Requiem

Film   2006     Altyazılar: [2]   [1] [17-02-2017 -> 13-09-2023]

1970’lerin başlarında Tübingen ve civarı. Genç Michaela (Sandra Hüller) üniversite eğitimine başlamak üzere katı katolik ailesinin yanından ayrılır. Küçük burjuva çevresini geride bırakmanın mutluluğu ile, yeni kavuştuğu özgürlüğün keyfini çıkarmaya başlar ve üniversitede Hanna (Anna Blomeier) ve Stefan (Nicholas Reinke) ile hemen arkadaşlık kurar. Fakat geçmişi Michaela’nin peşini bırakmaz; tedavi görmesine rağmen sara krizleri ve kabuslarla boğuşmaktadır. Sesler duyar ve kötü ruhların etkisi altında olduğuna inanır. Çaresizlik içinde, genç bir rahibin himayesi altına girer ve sonunda bir şeytan çıkarma ayinine katılmaya razı olur. Gönderen : @Muh Tar

Yayın Tarihi: 17-02-2006  [352] Aka:
 • Requiem
Dil: Almanca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Michaela Klingler

Karl Klingler

Marianne Klingler

Hanna Imhof

Stefan Weiser

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Martin Borchert (Exorzist)

Gerhard Landauer (Exorzist)

Helga Klingler

Heimleiterin Krämer

Professor Schneider

Krankenschwester

Studenten

Studenten

Studenten

Studenten

Studenten

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya
TÜR
Drama, Korku
SÜRE
93 Dakika
OY VER

Franz_K    1 hafta önce     Id:16451


Sinefil

Küçük yaştan itibaren aşırı dindar bir ailede hurafelerle büyüyen bir genç kızın ileriki yaşlarında yakalandığı psikolojik bir rahatsızlıkta bilimsel tedavileri reddederek bambaşka çareler arayabileceğine vurgu yapan, ibretlik örneklerine çokça şahit olduğumuz gerçek olaylara dayalı etkileyici bir film Requiem. 1952 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletinin Klingenberg şehrinde Katolik bir ailede dünyaya gelen Anneliese Michel’in hikâyesinden esinlenen film; bu hikâyenin son derece trajik detaylarına girmek yerine genç kızın trajik bir sona sürükleniş sürecine odaklanıyor. Çok istediği üniversite eğitimine başladığı halde yaşadığı epilepsi nöbetlerini içine şeytan girmesine yoran ve tüm tıbbi desteği reddederek Kilise’de çare arayan Annelise’nin gerçek hikâyesi, daha doğrusu hikâyenin sonu çok daha korkunç oysa. Meraklısı ufak bir Google aramasıyla bu korkunç hikâyenin detaylarına rahatlıkla ulaşabilir. Toni Erdmann’daki performansı ile akıllarda kalan Sandra Hüller’in kendisine 2006 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülü getiren aynı başarılı performansla can verdiği Annelise’nin hikâyesi üzerinden, ülkemizde cinci hocaların cin çıkarma ayinleri sayesinde bizim de yakından bildiğimiz bir temayı ibretlik bir kurguyla anlatıyor film.
7,5/10

  Galeri

  Altyazılar

  Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
  Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 25 1 SubRip 27-03-2017 22:28 Yağızhan Helvacı & jailbird707 anakinfanboy 23
  Sürüm: DVDRip-FmE Not: Requiem.German.2006.DVDRiP.XviD-FmE

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:59 Yağızhan Helvacı & jailbird707 11
  Sürüm: YiNGHB Not: Requiem.2006.iNTERNAL.DVDRiP.XViD-YiNGHB | İyi seyirler dileriz.

  İngilizce Altyazı
  İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:27 Bilinmiyor 2
  Sürüm: TLF