The Christmas Chronicles

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2, İngilizce 2

"The Christmas Chronicles", gizlice Noel Baba’nın kızağına binen iki kardeşin macera dolu yolculuğunu konu ediyor. Tüm çocukların heyecanla beklediği güne az bir zaman kalmıştır. Kate ve ağabeyi Teddy’nin de en büyük hayali Noel Baba’yı görebilmektir. Kardeşler Noel Baba’yı görmenin yanı sıra onu kameraya çekmeyi de planlar. Noel arifesinde Noel Baba’nın gelişini gözetleyen Kate ve Teddy gizlice kızağa biner. Çoğu çocuğun hayalini yaşayan kardeşler oldukça heyecanlıdır. Fakat bu macera dolu yolculuk birçok soruna neden olur. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşler Noel’i büyük bir tehlikeye atar. Onlar ne yapıp edip her şeyi yoluna koymalı, Noel’i kurtarmalıdır. Kate ve Tedd, Noel Baba ve sadık cinleri ile birlikte Noel’i kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.


Dil:

Oyuncular

Santa Claus

Doug Pierce

Teddy Pierce

Officer Jameson

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Kate Pierce

Officer Povenda

Gangster

Young Teddy age 5

Indian Woman

Indian Man

Ji Su

8 / 10 year old Teddy

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
Kayıt Yok
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-10-10 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-04-26

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 22-11-2018 11:13 Net-Rip oTToMaNeK 223
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> CMRG | EVO | FGT | ION10 | STRiFE

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 02-12-2018 17:03 Net-Rip zeugmass 62
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> CMRG | EVO | FGT | ION10 | STRiFE FORCED
Not: Türkçe Sunumlar için Forced Altyazıdır

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 22-11-2018 11:13 Net-Rip oTToMaNeK 13
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> CMRG | EVO | FGT | ION10 | STRiFE

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 22-11-2018 11:13 Net-Rip oTToMaNeK 13
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> CMRG | EVO | FGT | ION10 | STRiFE

benteksizhepin 25-11-2018 11:11


-Kendine İnanmalısın-
Yaklaşan Noel’e bir gönderme daha eklendi Netflix’in yeni orjinal yapımı The Christmas Chronicles ile. Filmin konusu; Pierce ailesi bir erkek ve yeni doğan kız çocukları ile 2006 yılından başlayarak babalarının o zamanlar için bile eski model olan kamerası ile bütün Noellerini her yıl kayda alarak yılların hızlıca geçmesiyle çocuklarını büyütürler. 2018 Noel arifesine geliyoruz. Esas maceranın başlayacağı Noel tatiline yani.Evin büyük çocuğu Teddy biraz sorunlu bir ergen olup çıkmıştır, sert görünüşünün arkasında başka şeyler gizlemeye çalışır. Meğer derdi başkaymış film bitince anlarız ancak. Kız kardeşi Kate çoğu kız çocuğu gibi hayata hem gerçekçi gerektiğinde duygusal bakmayı da becerebilen cimcime bir kız. Bu nedenle Noel Babanın gerçek olduğuna inanmaktadır. Abisine de bunu inandırmak ister. Bir şekilde onu ikna eder ve babalarının kamerasıyla kayda başlarlar. Noellerde geçen bir kronik Noel Babasız olmaz tabi. Çocukların istekleri bitmez çünkü. Büyümek için çok şeye ihtiyacımız var. En çok da hayallere tabi. Mesela çocukların hayallerini bilen biri olsa. İşte bu filmde ki Noel Baba bunların hepsini biliyor. Bu macera Teddy ve Kate‘inRen geyiklerinin çektiği Noel Babanın kızağına binmeleri ve kazaya neden olmalarıyla yepyeni bir mecraya bürünür. Kızağından yoksun Noel Baba ve iki çocuk Noeli kurtarabilecek mi?Film esasen üç karakter etrafında dönüyor. Teddy rolünde, Judah Lewis izlediğim diğer üç filmi olan Demolition (2015); The Babysitter (2017) ve Summer of 84 (2018)’de olduğu gibi yine çok başarılı ve çok tatlı. Tip olarak olarak olmasa da gözleriyle böyle garip karakterleri çok iyi canlandırıyor. Küçük tatlı kız Kate’i canlandıran Darby Camp’da bu zor işin altından gayet güzel kalkmış. Noel Babamız, deneyimli aktör Kurt Russell ve sakalları oldukça iyiydiler. Bu arada elf’lere bayıldım. Sonradan çıktılar ama başrolü kaptılar. Tabii uçan Ren geyiklerini de unutmamak gerek. Filmin başarısında en büyük rol kuşkusuz rüyamsı mekânlar (özellikle Noel Baba’nın çalışma ofisine bayıldım) ve canlandırmaların çok güzel olmasıydı. Kızakla yapılan yolculuklarda ki şehir panaromaları çok iyiydi. Kısaca sabun köpüğü de olsa hiç sıkmadan ve merakla kendini izlettiren güzel bir film olmuş. 

Con Vayne 14-12-2018 04:12

Bir noel filmi açısından güzel bir film, en azından çoğunlukla farklı bir şeyler yapılmaya çalışılmış. Kısmen klişeler olsa da bu farklı şeyler yüzünden izlerken keyif veriyor ve eğlendiriyor, Kurt Russel da yeni model santa karakterine cuk oturmuş, izlemesi çok keyfili. Noel filmlerini seviyorsanız sizi yeterince tatmin edecektir aksi halde uzak durmanız yararınıza.

Videolar

Galeri