Sidney Hall

Film   2017     Altyazılar: [2]   [4]

Shawn Christensen’in senaryosunu Jason Dolan’la birlikte yazdığı The Vanishing of Sidney Hall, lisedeki en yakın arkadaşını kaybettikten sonra onun hakkında yazdığı roman sayesinde şöhreti erken yaşlarda bulan Sidney Hall ve onun bu şöhreti kaldıramayıp aradan kaybolmasından geçen 10 yıldan sonra bir detektifin Hall’u araştırmaya başlamasının hikayesi.Oyuncu kadrosunda Sidney Hall’a hayat veren Logan Lerman ve onun sevgilisini canlandıran Elle Fanning‘e Michelle Monaghan, Kyle Chandler, Blake Jenner ve Nathan Lane gibi isimlerin eşlik ettiği film, geçtiğimiz yılın başında Sundance Film Festivali’nde prömiyerini yapmış, sonrasında yalnızca birkaç festivalde gösterilmişti Gönderen : @Enes_Biga

Aka:
  • The Vanishing of Sidney Hall
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Mrs. Hall

Melody

Sidney Hall

Alexandra

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Brett Newport

The Searcher

Harold

Cocktail Party Admirer

Gerald Hall

Senator Dale

Reporter 1

Officer

Judge Newport

Town Cowboy

Japanese Interviewer

Reporter #2

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Gizem
SÜRE
117 Dakika
7.9 /10 - (7)

benteksizhepin    22-03-2018 09:03 Id:2654


Moderator

Yazma yeteneği ile daha küçücük bir çocukken öğretmenini bile şaşırtan Sidney Hall’un (Logan Lerman) hikayesi bu. Onun 12 yılını, üç farklı zaman arasında geçişlerle anlatıyor akan sahneler. Lisede ki, yetenekli ama duygusal, saf ama cesur halleri. Özellikle ilk sahnede İngilizce dersinde okuduğu kompozisyon harika bir espriydi. Sonra, hep yazmayı hayâl ettiği dönem romanını bitirip ünlü bir yazar olduğu zamanlar. En sonunda çöküş ve ortadan kaybolup gittiğinde yaşadıkları. Artık bir dedektif onun izindedir. Bu çöküş halinin nedeni nedir? İlginç bir senaryosu var filmin. Karakterler çok iyi dramatize edilmiş. Her daim başarılı ve bütün filmleri çok güzel olan (ama ama en çok da The Wall of Being A Wallflower) Logan Lerman yine döktürmüş. Hatta bu defa biraz fazla döktürmüş bile denebilir.

Franz_K    25-03-2018 05:50 Id:2678


Sinefil

Abuk sabuk kahraman filmlerinin, klişelerle dolu aksiyonların göklere çıkarıldığı Hollywood sinema sektörünün görmezden geldiği, 2017’nin gizli hazinelerinden, gözden kaçırılmaması gereken filmlerinden biri Sidney Hall… Film hem kurgusal açıdan hem senaryosu bakımından hem de oyuncu performansları adına geçen yılın açık ara en iyilerinden biri. Anlamlandıramadığım bir şekilde hak ettiği değeri görmemesi inanılır gibi değil.
Film Sidney Hall’in trajik hikayesini üç farklı zaman diliminde ele alıyor ve seyirciye bu üç farklı zaman dilimindeki Sidney Hall portresiyle iki saat boyunca merakın ve gizemin hiç bitmediği bir puzzle sunuyor. Bunu o kadar iyi başarıyor ki filmin bir anından bile sıkılmak, filmden bir saniye bile kopmak mümkün değil. Son parçanın konduğu finale kadar gizemini koruyan film yaptığı finalle de fazlasıyla tatmin ediyor seyirciyi.
Soluksuz izlediğim ve her anından keyif aldığım, bağımsız Amerikan sineması dışında alışılmış Hollywood filmi kalıplarından hoşlanan izleyicilerin de hoşuna gidecek ve izleyicisini tatmin edecek güçlü bir yapım. 8,8/10

19Tufan03    26-03-2018 11:41 Id:2703


Kıdemli

Bir kere film konu/kurgu olarak olmasa da ağır ve dramatik işlenişi olarak Nocturnal Animals havası hissettirdi bana. Logan Lerman'ın Jake Glynhaall'a benzemesi de etkenlerden biri olabilir sanırım. Sidney Hall'un hayatının 3 farklı evrede anlatıldığı bu film, bir yönetmen başarısının net bir örneği. Kurgu olarak vaovv yaptırmadan, sunum/işlenişle nasıl güzel film yapılır sorusunun cevabı niteliğinde film. 

Sidney Hall mutluluğu, başarıyı, aşkı, pişmanlıkları ve acıları çok genç yaşta yaşamış bir yazar. Hikayesinin duygu sömürüsüz, keskin psikolojisi sizin filminden kopmanıza katiyen izin vermiyor. Film 2017'nin en underrated filmlerinden biri. Gişe güdüsüne esir olmuş, günümüz sinemasına bir tokat niteliğinde film. Shawn Christensen bu bağlamda saygıyı gerçekten haketmiş. Logan Lerman'da geleceği olan, potansiyelli bir oyuncu. The Perks of a Being a Wallflower'da da sevmiştim, umarım üzerine koyarak devam eder. 8/10

GuGuuuK    27-03-2018 07:23 Id:2711


The Wall of Being A Wallflower birden fazla tekrarla izlediğim ender filmlerdendi, sanırım bu yüzden The Wall of Being A Wallflower devamını izliyorum hissiyatına kapıldım. Kitap okuyormuşum hissini veren filmlere bayılıyorum, bu da öyle bir etki bıraktı bende. Benim için çok güzel bir izlence oldu!

alpalp84    17-06-2018 09:50 Id:3348


Moderator

İmdb ye güvenilmeyeceğinin ispatı olan bir film. Gözümde puanı çok daha yüksek. Film 3 farklı zaman diliminde aynı karakteri göstererek ilerliyor. Doğuştan yazarlık yeteneğine sahip sidney'in başından geçen dram yüklü bir film. Bu film bizi eğlendirmiyor, güldürmüyor, aksiyona doymuyoruz. Ama bir yıl içinde az sayıda filmde gördüğüm düşündürme özelliğine sahip. Az olayla çok şey anlatmaya çalışmıyor, sürekli sidney'in başından geçen olaylara şahit oluyoruz. Müzikler mükemmel, yönetmen çok başarılı bir iş çıkatmış, senaryo çok iyi daha ne olsun. Bence herkesin seyretmesi gereken bir yapım olmuş.

Videolar

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 27-03-2018 23:38 Enes Biga Enes_Biga 93
Sürüm: BluRay >>> GECKOS | EVO | RARBG Not: >>> (GÜNCEL)

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 20-03-2018 23:46 Enes Biga WhiteJAWS 100
Sürüm: BluRay >>> GECKOS | EVO | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-03-2018 00:47 BluRay oTToMaNeK 14
Sürüm: BluRay >>> GECKOS | EVO | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-03-2018 00:47 BluRay oTToMaNeK 4
Sürüm: BluRay >>> GECKOS | EVO | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 06-03-2018 03:46 Net-Rip oTToMaNeK 4
Sürüm: WEB-DL >>> FGT

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 06-03-2018 03:45 Net-Rip oTToMaNeK 2
Sürüm: WEB-DL >>> FGT