The Half of It

(Bir Bilsen)

Film   2020     Altyazılar: [1]   [2] [10-04-2020 -> 30-03-2021]

Sevimli ama kendini ifade edemeyen bir sporcu, popüler bir kızın kalbini kazanabilmek için dersten başını kaldırmayan utangaç öğrenci Ellie'den yardım ister. Ancak Ellie de aynı kıza karşı hisleri olduğunu keşfedince yeni ve beklenmedik dostlukları karmaşık bir hâl alır. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 01-05-2020 [489] Aka:
  • The Half of It
Dil: İspanyolca, İngilizce, Mandarin, Fransızca, Hintçe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Ellie Chu

Paul Munsky

Aster Flores

Trig Carson

Edwin Chu

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Mrs. Geselschap

Deacon Flores

Father Shanley

Colleen Munsky

Senior Guy (In Hallway)

Senior Girl (In Hallway)

Truck Teen

Hangout Dude

Tom Carson

Quaddie Girl #1 (Amber)

Quaddie Girl #2 (Solange)

Squahamish Football Coach

Greg Munsky

Pete Munsky

Lena Munsky

Tommy Munsky

Bill Munsky

Emcee

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Komedi, Drama, Romantik
SÜRE
104 Dakika
OY VER

Franz_K    07-05-2020 01:13 Id:9136


Sinefil

Zaman zaman dikkate değer kalburüstü filmlere, özellikle dizilere imza atsa da Netflix; ana akım sinema izleyicisini memnun etmeye yönelik, suya sabuna dokunmayan filmlerin platformu olma konusunda ve belli temaları göze sokmaktan ısrarla vazgeçmeyen anlayışında devam ediyor. The Half Of It de gözümüzü nereye çevirsek bir örneğine rastlayacağımız ve Netflix’in çok sevdiği Amerikan gençlik filmlerinden birisi. Üstelik çok yabancısı olmadığımız bir tema işlemesi ve bu temanın klişelerine bolca yer vermesi bakımından da oldukça sıradan bir film. Ancak, film bu klişe konuyu o kadar sevimli tiplerle, o kadar naif bir dille ve öyle sevimli, samimi bir üslup kullanarak aktarıyor ki tüm eksik ve aksayan taraflarını affettirerek keyifli bir seyir sunuyor seyircisine. Özellikle Ellie Chu karakteri ile seyircide sempati uyandırmayı başaran film, yürek ısıtan bir dostluk hikayesini yılış yılış olmayan bir romantizmle harmanlayarak, son derece sevimli ayrıntılar, kitaplardan alıntılar, aşka dair sorgulayışlar ve hoş sohbetler eşliğinde aktarıyor seyircisine.
7,3/10

benteksizhepin    11-05-2020 09:51 Id:9201


Moderator

Aşk mükemmel yarını bulmak değildir. Denemek ve başarısız olmaktır. 

Hikâyemiz sıradan bir Amerikan kasabası olan Squahamish’de geçiyor. Baş oyuncu kızımız: utangaç, akıllı, çalışkan, babasıyla yalnız yaşayan ve kendisini yaşadığı kasabaya biraz da yabancı hisseden Çin kökenli Amerikalı pek sevimli Ellie Chu. Esas oğlan futbol takımının yıldızlarından, iri yarı ama sevimli ancak bunun yanında kendini ifade etmekten aciz biri olan Paul… Okulun en havalı ve güzel kızı da aslında filmin de bir bakıma esas kızı olan Aster. İşte film de lisede okuyan 17 yaşında ki bu üçlü arasında geçiyor.

Amerikan lise filmlerinde hep olduğu gibi futbol takımının yıldızı Paul, okulun havalı kızı ve zeki Aster’e aşık oluyor. Ama dedik ya Paul kendini ifade etme de çok tutuk. Bizim Ellie Chu ise çalışkanlığı yanında yazma konusunda da yetenekli. Bu nedenle okuldaki öğrencilerin ödevlerini yazarak para kazanıyor. Yani utangaç filân ama oldukça gerçekçi ve iş bitirici bir kız. Bu durumda Paul ondan yardım istiyor. Para karşılığı aşk mektupları ya da mesajları yazması ve ona taktikler vermesi için. 

Biraz da zeki kız Aster’e kendini daha zeki göstermesi için Ellie’yi seçer Paul. Bir çeşit Cyrano de Bergerac çözümü de denebilir bu olan bitene. Ancak ElliePaul ile Aster’in arasını yapacağım derken olmadık bir şeyin farkına varmaya başlar. Aster’i tanıdıkça ondan hoşlandığını fark eder ve doğal olarak işler sarpa sarar. Lâkin muhafazakâr bir kasabada yaşayan Ellie’nin kozasından çıkma sürecini de izleme şansı buluruz böylece. 

O kadar sevimli ve sahici bir kız ki Ellie bakalım bu durum nasıl sonlanacak diye merakla izlenen hassas, akıcı ve güzel bir Netflix filmi olmuş. Oyuncuların üçü de gayet iyiydi ama Ellie Chu’yu oynayan Leah Lewis apayrı bir oyunculuk çıkarmış bence. Çünkü masum, zeki, iş bilir, şaşkın, tatlı ve güzel bir kızı; bu güzel kız çok güzel canlandırmış, alkışlanacak düzeyde… Başarılı bir büyüme ve açılma filmi çekmiş hem yönetmen hem senarist olan Alice Wu. Bu on beş yıl aradan sonra çektiği ikinci filmiymiş.

Filmle ilgil Blog sayfam.

19Tufan03    15-05-2020 12:45 Id:9238


Kıdemli

Klişelerden sıyrılmaya çalışmasına rağmen bazı klişelere tutunan, kırılma noktasından sonra da ufak tefek mantıksızlıkları olan, biraz da feminizm kokan ve yine de her şeye rağmen izlemesi sıcak, samimi ve eğlenceli bir gençlik filmi The Half of It. Film; okulun futbol takımında oynayan utangaç ve ilk adımı atmakta zorlanan Paul adındaki öğrencinin, aşık olduğu kızla birlikte olabilmek için okulun en inek öğrencilerinden biri olan Ellie'den yardım istemesiyle başlayan karmaşık ilişkilerini anlatıyor. Bu karmaşık ilişkinin gidişatının bu türdeki filmlerden daha farklı ve özgün olmasını takdir ediyor, bir yandan da Paul karakterindeki alt yapısı oluşmayan ani değişimi için eleştiriyorum. Üstelik öpüşürken yakalanma ve kilisedeki konuşma sahneleri gibi klişe sahneler, klişelerden sıyrılma çabasında olan bu filme yakışmamış ve maalesef ki filmin ivmesini düşürmüş. Yine de her şeye rağmen izlemesi keyifli, eğlenceli, ortalamanın üstünde seyir zevki verebilen bir yapım The Half of It. 6.8/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 01-05-2020 10:34 Net-Rip Lizozom 105
Sürüm: The.Half.Of.It.2020.720p/1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.x264-NTG

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 01-05-2020 15:52 Net-Rip ErenYıldız 7
Sürüm: WEBRip & WEB-DL >>> NTG | SECRECY | ION10 | RARBG | XVID | PSA

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 01-05-2020 15:52 Net-Rip ErenYıldız 4
Sürüm: WEBRip & WEB-DL >>> NTG | SECRECY | ION10 | RARBG | XVID | PSA HI