Solos

(Solos)

Dizi  2021     Altyazılar: [1]   [1] [10-05-2021 -> 17-10-2021]

Black Mirror benzeri bir antoloji serisi olarak hazırlanan Solos, ortak deneyimleri ve hatıralarıyla birbirlerine bağlı olan yedi karakterin etrafında şekilleniyor. Dizi; zaman yolculuğu, yapay zeka ve hafıza nakli gibi bilim kurgu unsurları üzerinden insan olmanın ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacak.


Yayın Tarihi: 20-05-2021 [548] Aka:
  • Solos
  • Solos
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Sasha

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Jenny

Rachel

2 Year Old Jacob

6 Year Old Jacob

11 Year Old Jacob

15 Year Old Jacob

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Kurgu, Bilim Kurgu
SÜRE
185 Dakika
OY VER

gdoyurur    19-09-2021 19:09     Id:13445


Kıdemli

Öncelikle genel değerlendirmemi ifade edeyim. Her ne kadar Drama, Fantastik ve Bilim-Kurgu janrında görünsede hafif Fantastik ve Bilim-Kurgu sosuna bandırılmış ancak ağırlıklı Drama olan bir yapım türü diyebiliriz. Ağır dramlar bana hep sıkıcı gelmiştir. Bazı bölümlerde dikkatimim dağıldığını hatta hafif uyukladığımı itiraf etmeliyim. Bol konuşmalı, hatta monologlu yapımları pek sevmiyorsanız uzak durun derim. Çünkü, genelde tek karakterli geçen sahneler, uzun ve zaman zaman sıkıcı konuşmalarla dolu. Bunları tam anlamıyla takip etmek çok zor, hatta bazen küçük bir detay daha sonraki bir mesele için ipucu olabiliyor. Bu yüzden sıkılmamayı başarabiliseniz, ifadelerde geçen mesajları iyi yakalamanızı tavsiye ediyorum.
 
Biraz futboldan birkaç örnek vermek istiyorum. Hani bazı önemli maçlar olur bütün maç tempo çok yüksektir ama tuttuğunuz takım bir türlü gol atıp öne geçemez ve skor 0-0 biter ya siz de doğal olarak güzel bir maç izledim diye kendinizi teselli edersiniz. Bazı bölümler böyleydi, umutlu gelişmeleri finalde bağlayamadılar ve hedef mesajı izleyiciye iletemeden bölüm bitiverdi. 
 
Hani bazı maçlarda çok kötü oynarsınız ama 90+4'te bir gol atıp 3 puanla maçtan ayrılırsınız. İzlemesi eziyettir ama nihayette amacına ulaşmıştır. Bazı bölümlerde böyleydi. İzlerken bitsin diye dakikaları sayarsınız ama finalde öyle bir şok yaşarsınız ki "vay be!" dersiniz arada çektiğiniz eziyeti unutursunuz çünkü bölüm amacına ulaşmıştır mesaj izleyiciye ulaşmıştır.
 
Her bölümde ayrı içerik, ayrı karakterler, farklı iletim tarzı olduğu için öncelikle her bölümün kısa bir özeti ile bölüm başına verdiğim notu yazacağım. Tüm bölümlerin aldığı not ortalaması ise yapımın notu olacak.
 
1. LEAH
Kafayı zamanda yolculuğa takmış parlak bir fizikçi, çok önemli buluşunun önünde duran iki beklenmedik karakteri keşfeder.
(8/10)
 
2. TOM
Dünyadaki günlerinin sayılı olduğunu öğrenen Tom, ailesi için tartışmalı yeni bir ürün satın alır.
(7/10)
 
3. PEG
Peg, evrenin en ücra köşelerine gizemli bir yolculuk için uzayda hızla ilerlerken onu bu ana sürükleyen hayat hikâyesini anlatır.
(6/10)
 
4. SASHA
Küresel bir olayın dünyayı evlere kapanmaya itmesinden yirmi yıl sonra Sasha, akıllı evinin artık evden çıkması için onu manipüle ediyor olabileceğinden korktuğundan akıllı evini alt etmeye çalışır.
(5/10)
 
5. JENNY
Jenny, çıldırtıcı bir süredir bekleme odasında oturmaktadır. Hafızasının bir kısmının eksik olabileceğini anladıktan sonra onu bu eşsiz bekleme odasına sürükleyen önemli olayları çözmeye çalışır.
(6/10)
 
6. NERA
Yakın gelecekteki bir doğurganlık tedavisini uygulayan Nera, ilk başta çocuğunun doğumuyla çok sevinir. Ancak oğlunda olağan dışı bir şey olduğunu çabucak keşfeder.
(7/10)
 
7. STUART
Otto adlı genç bir adam, demans hastası olduğuna inanılan Stuart adlı yaşlı bir adamı arar. Otto, Stuart'a  hafızasını geri kazanması için bir yol sağlar: Otto'nun karaborsadan satın aldığı hafıza implantları. Stuart'ın hafızası yeniden canlanırken, Otto'nun güdülerini sorgulamaya ve Stuart'ın kimliğiyle ilgili şok edici gerçeği çözmeye başlarız.
(8/10)
 
YAPIM NOTU İSE: 6.7/10

Fragman / Trailer

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir
1. Sezon Solos Altyazıları

S:1-B:Paket Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 7 SubRip 03-07-2021 20:38 Net-Rip Spectre 56
Sürüm: Solos.S01.AMZN.WEBRip

S:1-B:Paket İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 7 SubRip 03-07-2021 20:37 Net-Rip Spectre 1
Sürüm: WEB-DL & WEBRip >>> WORM | PSA | MIXED | PSA | MeGusta | GGWP | GGEZ | ION10 | mSD | AFG