Pain & Glory

(Acı ve Zafer)

Yıl: 2019 | IMDB: |

Film, yaşlanmakta olan film yönetmeni Salvador Mallo’nun anılarına ışık tutuyor. Günümüz ile geçmiş arasında mekik dokuyan film; Mallo’nun 60’lı yıllardaki çocukluğunu, ailesiyle Valencia’da bir köye göç etmesini, ilk aşkını, ilk ayrılığını, unutulmazı unutabilmek için yazmasını, sinema ile tanışmasını ve onun film yapmaya devam etmesini sağlayan boşluğu, içindeki bir türlü kapanmayan boşluğu anlatıyor.


Orijinal Başlık: Dolor y gloria

Yayın Tarihi: 13-03-2019 Aka:
  • Pain and Glory
Dil: İspanyolca

Oyuncular

Salvador Mallo

Alberto Crespo

Federico Delgado

Mercedes

Jacinta

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Eduardo

Salvador Mallo

Jacinta

Zulema

Venancio Mallo

Dr. A. Galindo

Presentador

Radióloga

Conchita

Rosita

Lavandera Mari

Lavandera Mercedes

Espectador

Hermano José María

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İspanya
YÖNETMEN
SÜRE
113 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 01-07-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 11-10-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Putte 19-10-2019 01:07 Id:6973

Bunu seyreden olmamış daha anlaşılan. 

Franz_K 21-10-2019 09:49 Id:6989

İspanya’nın Oscar adayı, Almodóvar’ın merakla beklediğim yarı otobiyografik yapımı Dolor y Gloria, dokunaklı kurgusu, şiirsel anlatısı ve bol renkli sinematografisi ile izleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir film. Yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı hayattan bezmiş ve varoluş sıkıntıları çeken orta yaş bunalımındaki bir yönetmenin geçmişiyle, çocukluğuyla, ailesiyle, cinsel tercihleri ile yaşadığı kişisel hesaplaşmaları ele alan film kurgusunu farklı zamanlardan gösterdiği kareler üzerine oturtmuş. Dekor ve kostümlerdeki renk cümbüşü ile “Almodóvar kırmızısı” tarzından bu filmde de ödün vermeyen Almodóvar, oyuncu tercihlerinde de alışılmışın dışına çıkmamış. Banderas’ın dudak uçuklatacak güzellikteki oyunculuğu ile taçlanan bu zarif, renkli ve duygu yüklü film; Almodóvar’ın kendine, çocukluğuna yazdığı özel bir mektup adeta.
8,0 /10

Videolar

Galeri