Tehran Taboo

Yıl: 2017 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 2

Tehran Taboo, Tahran’da gençlerin kısıtlamalar ve kurallarla, yasaklara rağmen yaşama nasıl tutkuyla sarıldıklarını animasyonla gözler önüne seriyor. İlk gösterimini Cannes’da Eleştirmenler Haftası’nda gerçekleştiren filmin baş kahramanları, bu ağır yasaklar ve kuralların etrafından dolanmayı bir yaşam tarzına dönüştüren, üç genç kadın ve müzisyen bir adam. Tehran Taboo, sistemin ikiyüzlülüğünü ve çelişkilerini mizahı elden bırakmadan, insancıl bir yaklaşımla ele alıyor. Gönderen : @Tuğrul Akça
Dil: Farsça

Oyuncular

Amirs Girlfriend, School Official

Mother of Counterfeiter / Donya's Mother

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Schwiegermutter

Mohsens Colleague

Studio Owner

Gynecologist

Ahmad / Punter / Basiji 1

Joseph

Pari

Father-in-Law

Taxidriver, Counterfeiter

Finance / Sex Trader

Mohsens Colleague

Medical Assistant, Cultural Official

Illegal Doctor / Father-in-Law (voice)

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Avusturya, Almanya
YÖNETMEN
SÜRE
90 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-09-14 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-01-17

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 05-08-2018 21:13 hyphen hyphen 78
Sürüm: NTG / YTS.AM
Not: Tehran.Taboo.2017.720p.WEBRip.x264-[YTS.AM] ve Tehran.Taboo.2017.720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTG sürümleri için tam uyumludur. Sürümler gömülü alt yazılı olduğundan bilgisayar ortamında izlenmesi önerilir.

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 15-05-2018 13:47 Net-Rip oTToMaNeK 14
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> NTG | CMRG | EVO | ION

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 15-05-2018 13:47 Net-Rip oTToMaNeK 49
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> NTG | CMRG | EVO | ION

Franz_K 07-08-2018 11:08

Bir Persepolis olmasa da İran İslam Devrimi’nin insanlar, özellikle kadınlar üzerinde yarattığı ağır baskıyı etkili bir dille anlatan başarılı bir animasyon Tehran Taboo. Elbette ki öncelikle şeriat çığırtkanlığı yapan, din devleti isteyen kesimin özellikle izleyip laiklik gibi hayati bir düşünce yapısının egemen olmadığı toplumların neye dönüşebileceğine tanıklık etmesi gerek.
Devlete hakim olmuş egemen din anlayışının insanları bu yapının doğrularına göre bir yaşam sürmeye ikna edemeyeceğinin; yasakların insanları sadece kapalı kapılar ardına iteceğinin kanıtı niteliğindeki film; özellikle “namus”, “kadın” ve “sanat” kavramları üzerine önemli tespitlerde bulunuyor ve İran İslam Rejiminin çarpıklıklarına dair dikkat çekici vurgular yapıyor. Film, yetişkin animasyon tarzına uygun animasyon tekniği ve dramatik kurgusu bakımından da oldukça başarılı. Ve elbette ki böyle bir filmin İran dışında ve animasyon olarak yapılmış olma zorunluluğu bile birçok mesaj veriyor anlayana. Özellikle Ata’sının kendisine tanıdığı özgürlüklerin kıymetini bilmeyen ülkem kadınlarına…

Erkan 28-09-2018 11:09

Ne izleyeceğinizi tahmin ettiğinizden ve benzer film deneyimlerini tecrübe ettiğinizden dolayı hikayenin işleyişi ve sunumu dikkatinizi çekiyor. Sekanslara can veren müzikler, ciddi ve yerinde mesajlar, ülkemize benzerlik içeren bazı nüanslar göze çarpıyordu.

Videolar

Galeri