Social Animals

(Sosyal Hayvanlar)

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 2

Sosyal Hayvanlar filmi, çiftlerin ve temelinde bireylerin sorunları, sıkıntıları ve beklentilerine odaklanmış çarpıcı bağımsız bir yapım. Yönetmen Theresa Bennett, gerçek hayatta karşımıza çıkan sıradan insanların hikayelerini bir nakış gibi işleyip, farklı hikayelerdeki bireylerin birbiriyle ilintilerini başarıyla anlatıyor. Gönderen : @JaguaR

Yayın Tarihi: 01-06-2018 Aka:
  • Sosyal Hayvanlar
  • Social Animals
  • F*cking People
Dil: İngilizce

Oyuncular

Claire

Jane

Sarah-Beth

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Justin

Police Officer

Little Boy

Bob N. Weave

Bar Patron

Child Psychologist

Mother #2

Concert goer

Bridesmaid

Restaurant Patron

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
90 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 18-04-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 23-12-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 29-05-2018 05:45 Net-Rip StarGazer 137
Sürüm: iTunes WEB-DL 1080p / SadeceBluRay

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 29-05-2018 11:16 Net-Rip levanten 19
Sürüm: Social.Animals.2018.WEBRip.x264-ION10

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 29-05-2018 11:15 Net-Rip levanten 6
Sürüm: Social.Animals.2018.WEBRip.x264-ION10

JaguaR 30-05-2018 10:06 Id:3232

Evlenene kadar epey dinamik bir sosyal hayatım vardı. Evlendikten sonra sosyal hayat herkes için bitme noktasına gelmiyor. Sık karşımıza çıkan bir tespit olan "her on yılda bir arkadaş çevremizin değişmesi" kuralına uygun şekilde sosyal çevreniz değişiyor. Bakın burada dostluklardan bahsetmiyorum, o bâki. 20 yılı aşkın süren dostluklarım var, o konu ayrı. Ben arkadaş çevresi ya da sosyal çevresini kastediyorum. Yaş aldıkça arkadaş seçimleriniz titizleşiyor (nedenleri malum) ve sosyal çevreniz bilinçli şekilde daralıyor. Her şeye rağmen sosyal çevresi geniş olanlar çoğunlukla çıkar ilişkileri ön planda olan insanlardır, keza bazı psikolojik etmenler de bunda etkili olur. Ama doğal olan yaşınızın ilerlemesiyle daralan bir çevre oluşturma ve huzur bulma isteğidir.

Gençlikten itibaren sosyal çevreniz geliştikçe birbirinden farklı, değişik, enteresan insanlarla tanışırsınız. Etkileşimleriniz güçlü olur, bazen olumlu bazen olumsuz etkilenirsiniz. Bu sosyal çevrelerde kimi zaman dostluklar oluşur ki sosyal çevrelerin en önemli katkısı budur diyebiliriz. Ve diğer bir önemli etken de hayat arkadaşınıza böyle bir ortamda denk gelebilirsiniz. Kısa ya da uzun süreli bir yaşamı paylaşacağınız kişiye sosyal çevrede denk gelmeniz ihtimali her zaman yüksektir. Tabii bunun belirleyen beklentiler, umutlar ve en önemlisi bu yönde çabalardır.

Sosyal Hayvanlar isimli film son derece ilgi çekici bir yapım. Ben yetişkin bir izleyicinin böylesi bir filmden keyif almamasını son derece dar bir kafa yapısına bağlarım. Oturup etraflıca düşündüğümde çevremdeki bu tür insanları aklıma getirdiğimde sosyal çevresi çok dar olan, sevdiklerine değer vermeyen, kaba saba insanların bu tür filmlerden hoşlanmadığını rahatlıkla fark edebiliyorum. Berrak bir zihin bunu kısa sürede idrak edebilir. Beğenilerimiz, zevklerimiz, hobilerimiz ve ilgi alanlarımız bizim hakkımızda fazlasıyla bilgi verir. Bilinçli bir bakış açısıyla bunu ortaya genel olarak ortaya koymak mümkündür. Çoğu insan kendisine, ,ç dünyasına bakmaktan -kimi zaman hayat boyu- bakmaktan sakındığı için çevresindeki etkileşimlere de her türlü kapalıdır. Oysa biraz açık bir bilinçle öncelikle kendisine dışarıdan bakma şansı bulabilir, keza çevresinde olan bitene, diğer insanların duygularını, yaklaşımlarını da değerlendirme şansı bulabilir. Ön yargılarını kırıp atıl hale gelmiş empati duygusunu harekete getirdiği andan itibaren hayat artık bambaşka bir şekle bürünecektir o kişi için.

Sosyal Hayvanlar filmi, çiftlerin ve temelinde bireylerin sorunları, sıkıntıları ve beklentilerine odaklanmış çarpıcı bir film. Bağımsız bir yapım olduğunu kısa sürede anladığım filmin yönetmeni Theresa Bennett, tüm hikayeyi bir nakış gibi işlemiş, farklı hikayelerdeki bireylerin birbiriyle ilintilerini de başarıyla anlatmış. Gerçek Hayat hikayelerinin sihiri de aslında burada. Kendimize, hayatımıza bakma ve değerlendirme şansı sağlıyor. Josh Radnor filmin en iyi oyuncusu, kadın oyuncular sıkıntılı, dertli, yumak haline dönmüş sorunları ile boğuşan karakterleri gayet güzel canlandırmışlar. Sahne aralarındaki kısacık animasyonlar da çok etkileyici olmuş. 

Sosyal hayvan tabiri konusunda şunu ifade etmekte fayda var: İnsanların, diğer hayvanlardan farklı olmasının bir nedeni içgüdülerindeki çatışmadır. İnsanlar güvenlik özlemi çekerler, ama kolay da sıkılırlar (filmi izlerken bu cümlemin anlamını çok iyi anlayacaksınız). Keza insanlar düşünmeye eğilimli görünürler lakin düşünmenin getirdiği huzursuzluktan nefret ederler ve bundan çok korkarlar. Ve açıkçası tüm bu gereksinimlerin  karşılayabileceği hiçbir yaşam biçimi söz konusu değildir, bu nedenledir ki antik zamandan beri bu konular üzerinde sayısız şey yazılıp çizilmiştir ve daha asırlarca da yazılıp çizilecektir. Ama gerçek şu ki insanlar kendilerini kandırma yetisine sahiptirler ve çoğunlukla da kendi doğalarından habersiz büyürler.

Hassas izleyici için uyarımızı yapalım: Sansürsüz, bol küfürlü bir Türkçe dublaj tercih edilmiş ama bence gerçek hayatı yansıtması açısından doğru yaklaşım. Hiç açık sahne olmamasına rağmen seks üzerine yoğun sohbetler içerdiği için 18+ uyarısı yapayım. Kendinize bakmaktan korkmuyorsanız (aynada suretine bakmak haricinde), kendiniz kandırmaktan kısacık da olsa vazgeçmek isterseniz buyrun nefis bir film var karşımızda. 

8/10

Videolar

Galeri