The Ciambra

(A Ciambra)

Film   2017     Altyazılar: [1]   [2] [16-02-2018 -> 26-02-2021]

Italya'nın güneyinde bir Roman mahallesi A Ciambra'da yaşayan Pio Amato'nun peşindeyiz. 14 yaşında olmasına rağmen baca gibi sigara içen ve büyüklerle bira içme yarışı yapan Pio, büyük abisine kendisini kanıtlama peşinde. Pio'nun elinden kaçak elektrik bağlamaktan trenlerden bavul çalmaya birçok iş geliyor. Tüm bunları yaparken aynı zamanda kendi Roman ailesi ile yerli Italyanlar ve çevrede yaşayan Afrikalı göçmenler arasında iletişim de Pio'dan soruluyor. Jonas Carpignano, Afrikalı göçmenleri izlediği ilk uzun metrajı Mediterranea'dan sonra bu sefer kamerasını aynı bölgede yaşayan Romanlara çeviriyor. Yönetmen, Pio'nun macerasını muhteşem bir sinematografi ve yargılamayan bir bakış ile perdeye aktarırken, size de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir seyir deneyimi sunuyor.(!f İstanbul) Gönderen : @busillis

Orijinal Başlık: A Ciambra

Yayın Tarihi: 19-05-2017 [242] Aka:
  • A Ciambra
Dil: İtalyanca, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Pio

Iolanda

Cosimo

Patatina

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Susanna

Rocco

Keko O' Marrochinu

Raffaele Guerrasio

Nonno Emiliano

Emiliano (Giovane)

Simona

Kingsley

Michele Bovalino

Enzo Ila

Uomo di Torino

Riccardo

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İtalya, Brezilya, Almanya, Fransa, İsveç, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Suç, Drama
SÜRE
118 Dakika
OY VER

Franz_K    03-03-2021 11:17 Id:12283


Sinefil

İtalya’nın tecrit edilmiş Ciambra bölgesinde Afrikalı mültecilerle ve yerli İtalyanlarla bir arada yaşayan Roman topluluktan kalabalık bir aileye dair yer yer City Of God’u hatırlatan hikâyesiyle suçla karışık bir büyüme hikâyesi A Ciambra. Aile büyüklerinin ortalıktan kaybolması üzerine eve ekmek getirme sorumluluğunu üstüne alan 14 yaşındaki Pio’ya odaklanan film; ufak tefek hırsızlık işleriyle içine girdiği suç dünyasında emin adımlarla ilerleyen bu genç adamın giderek tehlikeli hale gelen kimlik bulma ve yetişkin olma mücadelesini anlatıyor. 2017 Cannes Film Festivali'nde Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterilen ve burada Europa Cinemas Ödülü kazanan, 90. Akademi Ödülleri'nde ise "Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü" kategorisinde yarışmak üzere İtalya'nın aday adayı olan A Ciambra; Avrupa’nın ötekileştirilmiş topluluklarına, özellikle suçla özdeşleştirilen Romanlara, dair ön yargılara vurgu yaparken bu toplulukların da kendi aralarında kurdukları kast sistemine dikkat çeken sosyolojik bir alt yapıya sahip. Film her biri ötekileştirilmiş farklı etnik kimlikteki topluluklar arasındaki ayrışmayı Pio’nun her başı sıkıştığında kapısını çaldığı Afrikalı bir mülteci olan Ayiva ile dostluğunu finalde zor bir sınava tabi tutarak etkileyici bir şekilde vurguluyor. Çoğunluğu omuz kamerasıyla çekilmiş sekanslarında seyircisini suça meyilli tarafına rağmen bir yanıyla çok kırılgan Pino karakterinin arkasından oradan oraya koşturan film; gerek genç oyuncu Pio Amato’nun başarılı performansıyla gerekse suç dünyasından bir çocuğun büyüme ve kendini bulma hikâyesini sosyolojik alt metinlerle güçlendiren anlatısıyla dikkat çekici bir yapım.
7,8/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 26-02-2021 10:02 rivsie Denkzero 12
Sürüm: A.Ciambra.2017.1080p.BluRay.x264-[YTS.AM] | RARBG | DEPTH | ION10 | FGT

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 11-07-2018 11:19 BluRay oTToMaNeK 24
Sürüm: BluRay >>> DEPTH | EVO | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 11-07-2018 11:19 BluRay oTToMaNeK 8
Sürüm: BluRay >>> DEPTH | EVO | RARBG