Nuh Tepesi

Film   2019     Altyazılar: [2]

Ömer'in babası ölümünün ardından Nuh Tepesi'ndeki bir ağacın altında gömülmek gibi bir vasiyet bırakmıştır. Ömer ise orta yaş krizinde olan bir adamdır. Babasının bu vasiyetine tüm köylüler büyük bir öfkeyle yaklaşıyordur. Ömer'in babasının altında gömülmek istediği ağacı, 50 yıl önce yine kendisi dikmiştir. Kasabalıların elinden kutsal bölgelerini alacak olan Ömer'in kasabalılarla yüzleşmesi gerekmektedir. Gönderen : @alpalp84

Yayın Tarihi: 25-04-2019 Aka:
  • Nuh Tepesi
  • Noah Land
Dil: Türkçe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye, Almanya, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
109 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 10-05-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 08-10-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 08-10-2020 18:11 Net-Rip bL00keRs 2
Sürüm: Noah.Land.(2019).1080p.TURKISH.WebRip.AVC.AAC.2.0-BulIT

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 08-10-2020 17:33 Net-Rip bL00keRs 1
Sürüm: Nuh Tepesi 2020 Yerli Sansürsüz 720p WEB-DL H264 AAC - HdT

Franz_K    17-03-2020 01:08 Id:8480


Sinefil

Bir elin parmaklarını geçmeyecek seçkin yönetmenimiz de olmasa yerlerde sürünen bir ülke sinemasına sahip olduğumuzun farkında değilmişçesine bazı elitist sinema eleştirmenlerinin daha ilk uzun metraj filmine, bir de onlarca yıllık deneyime sahip Nuri Bilge CEYLAN ve Ahlat Ağacı kıyaslaması gibi son derece kolaya kaçan bir karşılaştırmayla, pozitif ayrımcılık yapmak yerine acımasızca eleştirilerle saldırdığı bir yönetmenin, Cenk Ertürk’ün, eseri Nuh Tepesi. Baba-oğul çatışmasının yarattığı çıkmazı sorgulayan filmler sanki bir tek bizim ülkemiz sinemasında kendini tekrar ediyormuş gibi bir bakış ile filmi özgün bulmayan sinema eleştirmenlerinin tüm ön yargılı yaklaşımlarına inat aksayan birkaç unsuruna rağmen gerek arka planına aldığı ranta dayalı din istismarına dair eleştirisiyle, gerek yozlaşmış Türk köyü ve köylüsü vurgusuyla, gerekse mekân ve oyuncu tercihi konusundaki seçici tavrı ile Kız Kardeşler’den sonra bu sene izlediğim en iyi yerli yapım Nuh Tepesi. Daha ilk sahnede arabanın ön kapısını babasına hile ile kapatan oğul ile babası arasındaki film boyunca sürecek olan gerilim, merak yaratan bir unsur olarak başarıyla oturtulmuş filmin başına. Yarı virane bir köy evi ve uyanık muhtar sayesinde din turizminden kazanç elde eden bir köyü arka plan olarak kullanan film ana anlatısını çocukluğunda diktiği ağacın dibine gömülmek için yıllar önce terk ettiği oğlu ile köyüne dönen ölümcül bir hastalığın son evresindeki adamın hikâyesi üzerine kurmuş. Ancak bu kurguya geçmişe dair tüm öfkesine rağmen babasının son isteğini yerine getirmek isteyen oğul karakteri üzerinden onun; babasıyla, kendisiyle, boşanmak üzere olduğu eşiyle olan çatışmaları ile derinlik katılmış. Ülkemizin kangrenleşmiş bir sorununa, hurafelere ve din istismarına dair vurgusu ise filmi dramatik alt yapısına sosyal bir boyut kazandırmış. Ali ATAY ve izlemekten her zaman büyük keyif aldığım Haluk BİLGİNER’in paha biçilemez katkısının yanı sıra başarılı görselliği ve zaman zaman kitabi gözükse de etkileyici diyalogları ile eksiklerini rahatlıkla görmezden geldiğim güçlü bir film Nuh Tepesi.
8,2 /10

Videolar

Galeri