The Handmaid's Tale

Yıl: 2017 - | IMDB: |

Dizide, bir terör saldırısı sonucu ABD hükümeti devrilmiş, başkan ve kongre üyeleri öldürülmüş, yönetime radikal bir grup tarafından el konulmuştur. Kadınların haklarının elinden alındığı bu dönemde bulaşıcı ve cinsel hastalıklar yüzünden doğurganlık önemli oranda azalmıştır. Offred (Elisabeth Moss) o dönemde doğurgan olarak kalabilen nadir kadınlardan biridir ve komutan Fred Waterford'un (Joseph Fiennes) evinde çalışmaktadır. Kocası ve kızı ile Kanada'ya kaçmaya çalışırken kocasını kaybetmiş, kızı elinden alınmıştır. Kendisi ise yüksek rütbeli komutanlara çocuk doğurması için verilmiştir. Offred bu baskıcı rejim altında hem hayatta kalmaya çalışacak hem de elinden alınan kızını arayacaktır. Strahovski ise dizide komutan Fred Waterford'un eşi "Serena" karakterini canlandıracaktır. Gönderen : @Sk8erBoi57

Yayın Tarihi: 24-04-2017 Aka:
  • The Handmaid's Tale
Dil: İngilizce

Oyuncular

June Osborne

Serena Joy Waterford

Aunt Lydia Clements

Fred Waterford

Nick Blaine

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Luke Bankole

Alma

Moira

Brianna

Joseph Lawrence

Warren Putnam

Naomi Putnam

Dolores

Lillie Fuller

Hannah Bankole

Eden Spencer

Eleanor Lawrence

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
SÜRE
60 Dakika
7.8 /10 - (16)

Oluşturulma Tarihi: 29-09-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 07-08-2019

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

borrang 13-11-2018 11:06 Id:4484

Son yıllarda izlediğim en etkileyici/sarsıcı dizi. Belki sıradan bir Amerikalı veya Avrupalı diziyi izlediğinde bu ne saçmalık deyip ikinci bölümde bırakır. Ancak bizim de içinde bulunduğumuz Asya coğrafyasının insanı için, Afganistan/Taliban ve  IŞİD örneklerinde gerçekten gördüğümüz için, hiç de olasılık dışı değil, izlerken insanın boğazı düğümleniyor, yüreği sıkışıyor. Kadın izleyici için hakikaten izlenmesi çok zor bir dizi.
Dünya, çevre kirliliği korkunç boyutlarda, kısırlık patlamış, doğum oranları çok düşük. ABD ‘nin yerine “Republic Of Gilead” adında “Gilead Hristiyan”ı teokratik, faşist bir diktatörlük kurulmuş. Eski ABD yönetimi  Alaska ‘ya  kaçmış, varlığını sürdürüyor.
Toplum sınıflara bölünmüş. Kadınların çalışma, herhangi bir şeye sahip olma, okuma/yazma, seçme/seçilme hakları yok. Her sınıf farklı ve tek tip bir kıyafet giyiyor. Ülke yönetimi bir komitenin elinde, komite üyeleri “Commander/komutan” olarak bilinen erkekler. “The Eye/Göz” Gilead’ın polis ve ajan sınıfı. “Guardians/Gardiyan” ellerinde silahla her yerde güvenliği, bildiğimiz anlamda değil, sağlayan, her yerde ama her yerde bizzat her şeye müdahil paramiliter bir güruh. Çalışan sınıf “Econopeople” denilen erkekler. Soluk yeşil, gri giyiyorlar “Econowives” karılarıyla birlikte.  “Martha”, yönetici sınıfın evinde hizmetçi ve kahya olarak çalışan, kahverengi giyen kadın köleler. Ve de dizinin asıl can sıkıcı, iç karartıcı, yıkıcı, psikolojiyi alt üst eden sınıfı olan “Handmaid” denilen damızlık kadınlar. Kırmızı rahibe kıyafeti gibi bir şey giyiyorlar. Bu kadınlar kısır olmayan Gilead muhaliflerinden zorla seçiliyor. “Aunt” denilen canavar/faşist ötesi kadınlarca zorla/işkenceyle eğitiliyor ve gözleniyorlar. “Handmaid” denilen köle kadınlar “Commander” ailelerine veriliyor, çocuk yapmaları için “Commander” tarafından, “Wives” denilen, turkuaz giyinen, şerefsiz karılarının işbirliğiyle, sürekli tecavüze uğruyorlar. Ki genelde bu “Commander”lar kısır. Bir de “unwoman” lar var, bunlar da “Gilead” yasalarına karşı suç işleyen kadınlar. “Colonies” denilen kimyasal/nükleer kirlenmiş arazilerde ölene kadar çalıştırılıyorlar.  Ya da “Jezebel” denilen, yönetici erkek sınıfın gittiği, genelevlerde çalıştırılıyorlar. Onun dışında eşcinsellerin yaşam hakkı yok, ya idam ediliyorlar, ya kolonilere gönderiliyorlar. 
Bütün idamlar asma, suda boğma, sanırım kurşuna dizme halka açık yapılıyor. Kitap okuyan kadının önce parmağı sonra eli kesiliyor. Fazla konuşanın dili kesiliyor. Gözü kör ediliyor. Tv yok, bilgisayar yok, radyo yok, gazete yok, herhangi bir tabela yok, ne sokak, ne durak, ne dükkan ismi yok, herhangi bir marka ürün yok. 
Dizi olarak değerlendirirsek kadın oyuncularınperformansları birbiriyle yarışacak kadar mükemmel,dizi ise ağır ilerliyor. 

Con Vayne 22-02-2019 05:11 Id:5397

Güzel dizi, internette de gezen yorumlar gibi din üzerine bir şey değil, kaldı ki daha ikinci bölümde dozerlerle kiliseler yıkılıyor. Dizi de daha ziyade eline güç verdiğiniz halk kahramanlarının yada siyasetçilerin bu güç ile neler yapabileceklerinin tasviri söz konusu ayrıca ideolojik bağnazlık da... Yani herkese özgürlük, herkes için demokrasi yalanını insanın yüzüne vuran bir yapım. Zaten kitap ilk sezonda anlatılıp bitiyor, ilk sezonu tamamlamanız yeterli. 

canerboy 25-02-2019 01:23 Id:5422

Son yıllarda izlediğin en iyi dizilerden.

onurrr 19-03-2019 02:44 Id:5584

en iyi dizilerden gerçekten cok güzel ve sürükleyici

borrang 31-07-2019 10:31 Id:6431

3. Sezon 11. Bölüm oh be dedirtiyor. Yüreğimin yağları eridi. Deniz Gamze Ergüven yönetmiş... Çok başarılı

Videolar

Galeri