No Date, No Signature

Film   2017     Altyazılar: [1]   [2]

Film, suçluluğun pençesinde kıvranan bir doktorun trajik günlerini mercek altına alıyor. Namuslu ve ilkeli bir adli tabip olan Doktor Kave bir trafik kazası yapar ve 8 yaşında bir oğlanın yaralanmasına sebep olur. Ertesi gün, çocuğun öldüğünü öğrenir. Acaba bu ölüme kendi kazası mı yol açmıştır, yoksa konulan gıda zehirlenmesi teşhisi doğru mudur?


Yayın Tarihi: 01-02-2017 Aka:
  • Tarihsiz
  • İmzasız
Dil: Farsça Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Dr. Kaveh Nariman

Dr. Sayeh Behbahani

Interrogator

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Public Prosecutor

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İran
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Gizem, Gerilim
SÜRE
99 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 13-11-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 23-04-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 17-04-2020 13:24 Aciniii Franz_K 35
Sürüm: No Date No Signature - Bedoune Tarikh Bedoune Emza [2017 - Iran]

İngilizce Altyazı
İngilizce Bilinmiyor 1 SubRip 09-04-2020 12:57 DVD-Rip solipsist 2
Sürüm: Bedoune Tarikh, Bedoune Emza (Vahid Jalilvand, 2017)

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 14-12-2018 14:15 DVD-Rip Ombeline 17
Sürüm: No Date, No Signature

Franz_K    17-04-2020 01:20 Id:8885


Sinefil

Yoğun devlet baskısı ve sansür altındaki İran sineması tüm zor şartlara rağmen Majid Majidi, Asghar Farhadi, Jafar Panahi, Abbas Kiarostami gibi çok güçlü yönetmenlerden çok güçlü filmler izletti şimdiye kadar meraklısına. İktidar tarafından yasaklanan, baskı altına alınan kimi İranlı yönetmenler ya yurt dışında ya da Jafar Panahi’nin yaptığı gibi gizli saklı çektiler filmlerini. Kimi yönetmenler ise iktidarın sansürüne uğramayacak dramatik altyapısı güçlü, ama suya sabuna dokunmayan bireysel insan hikâyelerini şiirsel bir anlatı ve görsel zenginlikle bezeyerek seyirciyi derinden etkileyen unutulmaz filmlere imza attılar. Daha ikinci uzun metrajını çeken Vahid Jalilvand da devlet sansürüne rağmen etkileyici filmler çekilebileceğini gösteren yeni nesil bir yönetmen. “No Date, No Signature” ise yönetmenin ikinci uzun metrajı olmasına rağmen son dönem İran sinemasındaki yükselişin tesadüfi olmadığının kanıtı niteliğinde her açıdan hayranlık uyandıran bir film. Filmi özel yapan ilk unsur; seyirciyi sürekli olarak “Ben olsaydım?” hesaplaşmasına ve kimin neden haklı ya da haksız olduğu sorgulamasına maruz bırakan, haklının ve haksızın sürekli değişkenlik gösterdiği, neden sonuç ilişkilerinin yol açabileceği sonuçları kafasından geçirmeye ve vicdan muhasebesi yapmaya zorladığı çok katmanlı kurgusu kesinlikle. Film, o kadar hassas bir konuda o kadar çözümsüz bir meseleye değiniyor ve bu meselenin her bir tarafına o kadar kendi içinde haklı gerekçeler sunuyor ki seyirci kimseyi hiçbir şey için yargılayamıyor. Anlatımdaki doğallığa ve seyirciyi bir filme değil yaşanan olaylara canlı tanıklık yapmaya davet eden yönetmenlik başarısına üst düzey oyuncu performansları da eklenince filmin etkisi birkaç kat daha artırıyor. Final tercihiyle hayal kırıklığına uğratsa da çok katmanlı, seyirciyi farklı sorgulamalara iten kurgusuyla, başarılı hikayesi ve üst düzey oyuncu performanslarıyla kesinlikle kaçırılmaması gereken güçlü bir film “No Date, No Signature”.
8,7 /10

19Tufan03    23-04-2020 12:02 Id:8959


Kıdemli

İran sinemasının doğallığını eksiksiz bünyesinde barındıran, birden fazla derde ve acıya ortak eden, çözümsüz olayların birbirini izlediği ve merak güdüsünün film bitene kadar taze kaldığı, oldukça dramatik bir film No Date, No Signature. Film; kendisini sıkıştıran bir araç yüzünden, arabasıyla motor üzerinde giden 4 kişilik bir aileye çarpan, düzgün ahlaklı Kave adında bir doktorun, kazadan sonra bir şeyi yokmuş gibi görünen 8 yaşındaki çocuğun o gece öldüğünü öğrenmesiyle başlayan vicdan mahkemesini anlatıyor. Her karakter ve her olay ayrı ayrı değerlendirildiğinde, herkesin kendi penceresinden suçlu değil hatalı olduğu görülürken, hangi karakterle empati yaparsanız yapın o karakter adına üzülüyor ve asla tam anlamıyla kızamıyorsunuz. Acılarla yoğrulmuş bir coğrafya ve insan ruhunu sarmaşık gibi saran üzüntüler. İran sinemasının değerli örneklerinden olmuş, başarılı oyunculuklara sahip, güçlü bir film No Date, No Signature. 7.8/10

Videolar

Galeri