Space Battleship Yamato 2199

Dizi  2012       Altyazılar: [2]   [1]

Yapım, askeri bilim kurgu ve space opera türünün Anime'lerdeki ilk örneği sayılan Space Battleship Yamato'nun 1974'de yayınlanan ilk sezonunun remake'idir. Leiji Matsumoto tarafından yaratılan orijinal seri, Anime tarihinin en önemli klasikleri arasında kabul edilmektedir.Güneş sisteminde kolonileşmeye hazırlanan insanlık ani şekilde bir uzaylı saldırısına maruz kalır. Dahası insanlığın o ana dek sahip olduğu silahlar bu esrarengiz düşmanlara neredeyse hiç zarar verememektedir. Bir süre sonra kendilerine Gamilas denen bu düşmanlar, dünyaya karşı radyoaktif asteroidler düşürmeye başlar. Takvimler 2199'e geldiğinde yüzeydeki yaşam tamamen bitmiş ve milyarlarca insan ölmüştür. İnsanlık inşa ettiği yeraltı şehirlerinde hayatta kalmaya çabalarken artan radyoaktivite giderek daha aşağıya nüfuz etmeye başlar.B.M. yönetimi elde avuçta kalan tüm filolarla Gamilas saldırılarını Pluton sınırında oyalayıp bir avuç insanı yaşamı yeniden başlatmak için uzaya yollamakla ilgili Izumo Planı'na başlar. Pluto cephesindeki son savaşta çok ağır zaiyat verilmesine karşın yaklaşık 6 aylık bir zaman kazanılır. Öte yandan Pluto cephesindeki savaş sırasında güneş sisteminin dışından gelen fakat Gamilas'a ait olmayan bir gemi Mars'a çakılır. İçindeki mesaj ise giderek ölmekte olan Dünya'daki radyoaktiviteyi silerek yaşamı geri getirebilecek bir sisteme sahip olduklarını fakat bunu bizzat kendilerinden almaları gerektiğini deklare eder. Öte yandan gezegenleri tamı tamına 296 bin ışık yılı uzaklıkta olduğundan, bu mesafeyi kat edecek bir gemi için gerekli itiş gücü kaynağının planlarını yollamışlardır: Dalgasal Hareket Reaktörü.Bu planlar 6 ay sonra bir zamanlar varolan en güçlü savaş gemisi olan, İmparatorluk donanmasının devi Yamato'nun diriltilmesini ve insanlığın son umudu haline gelmesini sağlar. Öte yandan giderek daha derine nüfuz eden radyoaktivite yüzünden insanlığın önündeki zaman sınırlıdır: Tamı tamına 1 yıl. Mürettebattan Susumu Kodai , Pluto savaşında ölen abisinin intikamını almak istemektedir. Yuki Mori, karanlık geçmişinin izlerini aramaktadır. Kaptan Juuzo Okita ise adım adım yokoluşa ilerleyen Dünya'yı bu kez kurtararak kendi kefaret yolculuğunu tamamlamak istemektedir. Tek başına, insanlığın meçhul kaderine doğru yol alan Yamato'nun farklı geçmiş ve karakterlere sahip mürettebatının göstereceği fedakarlıklar insanlığın yokoluşu yada devamı arasındaki çizgiyi belirleyecektir. Öte yandan Gamilas İmparatorluğu ile kaçınılmaz şekilde karşı karşıya geldiklerinde ise bu onları, son derece zeki ve hırslı bir adamın tüm bir evrene karşı girdiği bireysel bir savaşın karşı tarafı haline getirir. Dahası, Dünya için zaman giderek tükenirken Yamato'nun karşı koyması gereken tek düşman Gamilas İmparatorluğu olmayacaktır. Gönderen : @Akuma_Blade

Orijinal Başlık: Uchu Senkan Yamato 2199

Yayın Tarihi: 04-04-2012 Aka:
  • Star Blazers 2199
  • Uchu Senkan Yamato 2199
  • Space Battleship Yamato 2199
Dil: Japonca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Yuki Mori

Mamoru Kodai

Dr. Sakezo Sado

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Tokugawa

Daisuke Shima

Nanbu

Dr. Sado

Hirata

Starsha

Serizawa

Hijikata

Yuki Mori

Okita

Hikozaemon Tokugawa

Susumu Kodai

Sanada

Captain Juzo Okita

Daisuke Shima

Susumu Kodai

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Japonya, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Animasyon, Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
SÜRE
Kayıt Yok
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 08-06-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 20-08-2019

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir
1. Sezon Space Battleship Yamato 2199 Altyazıları

S:1-B:24 Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 20-08-2019 09:00 Akuma_Blade Akuma_Blade 24
Sürüm: [project-gxs]
Not: Uchuu Senkan Yamato 2199'un 24. bölümü için hazırladığım Türkçe altyazıyı içerir. Dosya üzerinde denenmiştir. İyi seyirler.

S:1-B:01~23 Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 23 SubRip 18-09-2017 23:40 Akuma_Blade Akuma_Blade 58
Sürüm: [project-gxs]
Not: Uchuu Senkan Yamato 2199 için 23 bölümü için hazırladığım Türkçe altyazıları içerir. Dosya üzerinde denenmiştir. İyi seyirler.

S:1-B:Paket İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 26 SubstationAlfa 26-08-2019 23:05 Fansub nht.ctn 4
Sürüm: [project-gxs] Uchuu Senkan Yamato 2199 [10bit BD 720p]

Videolar

Galeri