The Bookshop

(Sahaf)

Yıl: 2017 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 2

Florence Green, 1959 İngilteresi’nin küçük bir kasabasında tarihi bir evi kitapçı olarak işletmeye karar verir. Başlarda her şey yolundadır hatta Florence, kasaba halkına ödünç kitap vererek kitapçıyı kütüphaneye bile çevirmiştir. Ne var ki kasabadan inatçı bir kadının da tarihi bina ile ilgili Florence’in bilmediği başka planları vardır ve bunları gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Nitekim keçi inadına sahip bir kadının başaramayacağı hiçbir şey yoktur… Gönderen : @Kornsky

Yayın Tarihi: 21-10-2017 Aka:
  • Sahaf
Dil: İngilizce

Oyuncular

Florence Green

Edmund Brundish

Violet Gamart

Mr. Keble

Christine

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Milo North

General Gamart

Mr. Raven

Guest One

Mr. Deben

Mr. Thornton

Ivy Welford

Mrs. Traill

Mrs. Gipping

Peter Gipping

Mr. Gill

Reader 1

Mrs. Keble

Mrs. Deben

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere, İspanya, Almanya
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
113 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-04-11 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-03-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 03-06-2018 13:55 CoolKat CoolKat 231
Sürüm: The.Bookshop.2017.720p.BluRay.x264.DTS-FGT

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 19-09-2018 17:07 BluRay oTToMaNeK 4
Sürüm: BluRay >>> VETO | EVO | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 19-09-2018 17:07 BluRay oTToMaNeK 7
Sürüm: BluRay >>> VETO | EVO | RARBG

Franz_K 19-12-2018 11:12

Bazı filmleri seyretmek için yüksek kullanıcı puanlarına bakmamak gerek. Bu puanlar çoğu zaman belirleyici olsa da düşük kullanıcı puanı almış filmlerin reklamlarla ve şişirme puanlarla parlatılmış filmlerden çok daha iyi deneyimler yaşatabildiği gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Oyuncuları ve yönetmenleri referans almak bazen bu sübjektif puan kriteri nedeniyle göz ardı edilebilecek filmleri kaçırmamak adına iyi bir yöntem olabiliyor. The Bookshop, muhtemelen odağına kitap ve kitapçı kavramlarını aldığı için kitap okumanın unutulduğu bir çağın kurbanı olmuş naif bir film. Ben sırf filmin adından ve Emily Mortimer’in kötü bir filmde rol almayacağı önyargımdan oturdum filmin başına. Yanılmadım da. The Bookshop çok ileri düzeyde bir sinema zevki veya sıra dışı hisler vaat etmiyor seyircisine. Yalın, duru anlatımı ile çok yabancısı olmadığımız kavramları, sinemada örneğine sıkça rastladığımız bir olay örgüsüyle aktarıyor bize. İyi ile kötüyü; kararlılık, iyilik ve cesaret ile iyi olan her şeye kişisel tatmin adına karşı duran megaloman zihniyeti anlatıyor. Ama merkezine kitapları ve kitap sevgisini koyuyor ki bu, filmi özel kılmaya fazlasıyla yetiyor. Kitap seven seyirciye kitap temalı bir yığın “keşke” dedirtecek film, Emily Mortimer’in abartısız oyunculuğu ve duru güzelliği ile ayrı değer kazanıyor.
7,5 /10

Videolar

Galeri