Ölümlü Dünya

Yıl: 2018 | IMDB: |

"Ölümlü Dünya" filmi, nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer ailesinin hikayesini anlatıyor. 8 üyeden oluşan bu aile uzun zamandır gizledikleri bir de sırları vardır. Bu sır, her ne pahasına olursa olsun açığa çıkmaması gerekmektedir.
Gönderen : @Tuğrul Akça
Dil: Türkçe

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
107 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-12-27 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-09-22

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Franz_K 11-09-2018 10:09

Yerli yapımlara devam… Türk Sineması son dönemde -malum- ya abuk sabuk korku filmleriyle ya da vıcık vıcık komedilerle ayakta durmaya çalışıyor ve ikisinde de belki gişede başarılı oluyor ancak sinema kültürü açısından yerlerde sürünüyor. Elimizde çok iyi dram filmi çeken ve gerçekten çok başarılı üç beş yönetmenimiz var sadece. Gerisi korkunç bir boşluk…
Ölümlü Dünya, o vıcık vıcık komedilerin epey üstünde bir film... Absürt, hatta zaman zaman absürt ötesi bir komedi… Ama fena halde eğlenceli. Başına kusur bulmak için değil eğlenmek için oturan seyirciye istediğini veren bir film her şeyden önce. Kahkahalarla gülünecek esprileri yok belki ama keyifle gülümseten bir mizah anlayışı var. Kaldı ki sosyal medyada her türlü komikliğe maruz kalmış günümüz insanını kahkahalarla güldürmek artık çok kolay değil. Oyuncu performansları, kurgu, tiplemeler ve diyaloglar oldukça keyif veriyor. Aksiyon sahneleri de oldukça başarılı. Ara ara seyircinin sabrını zorlayan gereksizliklere rağmen Alper Kul’un “yakmasın” repliği gibi espri anlayışı yüksek seyirciye olay akışı içinde anlam kazanan güzel mizahi sürprizler yapıyor.
Sonuç olarak yönetmenlik deneyiminde Ali Atay, Limonta’nın üstüne çok fazla şey koyamamış maalesef ancak eksikliklerine rağmen Recep İvedik’çilere inat iyi bir komedi filmi yapmış.
7,5 /10

Videolar

Galeri