Müslüm

Yıl: 2018 | IMDB: |

Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un hayatını anlatan film; çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi'nde bağlama ustası Limoncu Ali'yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm'e şefkat gösterir, bir nevi babalık yapar.


Yayın Tarihi: 26-10-2018 Aka:
  • Müslüm Baba
Dil: Türkçe

Oyuncular

Emine Akbas

Limoncu Ali

Cirak

Müslüm Gürses (Akbas)

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Young Müslüm

Plak Sirketi Sahibi

Pavyon Sahibi

Muhterem Nur

Mehmet Akbas

Ahmet Akbas

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
SÜRE
136 Dakika
7.2 /10 - (6)

Oluşturulma Tarihi: 2018-01-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-03-23

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

youngwolf18 29-10-2018 03:10

Film gayet güzeldi , oyunculuklarda iyiydi, Timuçin ESEN bence rolünün hakkını vermiş , filmden çıktıktan sonra etkisi bende hala devam etti. Adam neler yaşamış vay be dedirtti ve bence bu kadar güzel anlatılabilirdi.Tek eksik nokta bazı sahneler çok çabuk geçilmiş, sanki biraz daha uzatılabilirdi.  Tavsiye derim. 9/10

Avant-Garde 07-11-2018 01:11

Mükemmel, harika, süper bir film değil. Ama sakın yanlış anlamayın, filmi kötülemiyorum. Gidin parasını verin sinemada izleyin. Buna kesinlikle değecektir.

kizancik 24-11-2018 12:11

Ne kötü, ne de abartı. Ne sıkıcı, ne sürükleyici. Belki de arabesk sevmek lazım, Müslüm dinlemek lazım. Bir hayat, bir biyografı.
Sevenlerine armağan olacak onu yaşatacak bir yapım olmuş. Çocukluk yılları bana çok uzun geldi. Şöhret zamanı ise çok kısa.
Ticari kaygı duygusu filmde bazı sahnelerde fena izleyicinin gözüne sokulmuş. Ama arabesk duygusunun karşılığı belki de bu.
Travmalar ile geçen bir hayat, kendi mutluluğunu, iyiliğini ve doğrusunu arayan bu adam, bir gün bir baba, Müslüm baba olur.
Çekimler, atmosfer o yıllar güzel yansıtılış. Prodüksiyon olarak ciddi bir emek verilmiş belli.

Videolar

Galeri