Présumé coupable

Yıl: 2011 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Bu film, zamanımızın en önemli hukuki hatası olan Outreau davasında acımasızca mahvedilen Alain Marécaux ile karısının gerçek hikâyesini anlatıyor. Aile babası Marécaux ve karısı 2001 yılında, küçük bir Fransız köyü olan Outreau’da on iki kişiyle birlikte, çocuklara karşı cinsel istismar suçlamalarıyla tutuklanırlar, fakat gerçekte böyle bir suç işlememişlerdir. Masumiyetini ispat etmeye çalışsa da kimse bu “pedofil”i dinlemez ve Marecaux son derece adaletsiz ve insanlık dışı bir hukuk sisteminin kurbanı olur


Dil: Fransızca

Oyuncular

Alain Marécaux

Maître Hubert Delarue

Edith Marécaux

Le juge Burgaud

Thessy, la soeur d'Alain

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Myriam Badaoui

Le procureur

Le père d'Alain Marécaux

Aurélie Grenon

Thomas Marécaux

Sébastien Marécaux

Cécilé Marécaux

Jimmy Delay

Président de la Chambre des huissiers

Inspecteur de police premier interrogatoire

Inspecteur de police

Inspecteur de police

Inspecteur de police

Inspecteur de police

Le mari de Thessy

Le commissaire

Policier fouille garde à vue 1

Policier fouille garde à vue 2

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa, Belçika
YÖNETMEN
SÜRE
102 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 11-04-2017

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:38 Yunuschav 10
Sürüm: HD4U Not: Güncelleme.

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 22:34 DVD-Rip 1
Sürüm: HD4U Not: Guilty.2011.720p.BluRay.x264-HD4U

Franz_K 21-01-2019 07:41 Id:5128

Hukukun ve adaletin ne kadar kaygan bir zeminde seyrettiğini, hukukta yapılan en ufak bir hatanın nasıl büyük trajediler yaratabildiğini, ne çok insanın hayatını derinden etkileyebileceğini Fransa’da yaşanmış gerçek bir olay üzerinden anlatan ve ilk dakikasından son anına kadar soluk soluğa bir tempo ile ilerleyen güçlü bir film Présumé Coupable. Fransız adaleti adına büyük bir skandal olan olayda hukuk sisteminin önyargılara kapıldığında nasıl hatalı kararlar verebileceğini de göze sokuyor film. Öte yandan özgürlük ve hukuk adına burnundan kıl aldırmayan Fransa’nın bu ayıbına tanık olmak, insan hakları konusunda yanına yaklaşılamayan Avrupa’nın en modern (!) ülkelerinden birindeki hapishanelerin, güvenlik sisteminin ne durumda olduğunu görmek de farklı bir tecrübe yaşatıyor seyirciye. Ancak film asıl gücünü haksızlığa uğramış, masum bir insanın masumiyetini ispat edemeyişinin yarattığı acıyı yansıtmadaki başarısından alıyor. Öyle ki insan “Benim de başıma gelebilir, o zaman ne yaparım.” paranoyasına kapılmaktan alamıyor kendini. Özellikle bizim gibi adil olmayan yargıya sayısız kurban verilmiş bir ülkede film çok daha anlam kazanıyor ve akla televizyonlardan şahit olduğumuz acı yaşam öykülerini getiriyor. Başarılı kurgusu, hiç dinmeyen temposu ve güçlü oyunculuklarla her türden sinema seyircisini tatmin edecek filmlerden.
8,0 /10

Videolar

Galeri