Sixty Six

Film   2006     Altyazılar: [2]   [1] [17-02-2017 -> 22-03-2021]

Yıl 1966, yer İngiltere. Dünya kupasının heyecanı bütün İngiliz halkını sarmış durumda. Yahudi bir ailenin 12 yaşındaki oğlu küçük Bernie için ise hayatının en önemli günlerinden biri olan "erkekliğe adım günü"ne çok az kalmış durumda. Fakat Bernie'nin ailesi kendi işleri ve Bernie'nin yaramaz ağabeyi ile ilgilenmekten Bernie için bu çok özel olan gün önemini yitirmektedir. Daha da kötüsü, Bernie'nin erkekliğe adım günü İngiltere'nin dünya kupasındaki bir maçı ile çakışmaktadır. Zavallı Bernie'nin sabırsızlıkla beklediği bu önemli gün, acaba bir felakete mi dönüşecek? Gönderen : @DiNozzo

Yayın Tarihi: 01-11-2006 [148] Aka:
  • Sixty Six
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Boy with Caliper

Michael Hempel

Terry Shivers

Bernie Reubens

Mr. Grieg

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Linton

Aunt Lila

Uncle Jimmy / Mr Rubens Snr / Football Commentary

Esther Rubens

Manny Rubens

Lady at Door

Senior Doctor

Nurse

Student Doctor

Alvie

Rabbi Linov

Mr. Spender

Uncle Henry

Boy at Table

Girl at Table

Girl at Table

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa, İngiltere
YÖNETMEN
TÜR
Biyografi, Komedi, Drama
SÜRE
93 Dakika
OY VER

benteksizhepin    01-03-2018 10:10 Id:2466


Moderator

Sixty Six (2016)yönetmenliğini Paul Weiland'ın üstlendiği, komedi-dram türündeki 2006 yapımı Birleşik Krallık filmi. Başrollerini Gregg Sulkin, Helena Bonham Carter ve Eddie Marsan'ın paylaştığı film gerçek bir hikâyeden esinlenilmiş olup, İngiltere'nin ev sahipliği yaptığı 1966 FIFA Dünya Kupası'nın final maçıyla aynı gün Londra'da gerçekleşen bir Bar Mitsva'da yaşananları konu alır. (wikipedia)
Bar Mitsva töreni, yani, erkekliğe adım günü. Bernie Reubens (Gregg Sulkin) 12 yaşında, Yahudi bir ailenin oğlu. Ailesi yaramaz olan abisi ve kendi işlerine odaklanmış olduklarından Bernie kendini dışlanmış hissetmektedir. Tek umudu abisinin ki gibi kalabalık, eğlenceli ve bol hediyeli bir Bar Mitsva törenidir. Bernie’nin şanssızlığı tören gününün 1966 Dünya Kupası final gününe denk gelmiş olmasıdır. 
Kendi törenine gelmek yerine herkesin maça odaklanacağını bildiğinden; Bernie İngiltere finale kalamasın diye dualar etmektedir. Babası Manny Rubens (Eddie Marsan), ilginçtir çocukluğunda abisi ile; Bernie ve abisinin yaşadıklarına benzer şeyler yaşamıştır. Belki de bu nedenle takıntılı değişik bir adamdır. Filmden Bar Mitsva’yla ilgili ilginç bir diyalog.
 
Haham: 
- Bar Mitzva ne demek?
Barnie: 
- Emirlerin oğlu olmak.
Haham: 
- Bu ne demek?
- Erkek olmak.
- Erkek olmak ne demek? 
- Bunca aydır çalışıyorsun ama cevap veremiyorsun. 
- Erkek olmak davranışlarının sorumluluğunu üstlenmek demektir. 
- Kendi günahlarını.
- Bar Mitzva gününde gerçek bir şey oluyor.
- Hayatının sonuna kadar olacağın erkek oluyorsun.
- Bunu düşün, hediyeleri, daveti değil.
- Kim olduğunu düşün ve kim olmak istediğini.
 
Sonunda Bar Mitsva günü geldiğinde; çok ilginç ve güzel şeyler yaşanacaktır. Tutuk ve takıntılı babasıyla aynı gün ikisi de yaşarlar adeta kendi Bar Mitsvalarını. Babalar oğullarıyla beraber büyürler misali.
1966 Dünya Kupası maç görüntüleri eşliğinde çok güzel bir film. Gregg Sulkin, Helena Bonham Carter ve Eddie Marsan’ın oyunculukları çok iyi. Konu çok ilginç. Ve son sahneler enfes ötesi anlamlı geldi bana.  Ve Barnie’nin film biterken ki düşünceleri.- Erkek olunca,- Babanı mükemmel olmadığı için suçlamayı bırakıyorsun.- Onun da bir insan olduğunu ve olduğu kişiyi sevdiğini öğreniyorsun.- Bar Mitsvam’da, babam bir günlüğüne arkadaşım oldu ve ben onu sevdim.- Hep seveceğim!

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 22:42 DVD-Rip 3
Sürüm: SQUEAK Not: Sixty.Six.2006.720p.HDTV.x264-SQUEAK[rarbg]

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 20:55 DVD-Rip 1
Sürüm: GENEL

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:33 DVD-Rip 0
Sürüm: ORiGiNAL