The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

Film   2018    

Londralı bir yazar, Guernsey halkının 2. Dünya Savaşı'nda Alman işgali sırasında kurduğu kitap kulübü hakkında bilgi toplarken kentin renkli sakinleriyle bir bağ kurar. Gönderen : @oTToMaNeK

Yayın Tarihi: 09-04-2018 Aka:
  • The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca

Oyuncular

Elizabeth McKenna

Eben Ramsey

Dawsey Adams

Isola Pribby

German Officer

Tüm Ekip

için tıklayınız.

German Soldier

Sidney Stark

Juliet Ashton

Audience Member #1

Audience Member #2

Audience Member #3

Audience Member #4

Mr. Gilbert

Mark Reynolds

Mrs. Burns

Elegant Wife

Amelia Maugery

Sidney's Secretary

Eli Ramsey

Charlotte Stimple

Young Eli

Policeman

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere, Fransa, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Romantik, Savaş
SÜRE
124 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 12-04-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 25-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Franz_K 19-08-2018 10:06 Id:3728

Genç ve güzel yazar Juliet Ashton’ın savaş döneminde Alman işgali altında kalmış bir İngiliz adası olan Guernsey’den gelen bir mektup üzerine buradaki kitap kulübünü ziyareti ile başlıyor filmimiz. Juliet’in kitap kulübündeki üyelerle kurduğu sıcak ilişki ve geçmişte yaşanan bazı gizemli olaylara olan merakı ada ziyaretini uzatıyor ve ortaya nefis görüntüler, sıcacık dostluklar, bolca kitap ve savaşa dair trajik anılarla dolu seyir zevki yüksek bir film çıkıyor. Film tüm ilhamını kitaplardan alıyor ve kitabın en zor zamanlarda insanları nasıl bir arada tutabileceğine dair güzel mesajlar veriyor. Bu yönüyle çok başarılı bulduğum filmin II. Dünya Savaşı’na dair geri dönüşlerle anlattığı hikâyesi de çok etkileyici. Ne var ki filmin romantizmle ilgili tarafı böyle güzel bir hikâyenin yanında oldukça klişe ve sığ kalmış. Filmin finalinin de bu romantik ilişkinin tahmin edilebilir sonuyla bağlaması açıkçası hayal kırıklığına uğrattı beni. Zira oyuncular, karakterler, görsellik ve kurgu o kadar etkileyiciydi ki birkaç romantik seyircinin gönlünü yapmak için o yan hikâye konmasaydı çok daha başarılı bir film olurdu benim gözümde. Bu minik gölgesine rağmen verdiği sıcak mesajlar, Isola ve Eben karakterleri, kitap okuma sahneleri, muhteşem ada görüntüleri ve Lily James farkı ile bu yazın en keyif aldığım filmlerinden biri oldu.
7,8 /10

Videolar

Galeri