Sons

(Oğullar)

Film   2006     Altyazılar: [2]   [1] [17-02-2017 -> 26-03-2021]

Değişik ve hassas bir konuyu kendine özgü bakış açısıyla anlatan oldukça cesur bir film. Lars (Nils Jørgen Kaalstad), Oslo’nun yoksul bir semtinde ki halk yüzme havuzunda görevli yirmibeş yaşında bir genç. Günlerini boş geçiren sinirli ve amaçsız biri. Bir gün havuzda orta yaşlı bir adam olan Hans’ın genç çocuklarla yakınlaştığını görünce kendine bir amaç ediniyor. Adamın tesislere alınmaması için yönetimi uyarıyor. Onu ciddiye alan olmayınca, bunu kendi halletmeye karar veriyor. Özellikle adamın devamlı görüştüğü bir çocuk olan Tim (Mikkel Bratt Silset)’i takibe alıyor. Tim, ilgisiz bir anneye sahip yalnız ve sevgiye muhtaç bir çocuk. Bir süre sonra işler çığrından çıkıyor. Lars, sorunları çözeceğim birilerini koruyacağım derken herkesi tehlikeye atıyor. Film sadece suçlu veya istismara uğrayanlar açısından bakmıyor olan bitene. Aralarında ki ilişkilerin çok boyutlu resmini çekmeyi başarmış sert bir dram. Gönderen : @benteksizhepin

Orijinal Başlık: Sønner

Yayın Tarihi: 15-09-2006 [302] Aka:
  • Sons
Dil: Norveççe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Nyhetsanker

Dame i svømmehallen

Prostitute's client

Studio expert

Man in Asker

Prostitute's client

Torgeir

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Norveç
TÜR
Drama
SÜRE
103 Dakika
OY VER

benteksizhepin    30-04-2018 12:20 Id:3027


Moderator

Değişik ve hassas bir konuyu kendine özgü bakış açısıyla anlatan oldukça cesur ve başarılı bir film Sønner, Sons ya da Oğullar. Konu en basit söylenişiyle çocuk tacizi. Lars (Nils Jørgen Kaalstad), Oslo’nun yoksul bir semtinde ki halk yüzme havuzunda görevli yirmibeş yaşında bir genç. Günlerini esrar ve bira içerek geçiren sinirli ama amaçsız biri. Komşusu olan bir fahişe ile müşterilerinin arası bozulursa ona yardımcı oluyor. Mutsuzluğu da suratından okunabiliyor.

Bir gün havuzda orta yaşlı bir adam olan Hans’ın genç çocuklarla yakınlaştığını görünce kendine bir amaç ediniyor. Adamın tesislere alınmaması için yönetimi uyarıyor. Onu ciddiye alan olmayınca, bunu kendi halletmeye karar veriyor. Hans’ın peşine düşüyor. Özellikle adamın devamlı görüştüğü bir çocuk olan Tim (Mikkel Bratt Silset)’i takibe alıyor. Tim, ilgisiz bir anneye sahip yalnız ve sevgiye muhtaç bir çocuk. Lars, en yakın arakadaşı Jørgen (Edward Schultheiss)’in de Hans’la yıllar önce tanıştığını öğreniyor. Bu konuda kabul edemediği kendiyle ilgili bir gerçek de var… Bir süre sonra işler çığrından çıkıyor. Lars, sorunları çözeceğim birilerini koruyacağım derken herkesi tehlikeye atıyor. Film sadece suçlu veya istismara uğrayanlar açısından bakmıyor olan bitene. Aralarında ki ilişkilerin çok boyutlu resmini çekmeyi başarmış sert bir dram.

Norveçli yazar-yönetmen Erik Richter Strand'ın etkileyici bir ilk filmi. Oyunculuklar ama özellikle Hans ve Tim karakterlerini canlandıran Henrik Mestad ve Mikkel Bratt Silset acayip gerçekçiydi. Uluslararası prömiyerini İspanya'daki San Sebastian Film Festivali'nde yaptı; O zamandan beri, dünya çapında 20'den fazla film festivalinde yer almış ve birçok ödül almış. The Fassbinder Prize in Mannheim, Germany veThe Grand Jury Award at the Seattle International Film Festival, USA.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:12 burak_fertek & Fautzin 3
Sürüm: Sonner.2006.DVDRip.XviD-DnB Not: Film argo ve uygunsuz sahneler içermektedir.

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 22:25 burak_fertek & Fautzin 1
Sürüm: DVD-Rip >>> NOR

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 22:11 DVD-Rip 0
Sürüm: Sonner.2006.DVDRip.XviD-DnB