Piranhas

(Piranalar)

Yıl: 2019 | IMDB: |

La Paranza Dei Bambini, on altı yaşındaki bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Nicola, Tyson, Biscottino, Lollipop, O'Russ ve Briatò’dan oluşan grup, para kazanıp kendilerine yeni kıyafetler ve scooter almak istemektedir. Yaşadıkları bölgeyi hakimiyetleri altına almak için silahlarla oynayan gençler, bölgeye adalet getirme adı altında, kötülük yoluyla iyilik yapmaya çalışırlar. Artık birbirlerinin kardeşi gibi olan gençleri, ne hapis ne de ölüm korkutmaktadır. Savaş ve suçlarlar dolu bir dünyada yaşayan gençler, zorlu bir seçimle karşı karşıya kalırlar. Bu seçim onları sevgi, arkadaşlık gibi birçok şey için fedakarlık yapmak zorunda bırakacaktır. Gönderen : @DeanJames

Orijinal Başlık: La paranza dei bambini

Yayın Tarihi: 12-02-2019 Aka:
  • Piranalar
Dil: Neapolitan

Oyuncular

Letizia

'O Russ

Lollipop

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Tyson

Biscottino

Agostino

Cristian

Limone

Madre di Nicola

Lino Samataro

Caminiello

Aucelluzzo

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İtalya
YÖNETMEN
SÜRE
105 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2019-01-21 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-10-18

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

izleyici002 20-02-2019 12:35 Id:5375

İtalyan mafyası beyazperdede altın çağını yetmişler ve seksenlerde yaşadı yanılmıyorsam. O dönemde öğrendik mafyanın anavatanının Sicilya ve Napoli olduğunu. Son yıllarda “Camorra - Gomorrah” terimlerini de kattık sözcük dağarcığımıza. Bu yıl sıra “paranza”yı öğrenmeye geldi. Paranza, comorralara hizmet eden, cezai ehliyeti olmayan ergenlerin kurduğu bebe çetelerine verilen isimmiş. Claudia Giovannesi’nin yönettiği Piranhas - La Paranza dei Bambini’de yarışma filmleri arasındaydı bu yıl 69. Berlinalede. 
Napoli’nin varoşu Sanità’da yaşayan Nicola, yaşadığı hayattan yırtmak için yakın arkadaşları ile giriştiği soygunda semtin hakim mafyasının eline düşer. Ancak hakim mafyaya olan antipatisinden, karşıt grubun tetikçiliğine soyunur. Hakim grubun torbacılığını yaparken toparladığı para ile karşıt gruplardan silah toparlayıp düzenlediği mini katliam sonrası bir süreliğine kendini ortamın kralı ilan etse de; aslında hiç bir şeyin kontrolünün elinde olmadığı, küçük kardeşini bile koruyamayacağı kısa sürede ortaya çıkar. 
Bu filmi yarışma listesine herhalde pek te fena olmayan ve bir kaç yıl önce Cannes listesinde yer alan “Fiore”ye bakarak almışlar. Bu filmde amatör oyuncularla oldukça inandırıcı bir hapishane resmi veren yönetmen “hapis olma” halinin farklı boyutlarını ele almıştı. Bu durum Piranhas için geçerli değil ne yazık ki. Hepsi temiz yüzlü, sevimli çocuklardan oluşan oyuncu kadrosunun oyunculukları donuk, sosyolojik çözümlemelere soyunan senaryosu zayıf, olay örgüsü kopuk. Bağlantılarından dolayı bu filmi bir kaç yıl öncenin flaş filmi Gomorrah’dan bağımsız okumak mümkün değil. Roberto Saviano’nun aynı adlı romanından uyarlanan Gomorrah, film sonrası çekilen TV dizisi ile de daha geniş bir kitleye ulaştı. Piranhas’ta Saviano’nun romanından uyarlanma ve senaryoda gene kendisinin imzası - katkısı var. Ne var ki bu filmde her şey çok fazla tahmin edilebilir, karakterlerin derinlikleri yok, çete reisleri sanki kader kurbanı bu yola düşmüş aile babaları falan. Bütün bunlar bir suç filminden beklenen hız, aksiyon ve gerilimi yaratmakta yetersiz kalıyor. Ve bu dandik senaryo En İyi Senaryo için Gümüş Ayı kazanıyor! Şaka gibi.
Filmden çıkınca insanın aklında tek fikir kalıyor; kim fakirden yana taraf tutarsa tutsun, fakir O’nu ciddiye almıyor. Ve her köşenin başında o fakiri ... öpecek diyelim, birileri alesta bekliyor

Videolar

Galeri