The Childhood of a Leader

(Bir Liderin Çocukluğu)

Yıl: 2015 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2, İngilizce 3

Bir Liderin Çocukluğu, faşist bir liderin çocukluğunda geleceğin izlerini arıyor. ABD´li aktör Brady Corbet, bu ilk filminde 1918 yılında, Birinci Dünya Savaşı´nı bitirecek Versay Barış Antlaşması için ABD´den Fransa´ya gelmiş güçlü bir diplomat, dindar eşi ve oğlunu takip ediyor. Özellikle de imtiyazlı bir aileye mensup küçük çocuğun gitgide kontrolden çıkan ve faşizm eğiliminin habercisi olan davranışlarını gösteriyor. Müziğini Scott Walker´ın bestelediği, Jean Paul Sartre´ın aynı adlı öyküsünün serbest uyarlaması olan film, Bérénice Bejo, Liam Cunningham ve Robert Pattinson´ın da yer aldığı parlak bir oyuncu kadrosuna sahip. Karanlık bir atmosfer içinde, izleyicisine ileride milyonları etkileyecek kararlar verecek bir karakteri analiz etme şansını veriyor. Gönderen : @burak_fertek
Aka: Bir Liderin Çocuklugu Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca

Oyuncular

The Mother

The Father

The Teacher

Charles / The Leader

Prescott, the boy

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Older Foreign Gentleman

The priest

Mr. Advisors Secretary

Economist

Older American Gentleman

The Maid

Mr. Secretary

Mr. Advisor

Mr. Deputy

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere, Fransa, Macaristan
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
115 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-12-16

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 08-04-2018 20:38 CoolKat CoolKat 23
Sürüm: The.Childhood.of.a.Leader.2016.HDRip.XviD.AC3-EVO

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 09-04-2018 14:07 CoolKat hashus 44
Sürüm: BluRay >>> AMIABLE , SA89

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 20:39 Fansub 5
Sürüm: The.Childhood.of.a.Leader.2016.720p.WEB-DL.H264.AC3-EVO Not: (Fransızca diyalogların karşılıkları vardır.)

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 12-07-2017 22:20 BluRay oTToMaNeK 0
Sürüm: BluRay >>> AMIABLE

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 12-07-2017 22:20 BluRay oTToMaNeK 12
Sürüm: BluRay >>> AMIABLE

benteksizhepin 19-04-2018 06:04

Gerçek bir lider Tanrı’ya dua etmez. O kimseden yardım dilemez. Çünkü kendini Tanrı sanır. Onun yerine koyar. İşte bizim küçük liderin hayatının anlatıldığı filmde, onun kilisede ki bir gösteriden çıkanlara taş atmasıyla başlıyor bu nedenle. Ve o olaydan sonra annesi onu yatırırken dua etmesini istediğinde, dua etmek istemediğinden, içimden edebilir miyim duayı, der annesine. Gerektiğinde yalan söyler, gerektiğinde özür diler ama isteklerinden asla vazgeçmez. Sadece kendi isteklerini fetişleştirebilmek siyasetin olmazsa olmazı denebilir mi? Belki de her başarının kim bilir?
 
1900’lü yıllarla beraber Avrupa’da faşizmin yükselişini soyutlaştıcı bir tasvirle anlatmaya çalışan bir film. Aslında dünyanın Birinci Dünya Savaşından çıkıp da savaşa doyamayıp ikincisine koştuğu daha hemen barıştan sonra ki yıldayız. Sadece faşizm değil dünyayı kana boğan Rusya’da da iktidara el koyacak Stalin bekliyor sırada. 1918 yılında, Fransa’da yaşayan Amerikalı genç bir çocuğu, Başkan Wilson’un ekibinden olan olan ve Versay Barış Antlaşması’nın yaratılması için çalışan diplomat babasını ve dindar annesini konu ediyor film. Bu küçük çocuğun yetişmesini, inanç kalıplarının oluşumunu ve korkunç bir egonun doğuşunu seyrediyoruz. Fonda ki Scott Walker’ın etkileyici müzikleri eşliğinde.
 
Jean Paul Sartre’ın aynı adlı öyküsünden ve John Fowles’un Büyücü adlı romanından serbest bir uyarlamaymış film. Hayali faşist bir liderin çocuk zamanları anlatılıyor. Bence Jean Paul Sartre abartılmış biri. Edebi kişiliğinden ziyade politik kimliği ön planda çünkü. Belki tüm modern Fransız düşünce adamları için bu geçerli olabilir. Bu nedenle belki hikayesi de kendi gibi abartılı. Ama film yarattığı atmosfer ve oyunculuklarla bu eksiyi artıya çevirmeyi başarmış. 

Videolar