The Guilty

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 3, İngilizce 3

The Guilty, rütbesi masa başı işine indirilen polis memuru Asger Holm’e odaklanıyor. Acil durumlar için gelen telefonlara bakan Asger sıkıcı bir gün beklemektedir ancak kaçırıldığını söyleyen bir kadınla konuştuğunda her şey değişir. Panik halinde konuşan kadının bağlantısı birdenbire kopar. Polis istasyonuna tıkılı kalan Asger’in, başkalarını gözü ve kulağı olarak kullanması gerekecektir. Her geçen saniye zaman daralmakta ve olayın ciddiyeti artmaktadır... İlk uzun metrajına imza atan Gustav Möller’in yönetmen koltuğuna geçtiği filmin başrolünü Jakob Cedergren üstleniyor. Filmin senaryosunu ise Emil Nygaard Albertsen ve yönetmen Möller yazıyor.


Orijinal Başlık: Den skyldige

Aka:
  • The Guilty
Dil: Danca

Oyuncular

Asger Holm

Rashid

Michael

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Vagtleder Nordsjælland

Journalist

Mand på Skælbækgade

Mand ved natklub

Fuld kvinde

Politiassistent i hus

Politiassistent i bil

Alarmoperatør #1

Alarmoperatør #2

Alarmoperatør #3

Aftenvagten

Aftenvagten

Aftenvagten

Nattevagten

Nattevagten

Nattevagten

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Danimarka
YÖNETMEN
SÜRE
85 Dakika
7.6 /10 - (7)

Oluşturulma Tarihi: 2018-02-01 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-10-16

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 23-12-2018 22:44 Sacrer nevzataytekin 285
Sürüm: The.Guilty.2018.720p.BluRay.x264-[YTS.AM] Not: netteki altyazıyı yify sürümüne senkronladım

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 15-12-2018 12:02 Sacrer master44tr 314
Sürüm: BluRay >>> MkvCage

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-11-2018 05:02 Sacrer Sacrer 476
Sürüm: Den.Skyldige.2018.NORDiC.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-ROLLiT

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 06-02-2019 22:21 BluRay oTToMaNeK 11
Sürüm: BluRay >>> CiNEFiLE | LPD

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 06-02-2019 22:20 BluRay oTToMaNeK 6
Sürüm: BluRay >>> CiNEFiLE | LPD

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 15-11-2018 11:06 Net-Rip Lizozom 22
Sürüm: WEB-DL

Franz_K 17-12-2018 10:03 Id:4823

Danimarka’nın bu yılki Oscar adayı Den Skyldige, neredeyse tek kahramanlı bir tek mekân filmi olmasına rağmen kendini soluksuz izleten bir kurguya sahip başarılı bir gerilim. Film, acil servis hattında sürgün görevindeki bir polis memurunun aldığı bir acil çağrıya telefon üzerinden yardım etme çabasını anlatıyor. Tamamı telefon konuşmaları üzerine kurgulanmış filmde diyaloglar o kadar etkili, her telefon görüşmesinde farklı bir boyut kazanan olay akışı o kadar canlı ki seyirci hiçbir şey görmediği halde telefonun öteki ucunda yaşananları adeta ekrandan izliyormuşçasına takip edebiliyor. Hatta telefonun öteki ucunda yaşananların ekranda yer almaması olaydaki merak ve gerilim düzeyini daha da yukarıya taşıyor. Jakob Cedergren’in başarılı oyunculuğuyla taçlanmış, gösterdikleriyle değil göstermedikleri ile heyecanlandıran ve sürpriz finaliyle şaşırtan sıra dışı bir film Den Skyldige.
8,0 /10

DeanJames 28-12-2018 11:36 Id:4928

Tek mekan, bir oyuncu ve telefon kullanılarak yapılmış iyi bir gerilim filmi. Bu tür filmlere ne var bunda , ben evde de çekerim bunu diyen çok oluyor ama nedense bizden hiç çıkmıyor böyle zekice filmler. Den skyldige Danimarka'nın Oscar aday adayı filmi. Yabancı film dalında yarışan son 9 yarı finalist filmden biri. Filmde; bir olaya karışan ve duruşmaya kadar masa başı işe verilerek acil yardım hattında çalışmaya başlayan polis memuru Asger Holm, sıradan bir gece vardiyasında olağanüstü bir telefon alır: Hattın diğer ucunda kaçırılan bir kadın vardır. Asger oturduğu santral odasından onu kurtarmak için zamanla yarışırken bu çabasının hayati sonuçları olacağından habersizdir. Evet genel olarak böyle, basit bir film gibi görünüyor ve de öyle. Özellikle filmin başında saçma sapan telefonlar alan Asger kadar biz de gerçek Danimarka bu olmamalı diyoruz, ya da en azından İskandinav ülkelerinde her şeyin dört dörtlük olduğunu sananlar böyle düşünüyor. 
 
Ne yazsam spoiler olacak filmlerden o yüzden biraz yüzeysel geçeceğim ama yine de filmi henüz izlemeyenler buradan sonrasını okumamayı tercih edebilir.
 
Filmde gerilim unsurunun basit ama etkili bir biçimde yaratılmasının yanında çizilen protagonist de çok ilginç. Bir noktada biz Asger'in mükemmel bir karakter olmasını beklerken o kadar çok hata yapıyor ki, şaşıramıyoruz bile çünkü bir şekilde bizde belki aklımızda o hataları yapıyoruz ve duygusal davranıp olayları farklı değerlendiriyoruz. Asgar'ın geçmişinden de öğrendiğimiz gibi ki burası gerçekten spoiler olabilir esasında Asgar kendi bildiği doğruları uygulamak konusunda kendinden başka kimseye güvenmiyor ve mahkemeyi kendi yapıp yargıyı da kendi veriyor. Esasında pek İskandinav insanından beklenmeyecek bir davranış türü. Hatta bir noktada idamı bile savunuyor. Tabii bana göre filmdeki twist itibariyle finalinde kendini sorgulaması ise filmin asıl anlatmak istediği konu. Bizde çok var bu tiplerden ama mesela bu filmi 100 kere izleseler de o mesajı alabileceklerini sanmam.
Sonuç olarak basit ama etkili bir gerilim filmi. Telefonun başındaki bir oyuncu ve telefonun karşısındaki seslerle hem böyle etkili bir gerilim yaratıp hem içine twist koymak hem de bunların üzerinden mesaj vermek gerçekten takdir edilesi bir başarı. Gustav Möller ilk filmi ile büyük bir başarı yakaladı bence. Jakob Cedergren 'in oyunculuğu ise filmi adeta sırtlıyor. İyi bir tek mekan filmi. Belki twist fazla zorlama bulunabilir ama anlatılmak istenen şey için gerekliydi. Yani bence sırf twist olsun diye konulmuş değildi, öyle filmlerden pek haz etmiyorum zira.

alpalp84 23-09-2019 04:24 Id:6814

Basit bir tek mekan filmi. Hatta mekanda aman aman bir mekan değil. Standart gri bir oda. Hatta genellikle başrol oyuncumuz Jakob Cedergren'ın kafası ve kulaklığı görünüyor. Fakat telefon konuşmalarını çok güzel bir biçimde yapıyor. Sorunlı kişiliğini çok güzel yansıtıyor. Acil servis polis memurunun kaçırılan bir kadından telefon alması ve akabinde gelişen olaylar anlatılıyor. Polis memuru bir süre sonra olayı kişiselleştiriyor... Çok beğendiğim bir yapım oldu. Tam sıkılmaya başlayacakken senaryoda değişiklikler oluyor.

Videolar

Galeri