The Handmaiden

(Hizmetçi)

Film   2016    

Güney Kore’nin yıldız yönetmeni Park Chan-wook’un, Cannes Film Festivali’nde yarışan The Handmaiden'da şehvet, entrika ve cinsel gerilimle örülü göz alıcı bir öykü sunuyor. Sarah Waters’ın The Fingersmith adlı romanından uyarlanan bu dönem filmi, 1930’larda Japon işgali altındaki Kore’de geçiyor. Cannes’da Vulcain En İyi Sanat Yönetimi ödülü kazanan The Handmaiden kusursuz senaryosu ve dâhice bir yönetmenlikle izleyiciyi çok katmanlı bir gerilime davet ediyor. Park Chan-wook’un 2013 yapımı Stoker’dan sonra çektiği ilk film olan The Handmaiden, zengin genç bir Japon kadın, onu kandırıp zenginliğini ele geçirmeye çalışan Koreli bir adam ve adamın tuttuğu Koreli bir hizmetçi arasındaki entrika etrafında dönüyor.


Orijinal Başlık: Ah-ga-ssi

Yayın Tarihi: 14-05-2016 Aka:
  • Hizmetçi
  • The Handmaiden
  • Ah-ga-ssi
  • Agassi
Dil: Korece, Japonca

Oyuncular

Lady Hideko

Sook-Hee

Count Fujiwara

Uncle Kouzuki

Miss Sasaki

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Aunt of Lady Hideko

Maid 3

Junko

Maid 5

Young Hideko

Maid 4

Audience Member

Maid 2

Goo-gai

Maid 1

Bok-soon

Hideko's Mother

Ggeut-dan

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Güney Kore
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Romantik, Gerilim
SÜRE
145 Dakika
6.9 /10 - (29)

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 25-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

19Tufan03 02-11-2018 01:26 Id:4377

Kurgusal anlamda yetersiz, teknik ve oyunculuk anlamında başarılı bulduğum film. Tür olarak gerilim drama olmasına rağmen, gerilimi yetersiz kalmış, dramı fazla ön plana çıkmış. Sook karakteri çok başarılı tercih bu arada, baya iyi oynamış. Kouzuki karakteriyle de enişte bir hayli iyi kotarmış rolü. Filmin en güzel yanı detaycılığı. Erotizm sahnelerinin inceliğine bayıldım, ince, zekice ve ilmek ilmek örülmüş adeta. Filmin erotizm sahneleri bütünüyle çok başarılı. Bununla birlikte, görsellik ve çekim teknikleri çok iyi.

(Spoiler)

Bütün bunlara ilaveten, kurguda içime sinmeyen şeyler var. Her şeyden önce, kızların birlikte kaçabilmeleri için Kont'u enişteye teslim etmelerine gerek yok ki. Burdaki asıl tehlike, psikopat olan enişte. Kont'u bayılttıktan sonra enişteye teslim etmelerini yadırgadım. Kızların, beraber hareket etmesi de çok şaşırtmadı beni. 

(Spoiler)

Başarılı, izlemesi keyifli bir filmdi. Daha da güzel bir film olabilirdi diye düşünüyorum.

7,5 / 10

borrang 13-11-2018 11:21 Id:4494

Chan-Wook Park'tan gene çok iyi bir senaryo, sürükleyici, gizemli..Ancak erotik film kategorisinde (+18) de sayılabilir. Lezbiyen cinsel içerikli bir çok sahne var. Rahatsız olabilecekler uyarılır. 

Videolar

Galeri