The Family

Film   2017     Altyazılar: [1]   [1] [14-11-2017 -> 27-03-2021]

Yaşam şartlarının git gide sertleştiği Venezüella’da 12 yaşındaki oğlunu tek başına büyütmeye çalışan bir babanın hikâyesini anlatıyor Aile. Evini kıt kanaat geçindirebilen Andrés, oğluna yeterli ilgiyi gösteremediğinin farkında; ancak yeniden yakınlaşıp bir aile olabilmeleri için önce aralarındaki bağın tamamen kopması gerekiyor. Başkent Caracas’ın çetelerin cirit attığı şiddet dolu sokaklarında geçen film, pürüzlü, belirgin ve sert estetiğiyle gerçekçi bakış açısını vurguluyor. İlk gösterimini Cannes’da Eleştirmenler Haftası bölümünde yapan Aile, Venezüellalı yönetmen Gustavo Rondón Córdova’nın yönettiği ilk uzun metrajlı film. Gönderen : @deiure

Orijinal Başlık: La familia

Yayın Tarihi: 23-05-2017 [141] Aka:
  • The Family
Dil: İspanyolca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Pedro

Zoraida

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Leover, the Murdered Child

González, the Head Waiter

Mrs. Clara

Norman, Liquor Buyer

Lift Attendant

Hostel Administrator

Mechanic

Mrs. Clara's Maid

El Beibi, Man in Motorcycle

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Venezuela, Şili, Norveç
TÜR
Drama
SÜRE
82 Dakika
OY VER

benteksizhepin    11-12-2018 07:00 Id:4773


Moderator

On iki yaşında annesi olmayan ve babasıyla Venezuela’nın başkenti Caracas’ın tehlikeli bir mahallesinde büyümeye çalışan bir çocuk Pedro. Babası Andrés para kazanmak için ordan oraya koşturan çaresiz bir adam ve yaşam mücadelesinde oğluyla ilgilenemez bile. Belki de bu Pedro’yu yaşıyla uyuşmayacak şekilde kendine gereksiz bir güven duyan, sert ve inatçı bir çocuk yapar. Çetelerin kol gezdiği tekinsiz sokaklarda kankası Johnny’le birlikte aldırmadan korkusuz takılırlar… Belâya bulaşmamak mümkün mü? Bakalım neler olucak? Ama babası yanında ya?  

İsmi gerçekten de oturmuş filme: The Family. En çok çözemediğim şeylerden birisi ve belki ilki çünkü: Aile. Nedir, kan bağı ne işe yarar, faydalı mıdır, hastalıklı mı? Ama insan yavrusu için bir zorunluluk olduğu kesin. Belki sadece bu zorunluluk nedeniyle yanlış. F.Engels’in Ailenin Devletin ve Özel Mülkiyetin Kökeni kitabı geldi şimdi aklıma. Onun yanılgısı sanırım, insanın veya insan toplumlarının belli aşamalardan geçerek ilerlediği ve sonunda en başa dönüp mükemmel bir toplumsan yapıya ulaşacağı görüşüydü. Olmadı öyle bir şey olucağı da yok. İnsan tabiatı (fıtratı mı demeli?) değişmiyor çünkü ve sanılanın aksine esas belirleyici olan o. 

Biraz durgun akan tiyatrovari bir film ama hiç sıkmadan izlettiriyor kendini. Hatta bu hal baba-oğulun etkileyici ve gerçekçi drama oyunculuklarını ön plana çıkartıyor. Hele de Pedro’ya can veren Reggie Reyes o gülmez, anne özlemiyle hınç dolu ama bir o kadar da ilginç yüzüyle harikaydı. Onun dışında çekimler, planlar ve teknik vasat olmasına rağmen fotoğrafik açıdan çok başarılı kareler barındırıyor film. Bence filmin mottosu: Sonunda babamızın dediğini kabul etmeli miyiz? İyi bir babaysa evet. Ama kim bilir ki hangi baba iyi, kimin için iyi? İlk gösterimini Cannes’da Eleştirmenler Haftası bölümünde yapan film, Venezüella’lı yönetmen Gustavo Rondón Córdova’nın yönettiği ilk uzun metrajlı filmi.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 24-11-2018 15:07 Fügen Atasoy alpalp84 18
Sürüm: The.Family.2017.LIMITED.DVDRip.x264-BiPOLAR

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 29-10-2018 13:26 DVD-Rip ErenYıldız 3
Sürüm: The.Family.2017.LIMITED.DVDRip.x264-BiPOLAR