Spirited Away

(Ruhların Kaçısı)

Film   2001       Altyazılar: [1]   [1] [17-02-2017 -> 08-12-2020]

10 yaşında küçük bir kız olan Chihiro, ailesiyle birlikte bir tünelden geçerken kaybolur ve gizli bir dünyaya girer. Burada ailesi garip bir değişim geçiren Chihiro, kendisini güçlü bir cadı tarafından yönetilen garip bir kasabada bulur. Cadı tarafından dünyaya dönmesi engellenen Chihiro, burada cadının kurbanı olan pek çok garip ruha ve yaratığa rastlar. Prenses Mononoke'nin yaratıcısı Hayao Miyazaki'nin animasyon şaheseri olan Ruhların Kaçışı, önce 52. Berlin Uluslarası Film Festivali'nde Altın Ayı'yı, ardından 75. Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon Oscarı'nı kazanmayı başarmış bir yapım. Ayrıca film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekorun sahibi.


Orijinal Başlık: Sen to Chihiro no kamikakushi

Yayın Tarihi: 20-07-2001 [7843] Aka:
  • Ruhlarin Kaçisi
  • Miyazaki's Spirited Away
  • Sen to Chihiro no kamikakushi
Dil: Japonca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Japonya
YÖNETMEN
TÜR
Animasyon, Macera, Aile, Kurgu ,...
SÜRE
125 Dakika
8.3 /10 - (47)

Con Vayne    17-06-2020 09:13 Id:9649


Kıdemli

Filme sadece olumlu veya olumsuz eleştiriler yazmak istiyorum. Miyazaki gerçekten büyük bir usta hayal gücü, rüyalar alemi gibi uçsuz bucaksız ama işbu alemi bize aktarırken film içerisinde ve film sonunda kafanız karışıp ne olup bittiğini yada neden olup bittiğini anlamakta güçlük çekiyorsunuz, bazı karakterlerin ne/kim olduğunu da. Yani rüyalar bazen ne kadar mantıksızsa filmde o yöne doğru kayabiliyor ki filmlerini sanat için yapan bir çok yönetmenin özelliği bu.
Animenin en sevdiğim yanı ise rönesans tabloları tadında ki çizimleri oldu; özellikle karakter değil ama mekan çizimlerinde inanılmaz detaylar var ve Miyazakinin hala el çizimleri kullandığını düşününce insan dumura uğruyor.
Üçüncü kez Miyazaki diyeceğim herhalde ki bir yönetmenin faktörünün de ne kadar önemli olduğunu çıkıyor ortaya; yönetmen filminde bir kez daha küçüklerin saf sevgisini anlatmış ve yine çok başarılı olmuş.
Filmin küçük yaştakiler için uygun olmadığını düşünüyorum bazı karakterler onları korkutabilir ki zaten filmi de anlamayacaklarından bir süre sonra gürültü yapmaya başlayıp sizi de filmden mahrum edebilirler bu yüzden çocuksuz izleyin.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:26 DVD-Rip 211
Sürüm: Spirited Away [2001]DVDRip[Xvid]AC3 5.1[Eng]BlueLady

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 2 SubRip 17-02-2017 22:37 DVD-Rip 24
Sürüm: Spirited.Away.Limited.DVDRip.DivX-DVL | PosTX