Profile

Film   2018     Altyazılar: [2]   [1] [15-08-2018 -> 12-10-2021]

Amy Whittaker, Avrupalı kadınların IŞİD'e katılmasını araştıran bir gazetecidir. Konuyu daha fazla araştırmak için 'Melody Nelson' adını kullanarak sahte bir Facebook profili oluşturan Amy, Suriye'de yaşayan IŞID savaşçısı olan Bilel ile iletişim kurar. Günlük olarak Bilel ile konuşmaya başlayan Amy, gizlice konuşmalarını kaydeder. Artık Bilel ile iyice bağ kuran Amy, konuşamalarında araştırması ile ilgili sınırları zorlamaya başlar. Genç kadın bir süre sonra Bilel ile konuşmalarının kendisi için büyük bir tehlike oluşturmaya başladığını fark eder. Gönderen : @ayguno

Yayın Tarihi: 17-02-2018  [ABD] [889] Aka:
  • Profile
Dil: İngilizce, Arapça Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Matthew

Makeup Tutorial Instructor

Converted Female

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Hijab Tutorial Instructor

Taylor

Expert

Kathy

Bilel

Waitress

Journalist

Bouncer

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD, İngiltere, Rusya
YÖNETMEN
TÜR
Gizem, Gerilim
SÜRE
106 Dakika
OY VER

izleyici002    20-02-2019 12:53     Id:5379


Bekmambetov’u ilk 2004’te, meşhur ‘Nochnoy Dozor’ ile tanıdık. Yenilikçi dili, şiddeti, garip estetiği bayağı bir heyecanlandırmıştı da arkası gelmedi. Apar topar Rusya’dan Hollywood’a taşındı, sıradanın arasında kayboldu. Profile, muhtemel, Bekmambetov’un yıldızını yeniden parlatacak.
68. #Berlinale Panaroma seçkisindeki ‘Profile’da; para ve gönül işleri sıkıntılı İngiliz gazeteci Amy’nin batıdan İŞİD saflarına katılmak için giden kızların aracılarla nasıl ilişki kurduğunu ortaya koymak için sahte bir facebook profili yaratarak militanlarla ilişki kurma ve haber yapma çabasını izliyoruz. Profillerden arkadaş seçme - çevre oluşturmayı takiben görüntülü görüşmeleri, skype üstünden militanların günlük hayatlarını, karşılıklı ayartma mekanizmalarını, tele-nikah uygulamalarını, Amsterdam-İstanbul bağlantısı üstünden insan kaçakçılığının nasıl yürüdüğünü ve Amy/Melody’nin bu girdapta nasıl boğulduğunu izliyoruz zaman zaman tırnaklarımızı yiyerek. Ama bir ayrıntıyı vermedim: bunların hepsini bir bilgisayar ekranından izliyoruz. Ekran ikiye, üçe, beşe bölünürken bir taraftan müzikler, diğer yandan haberler, uç köşede hiç bilmediğimiz yaşamlar akıp duruyor. 
Bazı eleştirmenler bunun çok ucuz bir tercih olduğunu, fikrin orijinallikten uzak kaldığını, senaryodaki boşlukların üstünün zamansal atlamalarla örtülmeye çalışıldığını ileri sürdüler ama ne gam, ben gayet başarılı buldum. ‘Profile’ sanırım ileride gene Bekmambetov’un yapımcılığını üstlendiği ve birini benim, diğerini henüz kimsenin izlememiş olduğu diğer iki filmle beraber anılacak; Aneesh Chaganty’nin bu yıl Sundance’te seyirci ödülünü alan ve laptopundaki sosyal medya hesaplarından kızının izini bulmaya çalışan bir babanın hikayesinin anlatıldığı ‘Search’ ve halen yapım aşamasındaki Stephen Susco filmi ‘Unfriended’. Bu üç film, iPhoneun film kamerası olarak kullanılmasına alıştığımız günümüz sinemasına (son örneği yarışma dışı bölümde gösterlen ve beğenilen Soderbergh’in ‘Unsane’iydi) bir de ekrandan çekilmiş filmleri ekleyecek sanırım. Beğendim, öneriyorum.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-10-2021 00:59 Bülent KARCI Franz_K 30
Sürüm: Profile (2018) [1080p] [WEBRip] [5.1] [YTS.MX]

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 11-10-2021 10:33 Bülent KARCI Denkzero 79
Sürüm: BluRay, BRRip >>> YTS.MX | MT | XVID

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 03-06-2021 21:02 Net-Rip fidey79 11
Sürüm: WEBRip, WEB DL, HDRip >>> YTS.MX | RUMOUR | EVO | GalaxyRG | CMRG | FGT HI