştüğünü başarılı bir kurguyla anlatıyor film. HBO’nun dizileştirmek için kollarını sıvadığı Sala Samobójców. Hejter; göze batan birkaç hatasına rağmen alt yapısı dolu senaryosu, politik kirlenmeye, sosyal medyanın gücüne ve ezilen, hor görülen bir insanın ne kadar canavarlaşabileceğine dair vurgusuyla bir çırpıda izlenecek sürükleyici bir film.
7,7/10

Filmsevici    07-09-2020 03:23 Id:10565


Hadi yine iyisiniz! “Bi sürü film, bi sürü dizi var bu Netflix’de. Hangisi seyretsem de kaliteli bir gece geçirsem” diye düşünmeyeceksiniz. Verecem talkımı, yiyeceksiniz salkımı. [img width=16,height=16]https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png[/img]

The Hater | Sala samobójców. Hejter | Polonya | 2020

Netflix’in sağ üstteki çan ikonunda gelen uyarısını görmesem filmi izlemeyecektim. Açtım, baktım. Filmin fragmanının küçük resminde banyoda olduğu belli olan abinin biri, yere serdiği havlu üzerinde otomatik silah ve fişekleri diziyor/düzenliyordu. İlgimi çekti. Sonra her zaman yaptığım gibi kontrol ettim. Avrupa (Polonya) filmi olduğunu, raiting değerlerinin de yüksek olduğunu, seyredilesi bir film olduğunu okudum. Sosyal medya, sanal kötülükler falan ilgimi çekti. Bir de Best Narrative Feature dalında Yönetmeni Jan Komasa’nın ödül aldığını okuyunca dedim tamam, seyredeceğim. Bir taraftan da inşallah diyorum Festival Filmi tadında olmaz. Niye mi? O zaman “dadından yinmez” de onun için. [img width=16,height=16]https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png[/img] Şaka yapıyorum, sazanlamayın.

Doğal olarak oyuncuların hiç birini tanımıyorum. Filmin başrol oyuncusu daha önce aynı durakta çalıştığımız için tanıdığım ama şimdi tanımamazlığa getirdiğim bir Taksi Şoförüne benziyordu. Hepsi bu. İşin kötüsü filmin başında bu teşbihe varmış olmamdı. Filmin sonuna kadar eski meslektaşımı izledim yani.

Film, başından itibaren alıyor ve götürüyor. Ufak tefek abartılar var ama sonuçta film bu. Olacak o kadar. Döngüsü, kurgusu, montajı...

Her şey yerinde ve kıvamında. Müzikler... Hele o müzikler... Her notada Avrupa’da olduğunuzu hissettiriyor size. Böyle bir ortamda başka müzik dinleyesi de gelir mi insanın?* Bilemiyorum. Çok hoş ve yerindeydi. Yap bozun en önemli parçalarından biriydi.

Spoiler vermeden filmi seyretmeniz için daha nasıl güzelleyebilirim bilemiyorum. Fakat, elimizden düşürmediğimiz telefonların alet ettiği sosyal medyanın istendiğinde nasıl tehlikeli ve tahrip edici bir silah olduğunu, büyük şirketlerin bu konuda nasıl acımasızca davrandığını, reklam sektörünün nasıl kabuk değiştirdiğini görecek ve film bittiğinde sosyal medyaya bakış açınız değişecek. Gerçi bu konu üzerine çok film yapıldı ama bu bana etkileyici geldi.

Film super, çok güzel, olağan üstü değil! On üzerinden altı veririm. Ama şu sıralar doğru dürüst film bulma lüksümüz de yok. Hele ki Netflix’de.** Eli ayağı düzgünken seyredin derim.


* Ortam hayat biçiminizi doğrudan etkiler. Ben yaşadım, biliyorum. Eminim siz de yaşamışsınızdır. Nası yaa? Diye soruyorsanız; sadece dikkat etmemiş ondan farkına varmamışsınızdır.
İstanbul’da çalışıyorum. 80 sonları sanırım. Her dakika kitap okuyorum. Yolda, vapurda, otobüste... Tuvalette Orhan Pamuk bitirdiğimi hatırlıyorum. Sonrasında İzmir’e döndüm. İnanır mısınız elime kitap alasım gelmedi. Almadım da...
İstanbul öyleydi. Ortam; çok önemli...

** Netflix’de diziler tamam da filmler ı-ıh. Şimdiye kadar sekiz ve yukarısı bir filme rastlamadım. Ha, yenilerden bahsediyorum. Eski ve klasik/kült sınıfına girmiş filmler konumuz dışında.

19Tufan03    25-12-2020 05:34 Id:11708


Kıdemli

Sosyal medya eleştirilerinden kibirli zenginlere, internetin paralı trollerinden şuursuz milliyetçiliğe ve daha birçok konuya kadar yerinde tespit ve eleştirileriyle birden fazla derdi olan, kusursuz bir kurgusu olmamasına rağmen amacına hizmet eden başarılı bir film Sala samobojcow Hejter. Film; Okuduğu üniversiteden atılan Tomasz adındaki genç bir delikanlının, yeni işi gereği insanları sosyal medyadan manipüle etmesini ve her geçen gün daha da karanlıklaşan karakterinin yarattığı sonuçları anlatıyor. Ayrıca, fanatik milliyetçiliğin insanın duygusal eksikliğinden kaynaklandığını düşündürtecek ayrıntılara da sahip film. Değişen ve yozlaşan günümüz dünyasını, başarı uğruna her yol mübahtır düşüncesini, yaşanan politik ve sosyolojik olayların perde arkasını, çok başarılı bir şekilde izleyiciye anlatıyor film. Gösteriş düşkünü kibirli zenginlerin böbürlenerek, dedikodu yaparak, hatta kişiyi yakın akrabası olmasına rağmen aşağılamasından yola çıkarak, Tomasz'ın yaptıkları yüzünden suçu ve suçluyu birden fazla olaya ve insanlara bağlıyor film ve izleyiciye çok rahat empati yaptırıyor. Toparlamak gerekirse, değişen ve yozlaşan günümüz dünya eleştirilerini doğru ve başarılı bir anlatı ile izleyici karşısına çıkarmış çok başarılı bir film. 7.5/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 01-08-2020 13:05 Net-Rip levanten 87
Sürüm: The.Hater.2020.BDRip.x264-SPRiNTER

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 01-08-2020 12:57 Net-Rip levanten 27
Sürüm: WEB-DL & WEBRip

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 25-06-2020 21:18 BluRay levanten 11
Sürüm: The.Hater.2020.BDRip.x264-SPRiNTER