Museo

(Müze)

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1,

Juan (Gael García Bernal) ve Benjamín (Leonardo Ortizgris), 30'lu yaşlarına çoktan ayak basmış olmasına rağmen ne müzmin öğrencisi oldukları veterinerlik okulunu bitirebilmiş, ne de aile evlerinden ayrılıp kendi ayaklarının üzerinde durabilmiştir. Hayatla ilgili hiçbir endişe taşımadan, günlerini Mexico City'nin Salelite bölgesinin banliyösünde tatlı bir rehavet içinde geçiren kahramanlarımız bir Noel gecesi hayatlarını değiştirme vaktinin geldiğini fark eder: Büyük değişim Meksika tarihinin en büyük müze soygunu gerçekleştirmeleriyle başlayacaktır. Gönderen : @Kill Master

Yayın Tarihi: 22-02-2018 Dil: İspanyolca, İngilizce

Oyuncular

Juan Nuñez

Frank Graves

Dr. Nuñez

Silvia

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Sherezada

Benjamin Wilson

Sra. Nuñez

Himself

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Meksika
TÜR
SÜRE
128 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-05-24 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-04-24

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 15-01-2019 12:09 MeKsA Meksa 165
Sürüm: Museo.2018.720p.WEB-DL.MkvCage.ws | 1080p.WEB-DL.AAC5.1.H264-PIETAS

alpalp84 02-01-2019 08:01

Çok zayıf bir hikayesi var. Filmlerde senaryoya önem veririm. Başındaki hırsızlık kısmında çok sıkıldım. Adamlar ülke için ciddi öneme sahip tarihi eserleri ellerini kollarını sallaya sallaya çaldılar. Hırsızlık sonrası olanlarda hiç ilgimi çekmedi. Ne anlatıyor, ne anlatmak istiyor hiçbirşey anlamadım. Bana göre bir yapım değildi.

Franz_K 05-01-2019 09:01

Berlin’den en iyi senaryo ödülüyle dönen Museo, özellikle “No” ile hafızalara kazınan Gael García Bernal nedeniyle merakla beklediğim bir filmdi. Ana anlatıda bir müze soygununu ve müzeyi soyan iki çocukluk arkadaşının çaldıkları eserleri satma maceralarını anlatan film çok güçlü vurgulanmayan, bu nedenle gözden kaçabilecek alt metinler de içeriyor. Asıl sahiplerinden alınıp bir müzenin önüne dikilen Tlaloc heykeline dair hikâye ile başlayan film; bu hikâye ile aslında temel alt metninin gerekçelerini daha en başta veriyor seyirciye ve filmde sıkça sorulan “Neden yaptın?” sorusunu cevaplıyor. Öte yandan Juan karakterinin, arkadaşının ağzından anlatılan özellikleri ve hikâyesi de bu müze soygununun gerekçelerini açıklıyor aslında. Film de zaten müze soygunundan ziyade soygunun gerekçeleri üzerine kurulu. Seyirci, her ne kadar film boyunca net cevaplar alamasa da Juan karakterini tanıdıkça kafasında bazı taşlar yerine oturuyor. Filmin özellikle üzerinde durduğu bir diğer konu da tarihi eser kaçakçılığı ve müze kurma politikaları… Tarihi eserlere sahip olmanın bir kaçakçılık mı yoksa bir hak mı olduğu ya da devlet eliyle kurulan müzelerin sergilenen eserleri ne ölçüde legal yollarla elde ettiği vurgusu özellikle Juan’ın İngiliz koleksiyoncuyla yaptığı tartışmada çok etkili bir şekilde aktarılıyor seyirciye. Filme dair, bütünlük sorunu taşıdığı ve kurgusal hatalara düştüğü eleştirilerine kısmen katılmakla beraber filmi başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Mizahi ögeler taşıyan arkadaş ilişkileri, çekim teknikleri ve filmin genel atmosferini beğendim. Seyirciyi şaşırtmayacak ve en olması gereken şekildeki finalini de yerinde buldum. Son olarak içeriğinde soygun teması var diye heyecanlı bir aksiyon filmi beklentisinde olanlara Museo’nun bir festival filmi olduğunu hatırlatmakta yarar var.
7,4 /10

Videolar

Galeri