Normal People

Dizi  2020    

Connell ve Marianne, İrlanda’nın küçük bir şehrinde yaşayan, aynı okula giden iki genç. Connell okulun en popüler ve başarılı öğrencilerindenken Marianne içedönük, sevilmeyen, hatta dışlanan bir tip. İkili bir gün sohbet etmeye başlar ve bu sohbet giderek uzar, ikisinin de hayatını değiştirecek bir ilişkiye dönüşür. Normal İnsanlar arkadaşlık, karşılıklı çekim ve aşk üzerine bir roman. Sally Rooney lise yıllarından üniversiteye uzanan bir ilişkinin kaydını tutuyor; toplumda yer edinme ve özgürleşme mücadelesi veren, birbirlerinden asla ayrı kalamayan, ancak sevmek için de çetin sınavlar vermek zorunda kalan iki gencin hikâyesiyle bir kuşağı temsil ediyor. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 26-04-2020 Aka:
  • Normal People
Dil: İngilizce

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İrlanda
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
Kayıt Yok
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2020 - Son Güncelleme Tarihi: 28-05-2020

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Franz_K 22-05-2020 10:16 Id:9350

Sally Rooney'nin aynı isimli romanından uyarlanan ve karakterlerinin psikolojilerini, değişen ruh hallerini, yaşadıkları derin duygusal iniş çıkışları başarıyla yansıtan, alt yapısı oldukça dolu, etkileyici bir karmaşık aşk hikâyesi Normal People. Birbirileri için yaratıldıklarını bildikleri halde etraflarına ördükleri duvarları aşıp birbirlerine yüreklerini açmayı başaramayan ve kronikleşen bir iletişimsizlik girdabında sürüklenen iki karakterin lisede başlayıp üniversite yıllarına kadar uzanan bir küs bir barışık ilişkilerini anlatan dizi, rollerini çok iyi canlandıran iki başarılı oyuncunun etkileyici performansından ve karakterlerinin çalkantılı ruh hallerini başarıyla yansıtan psikolojik derinliği yüksek kurgusundan alıyor gücünü. Dizinin hassas izleyiciyi rahatsız edebilecek fazla detaylandırılmış ve uzun tutulmuş cinsel içerikli sahneleri her ne kadar ilk başta gereksiz görülse de inişli çıkışlı ilişkileri ve birbirlerini her yaraladıklarında çareyi yine birbirlerinde arayan, yaşadıkları her travmada birbirlerine sığınan iki insanın güçlü bağları düşünüldüğünde bu sahnelerin ilişkinin detaylı profilini yansıtması adına hiç de gereksiz olmadığı sonucuna varmak pekâlâ mümkün. Sıradan bir aşk hikâyesinden öteye geçmeyecek senaryosuna rağmen Normal People; karmaşık kişilikleri ile dikkat çeken kahramanlarının psikolojik çözümlemelerine ağırlık veren derinlikli anlatısıyla ve detaylarla zenginleştirilmiş göz dolduran görüntü yönetmenliği ile kesinlikle şans verilmesi gereken bir yapım.
8,3/10

Videolar

Galeri