The Golden Glove

(Altın Eldiven)

Film   2019     Altyazılar: [1]   [19-12-2018 -> 04-01-2021]

Film 1970'lerin başlarında Hamburg sakinlerinin kalplerine korku salan bir seri katili izliyor. Film, 2016’da Almanya’da satışa çıkarılan Der goldene Handschuh (The Golden Glove) adlı kitaptan uyarlanacak. Kitap, Fritz Honka’nın hayatını kronolojiyi bozmadan aktarıyor. Honka 1970-75 yılları arasında Hamburg’ta dört kadını öldürmüştü. Honka öldüreceği kişileri Zum Goldenen Handschuh adlı barın müdavimlerinden seçiyordu.


Orijinal Başlık: Der goldene Handschuh

Yayın Tarihi: 09-02-2019 [1088] Aka:
  • Altin Eldiven
Dil: Almanca, Yunanca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Fritz Honka

Gerda Voss

Lefteris

Siggi Honka

Helga Denningsen

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Polizist

Dornkaat-Max

Zuhälter

Fritz Honka (jung)

Petra Schulz

Nasen-Ernie

Herbert Nürnberg

Soldaten-Nobert

Passant

Tampon-Günther

Halbstarker

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
Suç, Drama, Korku, Gerilim
SÜRE
115 Dakika
OY VER

Franz_K    03-08-2020 00:20     Id:10207


Sinefil

Başta Gegen diye Wand olmak üzere birbirinden başarılı yapımlara imza atmış Fatih Akın, filmografisini merakla takip ettiğim yetkin yönetmenlerden biri. İlk filmleri ile kıyaslandığında giderek daha sert ve seyirciyi zorlayan temalarda filmler çekmeye başladığını söylemek sanırım yanlış olmaz Akın’ın. Aslında Aus dem Nichts ile bunun işaretlerini vermişti zaten Akın. Ancak uzun süre önce gösterime girmesine rağmen okuduğum yorumlardan dolayı uzak kalmayı tercih ettiğim Der Goldene Handschuh, uzak durmakta ne kadar haklı olduğumu kanıtlayacak derecede sert, seyirciyi sonuna kadar zorlayan, şiddet ve cinsellik içeren son derece rahatsız edici sahneleriyle her bünyeye hitap etmeyen 18 yaş uyarısı koymanın bile hafif kalacağı karanlık atmosfere sahip bir yetişkin filmi. 1970’li yıllarda filmle aynı isimli barda yakınlık kurduğu orta yaş üzeri kadınları hunharca katleden bir seri katilin gerçek hikayesini anlatan film, şiddet ve cinsellik içeren sahnelerdeki cesur ve ayrıntıları gizlemekten sakınmayan tavrı ile en sert Gaspar Noé filmlerine meydan okuyacak kadar rahatsız edici bir anlatıya sahip. Ancak tüm bu rahatsız edici tarafına rağmen Der goldene Handschuh kesinlikle çok başarılı bir film. Her şeyden önce biyografik bir seri katil filmi olarak bir psikopata dair son derece etkileyici ve gerçekçi bir profil çiziyor. Dekor, kostüm ve makyajdaki başarısı bir yana sefih bir hayatı ve bu hayatın içinde umutsuzca bocalayan alkolün pençesindeki II. Dünya Savaşı travmasını atlatamamış insan tiplerini çok gerçekçi ve etkileyici bir biçimde aktarıyor. Özellikle Fritz Honka’yı canlandıran Jonas Dassler’ın muhteşem performansı bile filmi izlemek için başlı başına yeterli bir sebep. Hassas izleyicilerin kesinlikle uzak durması gereken Der goldene Handschuh, bence The Cut ile dibe vurmuş Fatih Akın filmografisinde zayıf bir halka gibi görünse, çok olumsuz eleştiriler alsa da bir seri katilin biyografisini sert ama çok etkileyici ve gerçekçi biçimde yansıtan, zorlayıcı ama işlediği temanın hakkını sonuna kadar vermiş güçlü bir film.
7,4/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 01-11-2019 13:24 Yağızhan Helvacı & jailbird707 Yağızhan Helvacı 258
Sürüm: Bluray >>> CHD | EA | DoKtor | GUACAMOLE | PL3X Not: İyi seyirler dileriz.