Safranbolu: Reflections of Time

Yıl: 1977 | IMDB: |

1976 yılında,o sırada Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine bağlı Basın ve Yayın Yüksek Okulu'nda (bugünkü İletişim Fakültesi) öğretim görevlisi olan Suha Arın, diğer birçok filmi gibi "Safranbolu'da Zaman" belgeselini de, coşku ve heyecan dolu bir grup öğrencisiyle birlikte gerçekleştirdi. "Safranbolu'da Zaman", 1977 Antalya Film Festivali'nde "En İyi Belgesel Film" seçilerek Altın Portakal ödülünü kazandı.

Geleneksel Türk sivil mimarisinin en çarpıcı örneklerini bir bütün olarak günümüze kadar ulaştırabilmiş ender beldegelerimizden biri olan Safranbolu'yu, evleriyle ve zamanın olumsuz etkilerinin izleriyle yansıtan "Safranbolu'da Zaman", kamuoyunda "kültürel ve doğal çevrenin korunması" bilincinin oluşturulması çabalarına da katkıda bulunmayı amaçlıyordu.

1977 yılında kültür Bakanlığı tarafında "tarihi sit" ilan edilen Safranbolu, 1955 yılında da Unesco tarafından "Dünya Miras Listesi"ne, eklendi ve böylece, yalnız bizim değil "tüm insanlığın ortak malı" olarak da tescil edilmiş oldu."
Gönderen : @WhiteJAWS
Aka: Safranbolu'da Zaman Dil: Türkçe, İngilizce

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
40 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-04-23 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-11-13

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Videolar