Sunday's Illness

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Küçük bir çocukken terk edilen Chiara, onlarca yıl sonra annesini bulur ve ona uzak bir yerde on gün birlikte zaman geçirmeyi teklif eder.


Orijinal Başlık: La enfermedad del domingo

Dil: İspanyolca, Fransızca

Oyuncular

Anabel

Chiara Niña

Matthieu Joven

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Jefe Protocolo

Señora Cena

Mujer Cena

Tobías

Guillem

Asistente

Lugareño

Mujer Bosque

Hombre Bosque

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İspanya
YÖNETMEN
SÜRE
113 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-06-15 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-10-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 15-06-2018 14:16 Net-Rip WhiteJAWS 52
Sürüm: WEBRip >>> NTG | ION10

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 15-06-2018 11:42 Net-Rip oTToMaNeK 2
Sürüm: WEBRip >>> NTG | ION10

Marvoldo Riddle 25-02-2019 09:28 Id:5421

İspanyol sinemasından aile bağlarını anlatan içinde birçok anlamlı mesajın olduğu güzel bir drama. Film genel olarak ağır ilerliyor, izlerken biraz sabır gerekiyor ama sonunda izlediğinize değiyor. Şans verilip izlenilebilir bir yapım. Şöyle de bir gerçek var böyle güzel bir konu daha iyi bir şekilde işlenebilirmiş. Filmin giriş bölümü ve sonuç bölümü gayet güzel ama gelişme bölümünde başladığı gibi gidiyor filmin işleyişi ve oradan kaybediyor biraz film, ama yine de zamanınızın boşa gitmeyeceği bir film.7/10

Franz_K 12-03-2019 10:21 Id:5535

Bergman’ın Höstsonaten (Autumn Sonata) filminden esinlenildiği her halinden belli olan ancak anne kız arasındaki gerilimi onun kadar başarıyla anlatamayan İspanyol yapımı bir Netflix filmi La Enfermedad Del Domingo. (“Netflix filmi” tabiri de bir şekilde yerleşmeyi başardı ya dilimize?) 8 yaşında terk ettiği kızı tarafından bulunup birlikte 10 gün geçirmeye ikna edilen Anabel ile Chiara’nın birlikte geçirdikleri o 10 güne odaklanıyor film. Anne ile kız arasındaki gizemli, gerilimli ilişkinin anlatıldığı film vurucu ama tahmin edilen sonuyla da seyirciyi şaşırtmayı pek başaramıyor. Yarattığı merak duygusuyla başarılı giriş yapan film gelişme bölümünde ne anlattığını, neden anlattığını bilmiyor havasında ilerliyor. Vurucu finali ise az önce belirttiğim gibi tahmin edilir özelliğinden dolayı yeterli etkiyi bırakmıyor seyircide. Etiketinde İspanya yazan filmlerde daha girift ve özgün kurgular görmeye alışık olduğumdan mı yoksa benzer temalı Bergman filmiyle kıyasladığımdan mı bilmiyorum bir miktar hayal kırıklığı yarattı film bende. Aslında sıra dışı bir konusu olmasına rağmen altı çok doldurulamadığı için zayıf kalan film yine de giriş ve final bölümleri, yarattığı atmosfer ve görsel zenginliği ile ortalamanın üzerinde/izlenebilir notunu almayı başardı benden.
7,0 /10

Videolar

Galeri